תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ישראל מועמדת לאירוח הטורניר הקדם-אולימפי

כספי ומקל. נתראה בריו? | צילום: AFP
האיגוד הגיש בקשה לארח בארץ את המוקדמות לריו. גם איראן ברשימה

ישראל הייתה רחוקה שני ניצחונות ביורובאסקט האחרון מהשגת הכרטיס לטורניר הקדם-אולימפי, אבל היום (שני) מתברר שעדיין יש סיכוי שהיא תיקח חלק באולימפיאדת ריו בשנה הבאה.

 

איגוד הכדורסל הגיש את מועמדותו לאירוח אחד משלושת הטורנירים שייערכו בקיץ 2016, ושהמנצחות בהם יקבלו כרטיס לברזיל. פרט לישראל, הגישו את מועמדותן תשע מדינות נוספות: צ'כיה, גרמניה, יוון, איטליה, סרביה, טורקיה, מקסיקו, הפיליפינים ואיראן. ההכרזה על המארחת צפויה להתרחש ב-23 בנובמבר.

 

 

שלושת הטורנירים, שיערכו במקביל בין ה-5 ל-11 ביולי, יעניקו כאמור את הכרטיסים האחרונים לאולימפיאדת ריו. עד כה הבטיחו את מקומן בטורניר צרפת, סרביה, יוון, איטליה, צ'כיה, קנדה, מקסיקו, פורטו ריקו, אנגולה, טוניסיה, סנגל, הפיליפינים, איראן, יפן וניו זילנד, כאשר פיב"א שומרת לעצמה את האפשרות להעניק שלושה וויילד קארדים, בין היתר כנראה למארחות הטורנירים.

 

בכל אחד משלושת הטורנירים יהיו שש נבחרות, כאשר רק הזוכה בכל טורניר תמשיך לטורניר הכדורסל האולימפי בריו. אגב, הנעדרת הבולטת מרשימת המועמדות לאירוח היא רוסיה, שוויתרה מראש ולא תוכל להגן על מדליית הארד בה זכתה בלונדון 2012 תחת דייויד בלאט - אלא אם תזכה בכרטיס חופשי לטורניר הקדם-אולימפי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ