תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הבצורת של זהבי והפתיחה הטובה של הפועל

זהבי. עדיין לא שיא שלילי | צילום: ערן לוף
מספרת: באדיר עושה היסטוריה, בן בסט ב-200 הכובשים וגם: איזה שיא נשבר אחרי 51 שנה?

1. זו בוודאות פתיחת העונה הכי גרועה של מכבי חיפה אי פעם, ולו רק בגלל שמעולם לא היו למכבי חיפה 0 שערים לאחר חמישה מחזורי הפתיחה ואפילו לא משהו שקרוב לזה.

 

2. ההפסד של מכבי פ"ת בשבת קבע עובדה לא שכיחה במחוזותינו: בתוך חמישה מחזורים אין קבוצה בלתי מנוצחת בליגה. עד כמה זה שכיח תעיד העובדה כי מזה 51 שנה, מאז עונת 1964/5, לא הייתה עונה שבה נוצחו כל הקבוצות בתוך חמישה משחקים בלבד.

 

 

3. וואליד באדיר הוא המאמן המחליף (כלומר אחד שלא פתח את העונה) הכי מוצלח שהיה בהפועל ת"א מזה 23 שנה. בפעם האחרונה שמאמן מחליף עשה מאזן טוב משל באדיר (שעומד בינתיים על שבע נקודות מתשע אפשריות, עם הפרש שערים 2:5) זה היה יענקל'ה גרונדמן ז"ל. אז, בעונת 1991/92, הוא החליף את משה סיני לאחר 26 מחזורים וניצח בשלושת המשחקים הראשונים עם הפרש שערים של 0:7. גם ניר לוין, שהחליף את יצחק שום בעונת 2006/07, עשה 7 מ-9, אבל עם הפרש שערים נחות יותר. אגב, לא גרונדמן ולא לוין המשיכו עונה לאחר מכן כמאמנים ראשיים. על באדיר אנחנו לא מתחייבים שימשיך אפילו העונה.

 

באדיר. המחליף הכי מוצלח ב-23 שנה (אריק שמואל)

 

4. בהפועל ת"א מתלוננים על פתיחת עונה לא טובה, אבל למען האמת בעשור האחרון היו לקבוצה רק שתי פתיחות עונה טובות יותר (בעונת 2011/12 ועונת 2012/13).

 

5. מאז כבש בדקה השלישית במשחק הנבחרת מול אנדורה ב-3 בספטמבר, ערן זהבי לא כבש בשום מסגרת אפילו שער אחד. זה מביא אותו לצבירת 432 דקות משחק ללא כיבוש שער. מה שיותר מפתיע הוא שלא מדובר בשיא. רק בעונה שעברה צבר זהבי 532 דקות ללא שער בין ה-22 ביולי ל-28 באוגוסט 2014, וזה גם רחוק מהשיא שלו בליגת העל – 774 דקות רצופות ללא שער, בין ה-10 באפריל 2010 ל-15 במאי 2010, אז עוד במדי הפועל ת"א.

 

זהבי. ידע בצורת ארוכה יותר (דני מרון)

 

6. בסימן 200: עדן בן בסט, שכבש את שערה הראשון של מכבי ת"א במשחק מול מכבי חיפה, נכנס לרשימת 200 הכובשים הגדולים בכל הזמנים, כאשר כבש את שערו ה-40 בליגת העל. כדי להיכנס ל-100 הגדולים הוא יצטרך לכבוש עוד 22 שערים.

 

7. דובב גבאי חגג במשחק הניצחון של בית"ר ירושלים על הפועל כפר סבא את הופעתו ה-200 בליגה. חנן ממן נכנס אל רשימת 500 הכובשים הגדולים בכדורגל הישראלי מאז קום המדינה.

 

גבאי. מזל טוב (דני מרון)

 

8. ביום שני תארח בני סכנין את בית"ר ירושלים למשחק המרכזי, ואי אפשר להתעלם מהנתונים. מאז כבש ליאור אסולין צמד וז'רום לרואה הוסיף אחד לפני תשע שנים וחצי, לא ניצחה בית"ר ירושלים בדוחא. יתרה מכך, מאז הבקיעו רומולו וברק יצחקי שני שערים, לפני שמונה שנים, כבשה בית"ר ירושלים שער אחד בלבד בדוחא – זה של אבי ריקן לפני כמעט שלוש שנים. למעשה, קרוב לשש שנים לא ניצחה בית"ר את בני סכנין. הכבשה השחורה של בית"ר או שמא חג הקורבן של סכנין?

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ