תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ונגר: "קוסטה הנוכל הגדול של הכדורגל העולמי"

ונגר: "קוסטה הנוכל הגדול של הכדורגל העולמי"
מאמן ארסנל תקף החלוץ שסחט אדום מגבריאל, ז'וזה מוריניו כהרגלו עקץ
איזה שבוע מושלם סגר אתמול ז'וזה מוריניו. הוא רשם שני נצחונות רצופים, מול מכבי ת"א באלופות ולאחר מכן בליגה על ונגר וארסנל (0:2) כשמנגד מנצ'סטר סיטי עשתה לו את העבודה אחרי שנוצחה בביתה 2:1 על ידי ווסהאם יונייטד. הוא עדיין רחוק ממנה 8 נקודות, אבל המומנטום חזר אליו.  
 
אומרים שדייגו קוסטה הוא הראי של מוריניו על המגרש - פרובוקטיבי, תחבולן, לוחם, מוציא את היריב משיווי משקל והולם וגם מלוכלך. זו בכל אופן הכותרת של 'הסאנדי סטאר': "ונגר תקף את קוסטה המלוכלך".
 
 
מוריניו הצליח לגבור בערמומיות על ארסן ונגר על הקווים כשהעביר את המוקד מכר הדשא לשאלה הגדולה האם ונגר ילחץ את ידו המושטת לשלום רגע לפני שריקת הפתיחה. ונגר לחץ בלי להסתכל על מוריניו ועל המגרש הוא קיבל הפתעה - פורובוקטור ברזילאי/ספרדי שגרם לשחקניו לאבד את הראש.
 
 
כידוע, בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, איבד הבלם גבריאל את שלוותו ופגע בקוסטה, שקודם לכן פגע בו ובלורן קוסיילני, ראה אדום וכך החלה הנפילה של ארסנל.
 
ונגר הזועם סירב בסיום המשחק ללחוץ שוב את ידו של מוריניו ולפי ה'סאן' כינה את קוסטה: "הנוכל הכי גדול בכדורגל העולמי". הצרפתי הזועם אמר לעיתונאים: "גבריאל הורחק, אבל תראו את הצוואר שלו מלא שריטות שגרם לו קוסטה. אחרי שמישהו נוגע בו בקלילות הוא נופל כאילו רצחו אותו. הוא עושה מה שהוא רוצה והוא נשאר במגרש. מי שמגיב לו תמיד סופג אדום. הוא ניצל את הנאיביות של השופט מייק דין". שנייה לפני שגבריאל איבד את הראש ונכנס בו נראה קוסטה אוחז מועך ושורט את פניו של קוסיילני. 
 
ונגר דרש מההתאחדות לבחון את הוידאו של המשחק ולבטל את האדום של גבריאל. הצרפתי אמר: "כל משחק קוסטה משחק באגרסיביות ויוצא מזה בגלל שהשופט חלש. זה פשוט בלתי נסבל - הוא מועך את הפנים של הבלם. היה מגיע לדייגו קוסטה שני אדומים במשחק, לא אחד. אני לא מבין את מייק דין. ההתאחדות צריכה להזמין את קוסטה לחקירה". 
 
קוסטה וגבריאל מתעמתים (AFP)
 
מי שנהנה מכל רגע זה מוריניו. הוא גם הצליח שוב לגבור על ונגר (פעם שמינית) וגם הצליח להרגיז אותו כשאמר: "הגיע לדייגו קוסטה שני כרטיסים אדומים". מוריניו תמך בחלוץ שלו: "קוסטה ללא ספק איש המשחק. הוא הביא את כולו למשחק והיתה לו הופעה פנטסטית. הוא היה מהיר ואגרסיבי. היה לנו שבוע נפלא. שני ניצחונות, כבשנו חמישה שערים ולא ספגנו. ארסן ונגר? הוא תמיד אוהב להתבכיין. שיחקתי נגד 12, 15 או 18 פעמים ורק פעם אחת הוא לא בכה". 
 
המיוחד אמר אחרי המשחק שלוונגר יש בעיה. הוא לא מסוגל לשלוט על רגשותיו במשחק דרבי: "לפני הדרבי הראשון אמרתי להם שצריך לשלוט על הרגשות. שיחקתי דרבים בכל הליגות בהן אימנתי והטעות במשחק היתה של גבריאל. הוא שחקן טוב, אבל עדיין טעה". על לחיצת היד לפני המשחק אמר: "זה לא דבר חדש. אני לוחץ יד לכל מנג'ר אורח. אם הוא אוהב את זה זה טוב, אם לא זה גם טוב". 
 
המיוחד אמר שקוסטה מראה במשחק את המחויבות שראה משחקני ניו זילנד ברוגבי. "הוא שיחק בדיוק איך שהוא צריך לשחק. בגלל זה יש לך איצטדיונים מלאים והמשחקים משודרים בטלוויזיה. ככה צריך לשחק את המשחק הזה".
 
וגם קוסיינלי היה על הרצפה בגלל החלוץ (Gettyimages)
 
בראניסלב איבנוביץ' שהיה הקפטן במקום ג'ון טרי שסופסל אמר: "הייתי אולי הקפטן, אבל כולם יודעים שזה טרי". 
 
בתוך כך פרסם ה'סאנדיי סטאר' שצ'לסי רוצה את קשר סאות'המפטון ויקטור וונאיימה שהיה מבוקש בטוטנהאם בחלון ההעברות האחרון. מחירו 20 מיליון ליש"ט. 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ