תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נוקאאוט אוקראיני במרכז המגרש

ורמוט הולך לאיבוד בין ולוסו וריבאלקה | צילום: ערן לוף
הלחץ והצפיפות של דינמו קייב נטרלו את תכנית המשחק של מכבי ת"א

1. האוקראינים לבשו חולצות משחק עם שרוולים ארוכים, כמיטב המסורת של משחקי סתיו חורפי בכדורגל האירופי. לרוע מזלנו, ערב קריר קידם את פניהם, ישראל של סוף ספטמבר כבר לא לוהטת ואפילו האובך הצהוב דעך. הקרירות גרמה לדינאמו לבעור והפתיחה שלה, במיוחד בלחץ במרכז השדה, הייתה קטלנית.

 

2. הצפיפות השפיעה בעיקר על מרכז השדה בצהוב. סלבישה יוקאנוביץ' מתעקש לשחק עם מערך שלושת הקשרים האחוריים, אותו גילה לאחרונה. מול מכבי חיפה הקרואטי לא נגע בשלישייה הכותשת הזאת עד הסיום, וקיבל בתמורה בישול מאלברמן וכיבוש מדור פרץ. גם אתמול מוקם פרץ משמאלו של גל אלברמן, בעמדה מעט קדמית והתקשה למדי מול הצפיפות האוקראינית.

 

 

דינאמו העמידה מערך דומה לזה של מכבי, רק שאצלה המשולש היה הפוך: קשר אחד אחורי ושניים קדמיים, מה שאילץ את אלברמן להתמודד מול שני הקשרים הקדמיים שלה. הקשר האחורי של קייב היה אמור להתמודד גם הוא מול שני קשרים, ניקולה מיטרוביץ ופרץ, אך השניים הללו כאמור התקשו ולא הצליחו להתמודד עם הצפיפות והקשיחות של מיגל ולוסו וחבריו למרכז השדה.

 

גם בצמד המשחקים של נבחרת ישראל נגד פורטוגל מיגל ולוסו, הקשר האחורי השמאלי, עשה לנו צרות. סרגיי רברוב הפתיע אתמול והציב אותו בעמדת הקשר הקידמי משמאל, בתפקיד שמזכיר את התפקיד של פרץ במכבי, והפורטוגלי היה משמעותי מאד.

 

3. את דנילו סילבה, המגן הימני של רברוב, היה אמור לנטרל עדן בן-בסט. עוד בתקופתו בטולוז, בן בסט בלט בנבחרת באגף השמאלי, אך סילבה, אולי בהשפעתו של רברוב, זיהה כי בן בסט הינו שחקן קו בלבד ויתקשה לסגור לכיוון הקישור. אתמול סילבה חדר פעמים רבות דרך המרכז, מה שגרם לכך שהסגירה של עדן לא היתה אפקטיבית.

 

התקפית בן בסט דווקא בנוי לכניסות לאמצע, והוא נוהג לחדור למרכז כאשר מגיעים כדורי רוחב מהאגף הימני הנגדי. בן בסט כחלוץ מצד שמאל וגילי ורמוט כקשר התקפי מצד ימין היו אמורים ליצור איזון, אך ורמוט, שנמצא בכושר מצויין, נוכח לגלות עד כמה הלחץ במשחק אירופי שונה מצפיפות מדומה של הליגה הישראלית. ורמוט ודסה לא הרבו להעביר בכדורי רוחב, נסגרו טוב וכתוצאה מכך בן בסט לא זכה לכדורי הרוחב מימין.

 

זהבי. מכבי לא הייתה מסוכנת התקפית (ערן לוף)

 

כך, ללא חלוץ טבעי ועם שלישיית קישור אפורה שלא מבקיעה, מכבי נותרה רק עם ערן זהבי, שכבש פעם אחת מנבדל ואיים לפינה הקצרה בדקה ה-30. במשחק הבית שלה מכבי פשוט לא הייתה מסוכנת מבחינה התקפית.

 

דקה אחרי ההחמצה של זהבי צפינו במתפרצת אוקראינית וזכינו לראות באיזו מהירות נמסרים הכדורים ובאיזו חדות נבעט הכדור האחרון. אנדריי ירמולנקו, שחגג באגף הימני עם רגל שמאל, רקד עם פעולות שמזכירות את רובן ומסי, ייכנס לרשימת הוירטואוזים שנולדו לשחק נגד הרגל ובהחלט יתכן שמול כוכב שכזה היה נכון לעלות עם מגן כעמרי בן הרוש ולא עם קשר התקפי כריקן.

 

4. בהמשך ג'וניור מוראיס היכה את מכבי כמכת ברק. בין ההטעיה לבעיטה, לא הותיר הכובש מאית שנייה, ובכך העניק דוגמה נהדרת לשילוב רציף של דרישה, קצב ותגובה המאפיינים את האימונים ברמות הגבוהות. בהחלט ניתן לקבוע כי דינאמו קייב ניצחה את מכבי לא בזכות עודף כישרון, אלא בפן הפיזיולוגי.

 

מוראיס חוגג. שער שמהווה דוגמה נהדרת לשילוב של דרישה, קצב ותגובה המאפיינים את האימונים ברמות הגבוהות (ערן לוף)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ