תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כשקוסטה משחק, זה כאילו מוריניו נמצא על הדשא

קוסטה עם מוריניו. שני חתולי רחוב | צילום: Gettyimages
פעם המיוחד התלונן על "התרבות הרעה" של הזרים, היום כבר לא

דייגו קוסטה נולד בעוני של סרז'יפה, המדינה הקטנה ביותר בברזיל, ומגיל 16 שיחק כדורגל ברחוב בקבוצת חובבים בשם ברצלונה אספורטיבו קאפלה.

 

בגיל 18 עבר לשחק בבראגה הפורטוגלית. מי שגדל ברחוב מכיר את כל הטריקים המלוכלכים. אתה לומד לשרוד כשבועטים בך על האספלט, בדיוק כפי שאתה מקנה לעצמך שליטה מדהימה בכדור אחרי ילדות שלמה שבה בעטת בכדור עשוי מסמרטוטים.

 

 

יוהאן קרויף אמר פעם שהכדורגל של היום מכני מדי מפני שהיום אף אחד לא לומד אותו יותר ברחוב, אלא באקדמיה. לכל כישרון יש קבוצה מגיל צעיר, סוכן צמוד ועשרות סקאוטים שמכרכרים סביבו.

 

על המגרש, קוסטה הוא נמר. לפעמים הוא משחק מלוכלך, אבל תהיו בטוחים שהוא סופג לא מעט מכות יבשות. מצד שני, הוא מכיר היטב את רזי הטראש-טוק, ויודע בדיוק איך להוציא מאיזון את מי שעומד מולו.

 

אגב, זה אולי בולט יותר העונה בשל התפוקה הפושרת ביחס לעונה שעברה (אז כבש בשלב הזה שמונה שערי ליגה, לעומת אחד העונה ואחד מדהים נגד מכבי ת"א).

 

קוסטה מרגיז את גבריאל. מוריניו לא סתם לקח דווקא אותו לצ'לסי (Gettyimages)

 

לקוסטה הגיע להיות מורחק אחרי הפרובוקציות בדרבי מול ארסנל, אבל צריך להבין דבר אחד: מוריניו לא סתם לקח אותו לצ'לסי. הפורטוגלי, שיודע להילחם מחוץ למגרש וטוען שכולם חורשים נגדו מזימות, הביא את קוסטה למיצוי הגישה הזאת גם על המגרש.

 

כשקוסטה משחק, זה כאילו מוריניו נמצא על הדשא. הפורטוגלי תמיד מעדיף לתקוף ולא לחכות שיתקפו אותו, תמיד מעדיף ליצור שערוריות לפני שהן ירדפו אחריו, וזה בדיוק קוסטה.

 

הצצה לסטטיסטיקה של החלוץ מוכיחה זאת: עד היום הוא ספג רק חמישה אדומים בכל הקריירה, האחרון בעונת 2009/10 כששיחק במדי ויאדוליד. ההרחקה במדי צ'לסי הגיע מבית הדין ולא מהדשא.

 

כמו שאמר פלה, קוסטה הוא לא לואיס סוארס. הוא לא ינשוך אף אחד בפומבי, לא יקלל מישהו על רקע גזעני, אבל בהחלט יעשה הכל ברגע שהשופט מסובב את הראש.

 

סוארס. בניגוד אליו קוסטה עושה דברים מאחורי הגב (Gettyimages)

 

למזלו הרע של הספרדי/ברזילאי, הוא הגיע לליגה שבה כבר לגיטימי להשתמש בטלוויזיה, וההתאחדות לא מעניקה חסינות עיוורת לשופטים כמו, למשל, בישראל.

 

זוכרים את הקמפיין של מוריניו לפני שנתיים, כשרק חזר לפרמיירליג נגד התחזות של שחקנים? המיוחד השתלח בעיקר בשחקנים הזרים שמגיעים לליגה האנגלית, שהיתה פעם מבצר של ג'נטלמניות, וטען אז שזו התרבות הרעה שמביאים הזרים.

 

אותו מוריניו הוא האחראי לכך שקוסטה, בעבר החלוץ המצוין של אתלטיקו מדריד, הפך לחתול פראי. המיוחד צריך לבוא בטענות רק לעצמו. הוא זה שטען כי הקבוצות האחרות בליגה קונות את תואר האליפות בכסף, אבל מסתבר שהוא המנג'ר שרכש שחקנים בסכום הגדול ביותר מכל שאר המאמנים באנגליה.

 

 וזו בעצם הגאונות של מוריניו - להאשים אחרים בדיוק במה שהוא עושה בעצמו.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ