תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בן רייכרט עדיין סובל מטרגדיה מנטלית

רייכרט. \צריך להתרכז בהווה בלבד\ | צילום: ערן לוף
קשר הפועל ת"א לא מצדיק את הציפיות. "השריף" ושאבו מנתחים

רגע המפנה בקריירה של בן רייכרט התרחש לפני למעלה מחצי שנה, ב-3 בפברואר 2015. זה היה עוד יום בקריירה של הקשר, שרק בתחילת אותה עונה חתם על חוזה ל-4 שנים במכבי ת"א ומיד לאחר מכן עבר מסע תלאות עם הקהל הצהוב בעקבות סטטוס שכתב בילדותו על אהדתו להפועל ת"א – אבל באותו יום בתחילת פברואר, הוא מבחינתו עזב את קריית שלום.

 

כידוע, רייכרט הושאל באמצע העונה להפועל ת"א ביחד עם חברו לקבוצה, שון גולדברג, במסגרת עסקת העברת גילי ורמוט מאדום לצהוב – רייכרט סירב תחילה למעבר, אך התרצה לאחר שחתם על חוזה משודרג בשורות מכבי ת"א ואף קיבל מג'ורדי קרויף הבטחה שיהיה שחקן משמעותי בסגל כשיחזור.

 

 

רייכרט היה אז בלב הסערה - אם עד אז היה "זוכה" למטר קללות מהקהל הצהוב, כעת הפך לשנוא גם בקרב הצד האדום בעיר. למרות הקושי וההתנכלות מצד אוהדי הפועל, רייכרט הוכיח מהר מאוד שעל המגרש מדובר בסיפור אחר לגמרי: שער אדיר נגד מכבי חיפה ועוד שער נוסף נגד הפועל פ''ת פתאום העלו את שאלת רכישתו בידי הפועל והפיכתו לאדום מן המניין.

 

רייכרט באדום. עבר חודשים לא קלים (עדי אבישי)

 

מאמן הפועל תל אביב בעונה שעברה, אלי כהן נזכר בתקופה הקשה שעברה על הקשר הצעיר: "בן הפתיע אותי מאוד בדרך ההתמודדות שלו עם שריקות הבוז. הוא התגבר על זה בצורה מכובדת ונתן הרבה משחקים טובים וגולים חשובים.

 

"צריך לזכור שהבחור הזה לצערו ולצערנו עבר סיטואציות וחוויות לא קלות כמו סאגת המעבר של גילי ורמוט ועוד סאגות שלא קשורות לכדורגל. למרות שהוא נראה חזק, נפשית כל בן אדם בגיל שלו היה נפגע מהמשברים ומהחוויות שהוא עובר - והוא עבר לא מעט".

 

חבריו לקבוצה האדומה מאוד מעריכים את המסע שעבר רייכרט, ואחד מהם סיפר: "הוא שחקן כשרוני מאוד עם כוח מתפרץ ברמה הכי גבוהה, אך צריך להיות יותר רגוע במשחק. הוא אחלה ילד בחדר הלבשה וגם על שריקות הבוז מהקהל הוא אף פעם לא דיבר והתמודד עם זה יפה ובשקט".

 

בתום העונה שעברה שב הקשר להתאמן בקרית שלום, אך עד מהרה החליט בניגוד לעצת סוכנו להחרים את אימוני מכבי ואף לא לצאת למחנה האימונים במטרה אחת – להפוך לשחקן מן המניין בהפועל ת"א.

 

רייכרט בעונה שעברה. צריך להיות יותר רגוע (עדי אבישי)

 

במסגרת הליך הבוררות בין רייכרט לבין קבוצתו, הצהיר שאם לא יוכל לשחק בהפועל – יאלץ לפרוש מכדורגל. מספר ימים לפני תום הדיונים בעניינו, סיכמו שני המועדונים על מעברו של השחקן מצהוב לאדום, תמורת מיליון יורו.

 

רייכרט הפך בין רגע מהאיש השנוא ביותר ע''י אוהדי הפועל ת''א לסמל החדש של המועדון ויש שאף רצו לתת לו את סרט הקפטן. עבור הקהל האדום הוא סימן את חזרת עידן הרומנטיקה - דווקא בעידן הכסף הגדול והמעברים של זהבי וורמוט מאדום לצהוב, הוא הוכיח שיש עתיד.

 

ולצד כל המחמאות מהצד האדום, הרי שהשחקן לא ערך הכנה מסודרת לעונה וכלל לא  שותף במחנה אימונים. יכולת הקבוצה ואי הצלחתה, הובילו גם את בן לפתיחת עונה לא קלה לצד עצבים והתעסקויות רבות מדי עם השופטים. זה העלה את השאלה האם הוא יהיה מסוגל להתמודד עם תג המחיר והאירועים שעברו עליו בשנה האחרונה והאם הסכום ששילמה עליו הפועל ת''א לא היה מוגזם?

 

עידן הרומנטיקה שוב כאן (עדי אבישי)

 

חיים שאבו, אשר אימן את רייכרט בעונת הפריצה הגדולה ברמת השרון, עומד לצד שחקנו לשעבר: "ההתעסקות בבן לא נכונה. לא הוגן לשפוט אותו בגיל 21, לאחר שעבר 'טרגדיה מנטלית'. אם הוא יקבל שקט ויעבדו איתו נכון מבחינה מקצועית ומנטלית, אין לי ספק שהוא יהפוך לאחד הקשרים הגדולים בארץ".

 

לגבי העצבים והאגרסיביות שלו, הוסיף שאבו: "זה חלק מצורת המשחק וה-DNA שלו. אני אוהב מאוד את דרך המשחק שלו מכיוון שכולם מחפשים שחקנים שאכפת להם מהקבוצה ולא שחקנים אדישים, מה גם שבן הוא ווינר. אני לא מכיר עוד שחקן שבחר בהפועל על פני הכסף והתהילה במכבי".

 

אלי כהן מסכים עם שאבו: "תג המחיר גורם לציפייה גדולה יותר מהקהל וזה יכול להלחיץ ולגרום להרבה בעיות. זה הרבה תלוי באופי שלו כי מבחינת כשרון יש לו הרבה להביא לידי ביטוי. ברגע שהוא ייצא מהמשברים הללו הוא יוכל להיות שחקן מוביל בהפועל ת''א ובכדורגל הישראלי. הוא עדיין קצת מעופף ויוצא מהריכוז. הוא יצטרך להוכיח את עצמו תמיד.

 

"טוב לו בהפועל ת''א ואני חושב שהוא לקח החלטה נכונה, כי במכבי הוא היה הופך להיות כינור שני והקהל לא אהב אותו", מוסיף "השריף", "מה שצריך עכשיו זה לתת לו שקט כי הוא מאוד זקוק לזה. הוא צריך מישהו שיכוון אותו ויוביל אותו, זה משהו שלשמחתי עשיתי. היו לי איתו הרבה שיחות, גם על דברים מחוץ לכדורגל".

 

שוחחנו עם אחד ממומחי התחום המנטלי, יגאל הלל, כדי שייתן את התייחסותו למקרה שכזה: "מההיכרות הקצרה שלי איתו, הוא מאוד חזק מנטלית. אני לא בטוח שתג המחיר במקרה שלו מהווה משקל על הגב שלו. זה כן משפיע שקצת לא הולך לך, אבל אם רוצים שההשקעה תלך לטמיון, שימשיכו להתעסק בזה ולא יתנו לו את השקט.

 

"אם יתנו לו את השקט הוא יחזור לעצמו כי הוא סלע חזק והוא יחזור לתת את מה שמצפים ממנו. הוא צריך להתייחס רק לפעולות שלו בכל אימון םלעבוד על הראש שלו בכל לילה. כשאתה מתעסק במטלות שלך אתה מפסיק לחשוב מחשבות הרסניות. הוא צריך להתרכז בהווה בלבד. אם הוא לא יתרכז באימון הוא ייצא מתוסכל וזה ייפגע בו. חשוב שהוא יוריד את הקבוצה מהגב שלו ולהפסיק לחשוב שהוא המושיע", סיכם הלל.

 

לא יכול לחשוב שהוא המושיע (ערן לוף)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ