תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אישתו של לבנדובסקי: "לא עשה מזה סיפור"

אישתו של לבנדובסקי: "לא עשה מזה סיפור"
בפולין נזכרו בתחילת דרכו של החלוץ: "גדל בפרבר בו שלטו סוחרי סמים"

חמשת השערים שכבש רוברט לבנדובסקי בתוך פחות מתשע דקות - 8 דקות ו-57 שניות, למי שמתעקש על הזמן הרשמי - בניצחון באיירן מינכן על וולפסבורג (1:5) עדיין מטריפים את עולם הכדורגל. העיתון הסרבי 'בליץ' פרסם ראיון עם כדורגלן מקומי בשם מירקו פולדיצה, כיום יו"ר אירגון השחקנים בסרביה, שהיה מאלה שראו את לבנדובסקי עולה לגדולה בפולין, שם שיחק במדי לגיה ורשה בעונות 2004 עד 2006.

 

"הוא גדל בפרבר של ורשה בו שלטו סוחרי סמים ואלכוהוליסטים כמו שהיה אבא שלו ואני רציתי לעזור לו", מספר פולדיצה בן ה-37, שמתאר רחובות אלימים בהם שולט הפשע, "גונבים שם ממך את כל הבגדים באמצע הרחוב".

 

 

לדבריו, הוא ראה את חלוץ באיירן מינכן לראשונה במדי הקבוצה השנייה של לגיה בגיל 19 בליגה השלישית: "הוא היה רזה מאוד עם רגליים ארוכות. הוא כבש כמה שערים בבעיטת מספריים כמו שהבקיע נגד וולפסבורג. הוא לכד את העין שלי בשניות. ראיתי שיש כאן כישרון ענק. התחננתי למאמני לגיה לקחת אותו לקבוצה הראשונה".

 

בעונה הראשונה של לבנדובסקי הוא כבש 30 שערים והעלה את דלתא ורשה לליגה השנייה. לך פוזנאן עקבו אחריו ורצו אותו. "הוא עבר אליהם, מאמן הנבחרת ז'מודה הזמין אותו לסגל הנבחרת וכעבור שנתיים בורוסיה דורטמונד כבר רכשה אותו", ממשיך פולדיצה, "לגיה ורשה יצאו מדעתם אחרי שאיבדו כזה כישרון והחליטו לבנות אקדמיה לצעירים כדי שלא יפספסו עוד פעם כזה כישרון, אבל שחקן כזה נולד פעם בכמה עשרות שנים".

 

 

הסרבי לא נשאר פוליטיקלי קורקט כשהוא מדבר על הפולנים: "הם עם עצלן מטבעו. אוהבים לשתות וודקה ולא לעבוד, אבל לבנדובסקי טיפוס אחר. הוא שקט, ביישן, צנוע ונותן 300 אחוז מעצמו להיות כדורגלן. הוא מבחינתי כמו נובאק ג'וקוביץ'. הוא לא עשה בעיה הכי קטנה בחיים שלו. מאז שהתחתן הוא לא אוהב לצאת מהבית. הוא איש משפחה. כל ההצלחה הזאת רק מגיעה לו".

 

אישתו של לבנדובסקי, אנה, הופיעה בתוכנית בוקר בטלוויזיה הפולנית וסיפרה: "רוברט לא עשה מזה סיפור. הוא ישן כל הלילה, קם בבוקר והלך לעבודה בקבוצה, כי יש עוד יום. הוא לא הטיפוס שנכנס לחגיגות. גם כשכבש ארבעה שערים מול ריאל מדריד הוא לא עשה מזה סיפור. הוא אמר לי: 'מה אני צריך לחשוב על מה שהיה אתמול?' אולי נדבר על זה מחר. אמרתי לו: 'זה בסדר, נדבר על זה מחר'. היום תתנהג כאילו כלום לא קרה'". כנראה שככה זה פולנים.

 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ