תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

סופית: נבחרת השיט לא תצא לאליפות בעומאן

דוידוביץ'. נשארת בארץ | צילום: עמית שיסל, באדיבות איגוד השייט
שרת הספורט רגב: "החרם הוא תקדים מסוכן שאסור לעבור עליו לסדר היום"

סופית: הגולשים מעיין דוידוביץ', שחר צוברי ונמרוד משיח, שהיו אמורים לצאת היום (חמישי) לאליפות העולם בעומאן לא ייצאו לתחרות.

 

איגוד השייט בישראל השקיע מאמצים במשך חודשים רבים כדי לאפשר את השתתפות הגולשים באליפות העולם עומאן. חברי הנהלת האיגוד, היו מעורבים בכל פרטי ההתנהלות ופעלו מתוך אחריות רבה לשלומם של הספורטאים, אך בסופו של דבר הוחלט שהם לא ייצאו לעומאן.

 

 

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט, מסר: "לתפיסתי לא עולה על הדעת שתחרות ספורט בינלאומית כאליפות עולם, תתקיים מבלי שמדינה כלשהיא לא תוכל להשתתף בה כשווה בין שווים. זה נוגד את חוקי הספורט האולימפיים, אבל מתברר שיש דברים מעבר לכך, הקשורים לביטחונם האישי של הספורטאים וזה הדבר החשוב ביותר מבחינתנו".

 

משיח. מוביל את המרוץ האולימפי (עמית שיסל, באדיבות איגוד השייט)

 

אמיר הוסיף: "לא ניתפס בעיני שאליפות עולם בדגם אולימפי, כשנה לפני המשחקים האולימפיים בריו 2016, מתקיימת ללא ייצוג של ישראל - אחת המדינות המובילות בענף.  לצערי הרב, העומאנים לא עשו מספיק כדי שספורטאי ישראל ישתתפו בתחרות ומצאו תירוצים שונים שלא נשתתף".

 

התחרות בעומאן היתה אחת משתי תחרויות המבחן האחרונות לקביעת זהות הגולש שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. הוועדה המקצועית של איגוד השייט תדון במהלך השבוע הבא בבחירת תחרות חלופית לאליפות העולם ותביא את המלצותיה בפני הנהלת איגוד השייט.

 

רגב. "תקדים מסוכן" (מארק ישראל סאלם, מעריב)

 

שרת הספורט, מירי רגב, הוציאה הודעה לאחר ההחלטה הסופית: "החרם הספורטיבי על ישראל הוא תקדים מסוכן שאסור לעבור עליו לסדר היום. אני קוראת לוועד האולימפי, אשר חרט על דגלו שלא תהיה מעורבות פוליטית בספורט, לעצור התחרות בעומאן עד אשר תאושר ההשתתפות הישראלית, ולא יש להעביר את התחרות למדינה אחרת".

 

"אם הישראלים לא יורשו לדרוך על אדמת עומאן ויודרו מאליפות העולם, הועד האולימפי חוטא לתפקידו ומאפשר התערבות פוליטית גלויה ובוטה בספורט העולמי. אני קוראת למשרד החוץ ולמשרד ראש הממשלה להפעיל את מלוא עוצמתם הדיפלומטית למניעת דה לגיטימציה נגד ישראל ונציגיה בספורט".

 

"מדינות המפרץ מחזרות אחר העולם החופשי באמצעות ממון ועושות בקשרים אלו שימוש לרעה כנגד ישראל. כל מדינה שתשתתף במעשה האנטישמי שמבצעת עומאן תהיה שותפה לעברה ערכית ומוסרית כנגד המסוכמות הבינ"ל בספורט."

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ