תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

המפתחות אצלם: ורמוט הוא הזהבי הבא, רייכרט יעצור אותו?

ורמוט ורייכרט. המנוע ומי שצריך לעצור אותו | צילום: עדי אבישי
שני השחקנים שהחליפו קבוצות יעמדו במוקד הדרבי: מכבי תלויה בקשר המשתפר, בעוד שוויינשטייגר הישראלי חייב להתעורר

במוקד הדרבי ב-20:55 יעמוד העימות בין שני השחקנים שהחליפו צד בשנה שעברה. גילי ורמוט ובן רייכרט.

 

נתחיל בזאת, אין לי מושג מדוע האינסטינקטים מהבהבים לי לגבי תקופה גדולה בפתח של גילי ורמוט. אולי זה קורס המאמנים שוורמוט נמצא על סף סיומו, אולי מבנה הגוף שלפתע השתנה.

 

 

זה בטח לא רק בשל הבישול המסחרר השבוע לזהבי. מבחינתי, הזהבי הבא של ליגת העל הוא ורמוט, והשניים הללו, אגב, היו שני קשרי הצד בעונת הדאבל של האדומים, גילי בימין, ערן בשמאל, שניהם גם גדלו בצבע האדום. זהבי בזה של הפועל תל אביב, ורמוט בזה של הפועל חיפה.

 

זהבי. ורמוט היורש שלו? (עדי אבישי)

 

ורמוט נפל בתפר של בין עונות הזוהר וההשקעה הגדולה של רובי שפירא, לבין גמר הגביע של 2004, שם לצד ראובן עובד, הנער מקריית חיים ניסה להנהיג. ניסה ולא הצליח.

 

הקריסה של הפועל חיפה עשתה לוורמוט רק טוב, בעיקר אחרי המעבר לעיר הגדולה. בתל אביב הוא זכה להערכה של אלי גוטמן, הערכה שכמוה הוא מקבל כרגע מיוקאנוביץ'. הסרבי יודע להעריך כשרון וכמו כל מאמן זר,ה וא חיפש גם את הפיזיות.

 

זו בדיוק הנקודה בה ורמוט השתפר. כזו העונה, יש לו להציע בשפע. הודות לצורת האימון במכבי ותודות לכך ורמוט החל להאמין, שפרט לדריבל וכשרון, יש דברים נוספים במשחק, הקשר הימני זוכה לגוף עבה ומרשים, שהותיר אותו השבוע, למרות ההטעיות, יציב על הרגליים, בדרך להקשתה רכה, של כוכב גדול, לראש של זהבי על חשבון דוד קלטינס הצעיר.

 


ורמוט. יציב על הרגליים (אסף קליגר)

 

מרבית שחקני הסטייל שלו, רפאלוב, חן עזרא ומליקסון, מחפשים את האגף הקל - השמאלי, כדי לשחק נגד הרגל.

 

ורמוט שונה בכך ששומר אמונים לאגף הימני, משלב דהירה על הקו לצד כדרור לאמצע, גם אם ברגל שמאל. החוזקה הגדולה שלו, היא הכניסה לאמצע ללא כדור והפיכתו לפליימייקר נוסף, שלא נשמר. מהמשבצת הזו, אמצע ימין, מול פינת החמש, ורמוט מדויק מאד לשער. משם הוא גם כבש את השער הגדול מול בוסניה בסמי עופר.

 

בשתי העמדות הללו, מגן שמאלי וקשר אחורי משמאל, הפועל חשופה. שמואל שיימן ובן רייכרט, לא יחזיקו את הכישרון הגדול של מכבי. דור מיכה איבד בשל כך את מקומו, אך מכבי הקורסת תלויה תלות מוחלטת בוורמוט. אם מכבי תתאושש זה יהיה הרבה בזכותו.

 


גילי ורמוט. עוד סיבוב באדום בתור פירלו? (עדי אבישי)

 

קשר אחורי משמאל, אגב, הפועל יוכלו להחתים עוד כמה שנים, את ורמוט עצמו. אז, בגיל 33, הוא צפוי לדעתי לה פתיע ויסיים את שנות הקריירה האחרונות, בדיוק בעמדה הזו, קשר אחורי. הפירלו של הכדורגל הישראלי. בינתיים יש במכבי את ה"מושלם", גל אלברמן.

 

החשיפה שפגעה: רייכרט חייב להתרומם מנטלית

מנגד, בהפועל, נסיונות של וואליד באדיר, לבנות אמצע חזק גם הוא. השילובים לא מספיק טובים ולא ברור איך הפועל תצליח להציל את הכבוד הנרמס שלה. ללא קישור, היא תציל דווקא את הכבוד הנרמס של מכבי.

 

הגורסים כי הפרסומים פגעו בילד, לא ידעו עד כמה צדקו. מסגנון של קשר קדמי ופליימייקר של פעם, בן שינה עצמו לחלוטין והפך לגלדיאטור אמיתי במרכז המגרש.

 


רייכרט. כבוי מנטאלית (ירון אלפי)

 

החשיפה היתה פתאומית וחזקה והילד שפרץ ברמה"ש איבד את הנכס הכל כך חשוב שהביא עימו לתל אביב: רוח הקרב. ברמה"ש השרון הוא ספג צהובים, אחת לשלושה משחקים כתוצאה מהאנרגיה וההתלהבות. אשתקד כשהיה מלא התלהבות בהפועל, טרם החשיפה הגדולה, הוא ספג כרטיסים צהובים, אחת לשני משחקים. ובעונה הנוכחית חלה נסיגה כאשר רייכרט סופג צהוב רק אחד לארבעה משחקים. כתוצאה מהחשיפה יש גם איבוד מוטיביציה ואיבוד רצון וזאת בשל אובדן ביטחון.

 

1.80 מ' על 80 ק"ג בגיל 22 זה מבנה גופני של בונדסליגה, אך בניגוד לוורמוט הטכניקה שלו היא של מסירות חזקות, מאפיין אירופי. מה שנותר הוא שמישהו ירים את רייכרט מנטאלית.

 

רייכרט היה נראה השוויינשטייגר של ישראל. בנבחרת הצעירה הוא איבד את מקומו.

 


רייכרט חוגג. מבנה אירופי קלאסי (ערן לוף)

 

הדרבי לוחץ אותו והדרך היחידה שלו לצאת מהממצב, היא התייצבות במרכז מאחור שמאל ולהמתין כקיר בטון לכניסות של הכוכב בצהוב מימין. רייכרט יעצור את ורמוט. על זה יקום ויפול המשחק.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ