תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכבי אפורה, בית"ר ניצחה דרך המרכז

דראפיץ'. עשה בית ספר ליוקאנוביץ' | צילום: עדי אבישי
האלופה חסרת תכלית, דראפיץ' הבריק עם רוקאביציה בחוד. לחמן מנתח
זה שלבית"ר יש שחקנים טובים, את זה חשבתי מתחילת העונה. את זה שבית"ר יכולה לתת מאבק לכל קבוצה בארץ, בזה אני בטוח.
 
 
מכבי, גרסת יוקאנוביץ, היא קבוצה של מחשבה הגנתית. לא לספוג זה השיקול הראשוני ומכאן שיטת המשחק, עם שלישייה הגנתית חזקה הגנתית הכוללת את אלברמן, מיטרוביץ ודור פרץ, אך אפורה התקפית. בפועל, הכדור לרוב אצל מכבי, כך קרה גם אמש, ובשל האפרוריות, מכבי לא ממצה דבר מאחוזי הנעת הכדור הללו.
 
 
 
 
מכבי במערך הזה מול בית"ר היתה ותהיה בהמשך, קבוצה אפורה התקפית. אפשרויות הביצועים מוגבלת, כמות הכובשים על המגרש מועטה ולמעשה יש לה שלושה שחקנים יצירתיים בלבד על המגרש: השלישייה הקדמית.
 
 
ראלי וריקן כמגינים תוקפים הם החלטה מצויינת של יוקאנוביץ ומאזנת מעט את השלישייה האפורה בקישור שיכולה לעזור למכבי באירופה, אך בעוכריה בליגה, כשהאלופה דומיננטית. אתמול מכבי אכן החזיקה קרוב ל-70 אחוזים בכדור.
 
 
סלובודן דראפיץ' ויתר על הכדור, עלה ב-4:2:3:1, מותאם לחלוטין לשיטה של מכבי. זהבי אמר בסיום כי בית"ר לא שיחקה מספיק טוב, וצדק.
 
 
רוקאביציה. חגג מול מכבי תל אביב (עדי אבישי)
 
 
הצהובים שחורים מירושלים עשו שני דברים גדולים:
 
 
א.למדו את היריב.
 
 
ב.שיחקו מהר 
 
 
ושני האלמנטים האלה הם השניים המנצחים. הנוסחה היתה: 1. סגירה, 2. חטיפה, 3. דהירה.
 
 
לגבי הסגירה, בלתי נתפס עד כמה פשוטים הדברים בכדורגל הישראלי. הצמדת שחקנים לשחקני היריב, אין צורך בתחכום מיוחד והמשחק מונח ביד. הצוות המקצועי של בית"ר קיבל החלטות נכונות לגבי מי יהיו האנשים שייצמדו, ובכך ניצחו עבור טביב את המשחק. הבחירה של דוד קלטינאס, פריירה ואייבינדר, מול קשרי מכבי הכריעו.
 
 
פרץ ומיטרוביץ' לא הצליחו לפלס את הדרך בתוך הדבוקה הירושלמית וסלובו הציב שלישייה לא פחות חזקה מזו של האלופה. כמה קשה להצליח בכדורגל שלנו עם חלוצים. מספרי ה-9 הטיפוסיים מתקשים כאן מאד בצפיפות. מאידך, המהירים בולטים כאן.
 
יוקאנוביץ'. יש לו קישור טוב, אבל חלק התקפי אפור (עדי אבישי)
 
על הקוים משחקים מליקסון, חן עזרא ורפאלוב כקשרים, אלירן עטר, מואנס דאבור ורוקאביצה, כחלוצים.
 
 
שילובו של ניקיטה בשפיץ היתה הברקה גדולה ויחד עם דובב גבאי, כשיחליט סלובו לעבור ל-4-4-2, בית"ר תהיה עם שני חלוצים דומים, מתאימים והמהירים בישראל.
 
 
רוקאביציה לא היה כובש גדול מימיו והפעם האחרונה שקרע רשתות היתה לפני שבע שנים במדי פרת' גלורי באוסטרליה. כעבור שנה הבליח לשמי הכדורגל האירופי עם חורף סוער במדי רוסלהרה הבלגית והצלחה בכדורגל הבלגי היא תמיד ערובה להצלחה בישראל. המוצא האוקראיני הופך אותו אולי לחרוץ, השנים בברלין ובמיינץ הפכו אותו לאמין.
 
 
מכבי תרמה אתמול את השער של זהבי בנגיחה. עיני הצופים באיצטדיון ובבית היו נעוצות בהטעיות הבלתי נגמרות של ורמוט בימין, אך עין חדה, שתבחן את מה שקרה באותו הזמן ברחבה, תזהה תנועות מדהימות, חוזרות ונשנות של ערן זהבי. בלתי אפשרי לשמור את הכובש הגדול הזה וחבל שערן לא מוצא את מקומו במשולש הקישור, מה שיפנה מקום לחלוץ נוסף ולמעט יותר ברק.
 
 
השער הרביעי של בית"ר: קרלוס גארסייה, עוז ראלי או כל שחקן הגנה אחר לא יעמדו בפני תנועה ללא כדור. לידור כהן כבר היה מזמן אמור לשחק בליגה הבלגית. המיקום שלו בשמאל היה אחד מעמדות רבות שהכוכב המהיר וגבה הקומה יכול לשחק. במכבי חייבים לשאול עצמם מה קדם לתנועה הזו של לידור: במסירה של אצילי ההערכות של מכבי נפלה פעמיים: בכך שלא סגרה לאצילי את הרגל הפנימית, שמאל החזקה שלו. הדבר השני היה בכדור שקיבל בדרך תפנית קלה, מדור פרץ, שממוקם בעמדה קידמית וחזר לאחור, דבר שיצר פקק הגנתי.
 
 
בעמידה הלא מאוזנת הזו כבר עסקנו בפיסקה הראשונה. שער ראשון מבעיטת שוער, שער שני מנייח, שער שלישי מכדור ארוך ועלייה לראש. זו לא בית"ר של אתמול, זו חיפה של שבת ושתי המנצחות הגדולות של המחזור, עשו זאת מהאלמנטים שאנו כה מאמינים בהם בטורים הללו.
 
 
סביר להניח שוואליד באדיר יערוך שינויים גדולים לקראת הדרבי. סגירת המשחק מול באר שבע לא עלתה יפה והדרישה לשינוי עומדת באויר. זו תהיה גם הטעות של הפועל, כי מה שלא הצליח מול חובאן, אוגו וראדי, הצליח מאד לבית"ר מול מכבי. באדיר חייב לנתק את עצמו מהאווירה סביבו ולהמשיך עוד פעם אחת במגמה של למידת היריבה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ