תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קלופ המועמד המוביל, גם קלינסמן ברשימות

קלופ המועמד המוביל, גם קלינסמן ברשימות
בליברפול מתעסקים בעתיד אחרי שרוג'רס פוטר. ג'רארד יקבל תפקיד?

תם עוד עידן מאכזב באנפילד. שלוש שעות אחרי ה-1:1 מול אברטון וברנדן רוג'רס פוטר בשיחת טלפון מהמועדון אחרי מעט יותר משלוש עונות. לאחר מכן ביקר מנכ"ל הקבוצה, איאן איירה, בביתו של רוג'רס כך שהפיטורים נעשו בצורה מכובדת.

 

המנג'ר הצפון אירי דורש פיצוי של 12.5 מיליון ליש"ט וידרוש מאיגוד המנג'רים להילחם למענו למרות שפורסם שבעלי 'פנויי' (בעלי ליברפול) יסכימו לפצותו ב-7.4 מיליון ליש"ט. רוג'רס שהיה המנג'ר השני בוותק שלו אחרי ארסן ונגר בפרמייר ליג ניצח רק 63 מתוך 122 משחקיו בקבוצה. הטענה באנגליה היא שרוג'רס גרם לנפילה שלו בעיקר בכך שבזבז את הכסף שהתקבל על מכירת לואיס סוארס על פלופים.

 

 

הדיווחים באנגליה גורסים שההחלטה לפטרו נתקבלה עוד לפני המשחק למרות שטען במסיבת עיתונאים אחרונה שאינו חושש למעמדו ויש לו עוד הרבה עבודה כדי לבנות את ליברפול מחדש. ייתכן למעשה שרמז על כך שהוא לא אחראי על הבנייה מחדש של ליברפול.

 

הראייה של ג'ון הנרי היא שצריך אחראים בנושא הרכש שתקבע את מי לרכוש. המגמה: להביא שחקנים צעירים ולטפח אותם. רוג'רס נכשל במטרה ולא נתן אמון בצעירים כמו לזאר מרקוביץ', אלברטו מורנו, מאמדו סאקו, רוברטו פירמינו ואחרים שהובאו מאחורי גבו ואולי יורגן קלופ יממש זאת.

 

 

 

משרדי ההימורים מציבים את קלופ כמועמד מוביל לקבל את הג'וב ויש הטוענים שהוא כבר סגר גם בעקבות הפרסום בעיתון בוסני שעוזרו הבוסני זליקו בובאץ' יצטרף אליו. ליברפול לא תמנה מנג'ר זמני ומצפים שהחדש, כנראה קלופ, ידריך את הקבוצה ב-17 באוקטובר נגד טוטנהאם בחוץ.

 

ה'סאן' פרסם כי ייתכן שהבעלים יציעו תפקיד בהנהלת הקבוצה לשחקני העבר סטיבן ג'רארד וג'יימי קארגר שמתח עליהם ביקורת קשה כפרשן. לפי הדיווח קלופ הסכים לעבוד עם הוועדה שהקים המועדון לבחירת שחקני רכש בעוד שרוג'רס איבד אמון בהליך הזה. המועדון רכש שחקנים ב-300 מיליון ליש"ט בעידן שלו בקבוצה מאז 2012.

 

ב'גאזטה דלו ספורט' כתבו שקרלו אנ'צלוטי ו-וולטר מצארי מאמן נאפולי ואינטר בעבר מועמדים. עוד שמות שהוזכרו הם של פרנק דה בור, יורגן קלינסמן מאמן נבחרת ארה"ב. הפניה לאנצ'לוטי תהיה רק אם החתמת קלופ תיפול.

 

 

 

בינתיים יש תגובות רבות על פיטורי רוג'רס. ארסן ונגר הביע את צערו: "אני תמיד עצוב כשזה קורה, כי אני חושב שרוג'רס מנג'ר איכותי. הוא היה חסר מזל לא לזכות בתואר לפני שנתיים והיה קרוב אליו יותר מכל המנג'רים שעבדו בליברפול לפניו". מנג'ר סוונזי סיטי, גארי מונק, ששיחק תחת רוג'רס כקפטן אמר שהוא בהלם מוחלט: "החלטה מאוד חפוזה. לא הגיע לו. הוא מנג'ר הכי טוב שיש ואדם נפלא שלימד אותי איך עושים את זה והכניס אותי לרזי המקצוע. זו הפתעה גדולה. הייתי בהלם כששמעתי על זה. אצלנו הוא היה פנטסטי". ג'ון בארנס, כוכב הקבוצה לשעבר ביקר אף את ההחלטה: "אם הוא היה נשאר הוא היה יכול להתמודד על המקום הרביעי".

 

ג'יימי קארגר מתח ביקורת נוקבת על הנהלת ליברפול ואמר: "ההנהלה רחוקה מאוד מהחלטות נכונות. ליברפול הפכה להיות כמו טוטנהאם. הבעלים עשו המון החלטות שלא עבדו. הם החליטו על ועדת העברות וזה לא עבד. הם השאירו את רוג'רס הקיץ בתפקיד וזו היתה בברור טעות, אבל אם אתם רוצים שינוי תפטרו בקיץ לא עכשיו. רוג'רס ידע שיצטרך לפתוח את הליגה בבום גדול והוא לא עשה זאת. בליברפול חושבים שהם מועדון גדול והם לא כאלה. ממש כמו טוטנהאם. בעשר שנים ליברפול זכתה בגביע הליגה אחד. בשלוש שנים שרוג'רס אימן הם לא זכו בשום תואר ושיחקו רק שנה באלופות. למועדון כמו ליברפול זה מעט מדי".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ