תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"שישימו לב לקבוצה המורכבת בעיקר מיהודים"

גולדהאר. \התכנית שלי הייתה לטווח ארוך\ | צילום: עדי אבישי
גולדהאר הסביר בקנדה שרכש את מכבי ת"א כדי להראות צד חיובי של ישראל

מיץ' גודלהאר, הבעלים הקנדי של מכבי ת"א, התראיין בסופ"ש לעיתון THE CANADIAN JEWS NEWS, שם דיבר על המועדון שרכש ב-2009 והמטרות והיעדים שהציב. כל זאת, על רקע שלוש האליפויות הרצופות וההעלייה המרשימה לליגת האלופות העונה.

 

"התכנית שלי הייתה לטווח ארוך", הסביר גולדהאר. "ציפיתי להפסיד כסף במשך הרבה שנים עד שאבסס את התרבות במועדון. היה חשוב לי איך אנחנו עושים דברים, והתוצאות יגיעו לאחר מכן. רציתי לבסס תרבות שכיבדה את הקבוצה, שאף שחקן אינו גדול מהמועדון. זה כלל מוסר עבודה מסוים, סטנדרטים גבוהים של אימון ומחויבות לאורח החיים של שחקן כדורגל מקצועני. זו הייתה תרבות שנזקקה למשמעת, מבלי לעגל פינות בכל הנוגע לאימונים, תזונה וכושר".

 

 

כבר 6 שנים שהקנדי מחזיק במועדון הצהוב, תקופה נכבדת ומוצלחת בחציה השני, אך קדם לה חצי לא פשוט. וגולדהאר בהחלט היה מוכן לו: "מדובר בתהליך ארוך. לא לכל המעורבים בכדורגל הישראלי ישנה הסבלנות לתהליך כזה. בשנים הראשונות שלי כבעלים, היו אנשים רבים שקיוו לתוצאות טובות יותר. הייתי מוכן לחיות עם הביקורת, מתוך ידיעה שברגע שהתהליך יושלם הקבוצה תעמוד ב"סערות" העתידיות ותהיה טובה לזמן רב".

 

מה שהניע את גולדהאר לרכוש את מכבי ת"א הייתה, באופן פשוט, ציונות. מדובר ביהודי נלהב שרצה לשמח את הישראלים, במיוחד הצעירים, אך לא רק: "חשבתי שזה יהיה טוב לאוהדים מאירופה לשים לב לקבוצה ישראלית, המרוכבת בעיקר מיהודים. מיליוני אוהדים ברחבי אירופה יראו קבוצה מרשימה מישראל, וזה אומר משהו חיובי על המדינה בזמן שאנחנו לא תמיד זוכים לאהדה בתקשורת העולמית".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ