מכבי ת"א לאירופה, בית"ר י-ם לפלסטין

מכבי ת"א לאירופה, בית"ר י-ם לפלסטין זהבי. את באזל הוא העיף לליגה האירופית | צילום: Gettyimages
טור סאטירי: ליניב אורגד ארבע הצעות מעניינות לתשע"ו טובה יותר
שנת תשע"ה הסתיימה ופינתה את מקומה לשנת תשע"ו. חשבתי ארוכות מה יכול היה להפוך את השנה החדשה למעניינת יותר ומרתקת יותר. הנה לפניכם ארבע הצעות, דמיוניות בעיקרן, לשנת ספורט חדשה, שונה מקודמתה.


ייתכן שחלקכם לא יאהבו את ההצעות שלהלן, אבל קחו את זה בקלילות ותזכרו שהכל בהומור.


1.  לשלוח את מכבי תל אביב כדורגל לאירופה


יעקב שחר עייף, אלונה ברקת קונה את מה שמכבי (וכל מיני קבוצות באירופה) זורקת, איזי שרצקי לא קלט שאין בסיס לקבוצה בלי אוהדים, ומה עושה מיץ'? בדיוק קיבל עוד 12 מיליון יורו לבסס את שלטונו הדיקטטורי והחתים את נוייר הסרבי לפתור את החור בין הקורות. עד שנפטרנו מ"צהוב דורס זה מכבי" בכדורסל, קיבלנו אותו בכדורגל.

 

הפתרון: שהצהובים ישחקו באירופה. בליגה ההולנדית, הבלגית, השוויצרית, אפילו בספרדית או באנגלית. מה ששמעון קרויף יחליט.הקהל הצהוב. בדרך לאירופה? (צילום: עדי אבישי)


הביצוע: פונים לשר הכלכלה אריה דרעי שלא ייתן למכבי תל אביב היתר לשחק בישראל.


2.  לבטל את הפועל קריית שמונה (ועל הדרך את מכבי פתח תקווה)


רן בן שמעון יעשה זאת שוב? אחרי שהוביל את קריית שמונה לאליפות ב-2012 עלול הפרופ' להצלחה מקסימלית בקבוצות קטנות להכתיר את מכבי פתח תקווה. נכון שלפני ארבע שנים עוד לא היתה אימפריה צהובה שמנעה מבן שמעון להשמים לנו את ליגת העל ועדיין המאמץ הכפול של הצהובים באירופה בארץ, הלוזריות של באר שבע והברדק בכפר גלים עשוי לגרום לסיוט להתממש.


הפתרון: אין שום זכות קיום לקבוצות בלי אוהדים בליגת העל. הבנשמעוניות לא לבד. גם רעננה ועכו מתקמבנות על הטוטו כקבוצות בכירות שמאחוריהן צבא של מאות אוהדים בודדים (כולל בני משפחה וחברים של השחקנים ואנשי הצוות המקצועי והמנהלתי).שרצקי. איפה הקהל? (צילום: עדי אבישי)


הביצוע: הקמת ליגת על בהשתתפות 10 גדולות באמת (הפועל פתח תקווה וקטמון יוזמנו להצטרף) בלי יורדות. כל קבוצה שלא מצליחה להביא 2,000 מנויים שתשחק בליגה חובבנית. יורם באומן, אליך.


3.  להעביר את בית"ר ירושלים לליגה הפלסטינית


חדי העין כבר קפצו בסעיף הקודם ואמרו לעצמם 'מה עם בית"ר, גם שם לא קונים מנויים'. וזאת לא הבעיה היחידה שהצהובים שחורים עושים לליגת העל. הבעלים אלי טביב עושה שם רע לענף בנושא מוסר התשלומים וזלזול בשחקני הבית. האוהדים הגזענים עושים שם רע לכדורגל הישראלי בכלל, עד קונגרס פיפ"א הגענו בגללם.אוהדי בית"ר. יסעו לבית לחם ולחברון? (צילום: אסף קליגר)


הפתרון: "לא יהיה שחקן ערבי בבית"ר?" סבבה. אז כדי בכל זאת ליצור מראית עין של דו קיום אפשר להעביר את קבוצת המנורה לליגה הפלסטינית. טביב ירוויח כי ממילא ירושלים ממוקמת כמובלעת בתוך פלסטין, ונסיעות לרמאללה, שכם, בית לחם וחברון זה יותר קצר מלהגיע לחיפה או באר שבע. האוהדים ירוויחו כי ברמתה הנוכחית הליגה של ג'יבריל רג'וב תהיה טיול אפילו אם מאמן כמו סלובודאן דראפיץ'. תחשבו שאתם בלה פמיליה חוגגים אליפות ועוד על 'הערבים האלה'.


ביצוע: בעייתי. 


4.  לייצר מדליסטים אולימפיים והרבה


מי שטרח לצפות בתחרויות הג'ודו במשחקים האירופים באזרביג'אן קלט דבר מעניין. המארחים הדביקו לקרבות הרגילים גם קרבות פראולימפיים ומשום מה, או שלא, עלו לגמרים ג'ודוקות עיוורים מ.. ניחשתם נכון אזרביג'אן. וכך שלשלו המארגנים מדליות זהב וכסף לרוב לסיכום הסופי של המשחקים. איך אנחנו לא חשבנו על זה? בעצם חשבנו. הזכייה הראשונה של מכבי תל אביב בגביע אירופה לאלופות היתה סוג של קומבינה עם האמריקאים המתאזרח. ג'ימבו ואולסי.קנייזבה - מיננקו. ומי הבא בתור? (צילום: gettyimages)


הפתרון: האמת שבאתלטיקה החבר'ה כבר עלו על הכיוון עם דונלד סנפורד וחנה קנייזבה - מיננקו, אבל זאת טיפה בים. בחבר העמים, אפריקה ובארצות הברית ישנם מאות ספורטאים בעשרות ענפים מובילים ונידחים שמצויים בצמרת העולמית ונפלטים בשל ההגבלה על מספר ספורטאים מאותה מדינה.


הביצוע: להשתמש בכוח חב"ד, הפזור כבר בהודו ובדרום אמריקה כדי לרתום גם את החרדים לגאווה היהודית-ציונית. מי יודע אולי אחד או שניים משלל הגויים האלה לא רק יביא מדליות בריו 2016 אלא ימשיך משם להסמכה לרבנות.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ