תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רגב: "לא יתכן שישראל תאפשר קשר עם קטאר"

\הכסף הזה נועד להלבין את העיסוק בטרור\. השרה מירי רגב | צילום: דני מרון
השרה על תמיכת הקטארים בסכנין. נציגת המגזר: "מאפשר למועדון לשרוד"

בהמשך לפרסומים אודות תמיכתה של קטאר בקבוצת הכדורגל בני סכנין בהיקף של מיליון דולר בחודש האחרון, שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב שוחחה הערב עם יו"ר המועצה הלאומית לספורט מר עודד טירה.

 

בשיחתם סוכם כי יכונס דיון דחוף עם הגורמים הרלוונטיים במטרה לשנות את אמות המידה לפיהן קבוצות הספורט מקבלות תמיכה מהמדינה, כך שקבוצה שתקבל כספים ממדינה תומכת טרור לא תזכה לתמיכה מהמדינה.

 

השרה רגב: "לא יתכן שמדינת ישראל תאפשר לקבוצת כדורגל ישראלית לקיים קשרים כלכליים ומסחריים עם קטאר, מדינה שמעודדת ותומכת בטרור כנגד ישראל. הכסף הזה נועד להלבין את העיסוק בטרור ולהעניק לגיטימציה לקטאר - אותה קטאר שהעבירה כספים למשפחות שהידים, אותה קטאר שתומכת כלכלית בארגון הטרור חמאס, אותה קטאר שהעניקה מסתור לרבי מחבלים ורוצחים שפלים".

 

עוד אמרה השרה: "בשלב שני בכוונתי להוביל חקיקה רוחבית בנושא ולמנוע ממדינות זרות, עוינות ושתומכות בטרור לשלוח זרועות תמנון במסווה של תמיכה. אפעל בכל הכלים העומדים לרשותי על מנת שאזרחי ישראל ומוסדותיה לא יתנו יד להלבנת מדינות חשוכות התומכות בטרור, במישרין או בעקיפין."

 

 

 

בני סכנין מסרו בתגובה: "יש להדגיש שהבקרה התקציבית מודעת ומדווחת על תרומה זו וכי היא חלק מהתקציב השוטף של המועדון אשר מאפשר למועדון לעמוד בהתחייבויותיו כלפי שחקניו וספקיו", לשון ההודעה. "כמו כן חלק ניכר מושקע באקדמיה של מחלקות הנוער שמנהלות גם השתלמויות למידה וחינוך".

 

בהמשך נכתב "הכסף נכנס ויוצא בשקיפות מלאה ובצינורות רשמיים של המדינה .המועדון מנהל דוחות כספיים נאותים ושקופים מול הרשויות. אנחנו מאמינים שיש לראות את הנושא מהיבטיו החיוביים אשר מעצימים את  מדיניותו החברתית והישרדותו של המועדון". 

 

 

 

 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ