תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ז'וזה מוריניו בדרך הביתה בגלל הנאום?

ז'וזה מוריניו בדרך הביתה בגלל הנאום?
לטענת גורמים בבלוז אחרי ההפסד 3:1 לסיינטס, המיוחד התגרה באברמוביץ'

העיתון 'מייל און סאנדיי' כתב הבוקר, כי המצב של ז'וזה מוריניו בצ'לסי על סף פיצוץ והוא עשוי לעזוב את הקבוצה, אחרי הנאום שלו אתמול בו התגרה ברומן אברמוביץ' וכאילו אמר לו: "בוא נראה אותך מפטר אותי".

 

לפי העיתון היו שיחות חירום של הנהלת צ'לסי אל תוך הלילה האם לפטר את המיוחד. הם בעיקר זעמו על הנאום של מוריניו בסקאי האנגלי שארך 7 דקות ו-10 שניות בדיוק ובו למעשה מתח ביקורת על הבעלים למקרה שיפטר אותו. זה הזכיר את הנאום המפורסם של קווין קיגאן בעונת 1995/96.

 

עד כה, הקריירה של מוריניו הייתה רצופה בעיקר שיאים חיוביים ורגעים גדולים. אך כעת הוא במקום, שלמעשה, הוא לא ממש מכיר. ביום שישי הודה מוריניו שמדובר ב"תקופה הקשה בקריירה שלו", ואתמול הוא וצ'לסי הפסידו 3:1 לסאות'המפטון. בבית. התוצאה משקפת את מהלך המשחק ואף הייתה יכולה להיות גדולה יותר. השחקנים ירדו מכר הדשא עם קריאות בוז מהדהות ברחבי 'סטמפורד ברידג'. בתוך כך פורסם הבוקר שצ'לסי החליטה לא למשש את האופציה להחתים את פלקאו על חוזה ארוך טווח ולשלם עבורו את דמי ההעברה למונאקו. כמו במנצ'סטר יונייטד החליטו שם לוותר עליו בגלל יכולתו. 

 


הפנים של האוהד הזה אומרות הכל  (Gettyimages)

 

לאחר המשחק, נשאל מוריניו שאלה אחת בלבד ופצח במונולוג מדהים בן שבע דקות: "אתם מכירים אותי. אני לא בורח מאחריות. אני רוצה להתחיל ולומר שדווקא בגלל המומנטום השלילי שלנו, אתה לא צריך לפחד להיות אמיתי. השופטים פוחדים לתת החלטות לטובת צ'לסי. במצב של 1:1 לא קיבלנו פנדל שהיה יכול להיות מכריע", התייחס מוריניו לספק הכשלה על פלקאו ברחבה.

 

"ההתאחדות יכולה להעניש אותי אם היא רוצה", התריס מוריניו, "היא לא מענישה מנג'רים אחרים. השופטים מפחדים בגלל התקשורת שתמיד תבקר אותם. תמיד מענישים אותנו, כמו ההשעייה של דייגו קוסטה. גם בליגת האלופות, איפה שיש חמישה שופטים, לא קיבלנו פנדל".רגע המחלוקת המדובר. לדעת מוריניו היה כאן פנדל  (Gettyimages)

 

"ההחלטה היום הייתה קריטית במיוחד כי ברגע שהיה משהו שלילי, הקבוצה התמוטטה. לא הראינו במחצית הראשונה את האיכויות שלנו, אבל שלטנו. טעות אחת, איבוד ריכוז וספגנו. אמרתי לשחקנים במחצית לא להיכנס לפאניקה, ואז היינו צריכים לקבל פנדל – אבל השופט פחד. אז הקבוצה איבדה עוד יותר ביטחון.  השער השני והשלישי של סאות'המפטון נבעו מטעויות אישיות. הקבוצה אז התמוטטה. אני יודע מה חושבים ואומרים באולפנים".

 

ואז ההצהרה התמקדה בשלוש נקודות עיקריות: "1. אני לא בורח. 2. אם המועדון רוצה לפטר אותי, שיעשה זאת. אני לא בורח. לקחת אליפות כבר יהיה מאוד קשה, אבל אני יותר ממשוכנע שנסיים בטופ 4. ובעונה כזאת, זה בסדר. 3. זה רגע קריטי בהיסטוריה של המועדון. אם יפטרו אותי, הם ייפרדו מהמנג'ר הגדול בהיסטוריה של המועדון הזה. וזה יישלח מסר שאם התוצאות לא טובות, זאת רק האשמה של המנג'ר. כולם צריכים לקחת אחריות עכשיו".

 

"אני רוצה לעבוד", הבהיר הפורטוגלי. "אתם יודעים שיש לי אגו גדול וביטחון עצמי. אני חושב שאני הטוב ביותר, וכרגע זו התקופה הקשה ביותר. לא פשוט לעבור את זה. אני רוצה להמשיך, אני לוקח אחריות אבל גם אחרים צריכים. השחקנים שטועים כל הזמן".

 


מוריניו: "זה רגע קריטי בהיסטוריה של המועדון"  (Gettyimages)

 

"הקבוצה הזאת צריכה להוביל במחצית 0:2, 0:3 ולהחדיר פחד ביריבה. ואז במחצית השנייה לשחק באופן משוחרר. זה מה שהקבוצה צריכה, וזה לא קורה. ושוב אני חוזר, ואני לא רוצה להעליב, השופטים מפחדים להחליט. כשאנחנו למעלה, הגיוני שמבקרים אותנו. אבל כשאנחנו למטה, תהיו אמיתיים ותגידו את האמת".

 

ב'מייל און סאנדיי' מלגלגים היום על מוריניו כאשר העיתון כותב שקבוצת הנשים של המועדון יכולה להוכיח לו איך אפשר להצליח אם היא תזכה העונה באליפות. המועדון נמצא חזק במירוץ לאליפות בעוד שאצל הגברים הוא מקרטע. אחרי שמונה מחזורים, הבלוז במקום ה-16 עם שמונה נקודות בלבד וארבעה הפסדים. כבר בפיגור 10 נקודות מהמוליכה, כרגע, מנצ'סטר סיטי. ולמאמן שנחשב, בצדק או לא, להגנתי, בטח קשה להסביר את כמות הספיגות שעומדת על 17 – יותר משני שערים למשחק בממוצע (!), רק סנדרלנד ספגה יותר (18).

 

מאז עונת 1987/88 לא היו לצ'לסי רק 8 נקודות בשלב זה של העונה. הסיינטס הפכו לקבוצה הראשונה שכבשה מול מוריניו בסטמפורד ברידג' בליגה אי פעם. בארבעת משחקי הבית האחרונים ספגה צ'לסי 7 שערים כמו ב-17 משחקיה הקודמים. ועוד נתון מדהים. ב-10 המשחקים האחרונים של מוריניו הוא הפסיד חמישה. לעומת זאת ב-59 המשחקים לפני כן הוא הפסיד גם חמישה. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ