תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"'לה פמיליה' עונה על הגדרות של ארגון פשע"

כבירי. \גוטמן? לא רוצה להתייחס לזה\ | צילום: עדי אבישי
אמיר כבירי לא מאשים את בית"ר ירושלים: "עשו מעל ומעבר"

מאז תקיפת האוהד של הפועל ת"א במוצאי שבת, שנפצע קשה ונותח לאחר שהותקף בגרזן, הפך גם אמיר כבירי ליעד לאיומים. הבעלים של הפועל ת"א קיבלתי הודעות רבות ובין היתר נכתב "אמיר כבירי, תיזהר, רבין מחפש חבר". הערב (רביעי) דיבר איש העסקים בראיון עם "תוכנית הספורט" של 103FM וסיפר על הימים שעוברים עליו.

 

"מאז המקרה, אני מקבל לא מעט שיחות והודעות בדף הפייסבוק שלי", סיפר כבירי, "הם כותבים לי מילים כמו 'נשחט אותך', 'נגיע אליך הביתה' וכו' וכו'. זה עצוב שהגענו בכלל למצב הזה, שאנשים מרשים לעצמם לכתוב כאלו דברים. אף אחד לא מרים את הכפפה ועושה משהו, פרט לוועדות וסיסמאות. צריך לפעול בשטח נגד הארגון הזה שקוראים לו 'לה פמיליה' או כל ארגון דומה שמתנהג בכזאת אלימות".

 

 

כבירי סבור שהמדינה צריכה לעשות יותר נגד "לה פמיליה": "הארגון הזה עונה על כל הגדרות של ארגון פשיעה, שלא לדבר על ארגון גזעני – שזה מחוץ לחוק. לכל קבוצת אוהדים, לא משנה אם זו מכבי ת"א, הפועל ת"א או אחרת, יש את העשבים השוטים שלהם. ברגע שהאוהדים שלי יגיעו למצב כזה של אלימות, אומר את אותם דברים ואנקוט באותן פעולות. לא צריך להסיט את הדיון לאיזה אוהדים יותר טובים. היה פה לינץ' מתוכנן. האוהדים תיכננו את זה ימים, אם לא שבועות, מראש והגיעו עם אלות, ברזלים ופטיש. זה הזוי שאוהד נתקע עם פטיש תקוע בראש".

 

לבעלי הפועל ת"א אין תלונות על עבודת המשטרה: "עד עכשיו אנחנו שמחים מהפעילות של משטרת ישראל. הרבה דברים לא יוצאים לתקשורת וטוב שכך. רוב הדברים בכלל לא מגיעים לעיתונות. כל אדם שקשור לכדורגל הישראלי יודע את זה, רוב האנשים מפחדים לדבר מאותה סיבה של האיומים שאני מקבל".

 

מבחינה אישית, כבירי לא חושש: "אני לא מוטרד מההודעות שאני מקבל כי אני יודע שמה שאני עושה כרגע זה בשביל האוהדים שלי. אם אני בתור הבעלים של הקבוצה אסתום את פי רק כדי לשמור על בריאותי, אני לא עושה את עבודתי. בינתיים אף אחד בכדורגל הישראלי לא יצא נגד 'לה פמיליה', כולם הולכים סחור-סחור. היום בלילה אגיע ואגיש תלונה במשטרת ישראל נגד ההודעות שקיבלתי. אני לא צריך אבטחה".

 

כבירי. "רוב האנשים מפחדים לדבר" (עדי אבישי)

 

הבעלים גם מפתיע בדבריו על בית"ר ירושלים: "הם בתור מועדון עשו מעל ומעבר כדי למגר את תופעת 'לה פמיליה', אך ללא הצלחה. יש לי המון חברים ומכרים אוהדי הקבוצה ששולחים לי הודעות תמיכה. לשים את בית"ר ירושלים על השולחן זה לא נכון, כי 'לה פמיליה' פועל גם נגדם. אני מאמין שתצא הודעת גינוי מטעמם ברגע שהדו"ח המשטרתי יוכיח שמדובר ב'לה פמיליה'. אני מצפה שבשבוע הבא, שכל מי שקשור לכדורגל הישראלי יעזור למאבק נגד מיגור האלימות".

 

כבירי נשאל האם אלי גוטמן מועמד לחזור להפועל ת"א והשיב: "אני לא רוצה להתייחס לזה. כרגע כולנו מרוכזים במשחק של הנבחרת. יש גם סיכוי שואליד באדיר ימשיך לאמן עד נובמבר והוא עוד יהיה מאמן הפועל ת"א הקבוע בעתיד. אנשים לא מבינים מה הוא בשביל הפועל ת"א. אחד הדברים הראשונים שעשיתי היה להחזיר אותו למערכת". על המועמדים להגיע להפועל: "כרגע כל הקלפים על השולחן ואנחנו נצטרך לקחת החלטה, אבל נקבל אותה בשקט וברוגע. לא נקבל החלטה בגלל לחץ של תוצאות או תקשורת. לא התייאשתי מאופציה של מאמן זר".

 

גוטמן. "כל הקלפים על השולחן" (עדי אבישי)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ