תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

דודו ביטון כסימפטום לבעיית החלוצים בהפועל

דודו ביטון. לא מאבד סבלנות | צילום: עדי אבישי
באדיר ממעט להשתמש בו, הקהל כבר נגדו ורק הוא ממשיך להאמין בעצמו

בינואר 2015 הבינו קברניטי הפועל ת"א והמאמן אלי כהן שהם חייבים לצרף חלוץ לקבוצה. לאור מצבה של הקבוצה באותה תקופה, השחקן שלבסוף הגיע היה דודו ביטון, שחזר לארץ לאחר חמש עונות בחו"ל.

 

החלוץ שגדל במחלקת הנוער של בית"ר טוברוק ואחר כך עבר למחלקת הנוער של מכבי חיפה, עלה לבוגרים של מכבי חיפה אך נכשל בירוק וכך גם בעונתו במכבי ת"א, אך בין העונות 2008 ל- 2011 הצליח בהפועל רעננה והפועל פתח תקווה מה שהתבטא בכיבוש 29 שערים.

 

 

החלוץ שב לישראל לאחר ששיחק בשרלרואה, ויסלה קראקוב, מאריבור, אלקורקון, סטנאדרד ליאז' ואפואל ניקוסיה, אך לרוע מזלו רק בויסלה קראקוב הצליח להביע את חותמו כשכבש 11 שערים ב- 25 הופעות.

 

ביטון (מימין). לא מממש את הפוטנציאל שבו (עדי אבישי)

 

ביטון תחת הדרכתו של כהן לא הצליח לממש את הפוטנציאל הגלום בו, כבש ב -12 הופעות באדום שני שערים בלבד ובעיקר היה זכור לאוהדים בשל ההחמצות הרבות שלו והאדישות שהפגין לכאורה במשחקו. זה גרם לקהל האדום לצאת כנגדו, לשרוק לו בוז ולקלל אותו במיוחד לאור מצבה הקשה של הקבוצה שניצלה מירידה רק במחזורי הסיום. ב-18 באפריל נפצע, וסיים את העונה מוקדם מהצפוי.

 

בקיץ, שבו בוולפסון לחפש חלוץ בכיר, שמותיהם של עומר דמארי וטוטו תמוז עלו כמועמדים לחזור ללבוש אדום, אך לאחר שכל הניסיונות להחתימם או לחילופין להחתים חלוץ זר בעל שיעור קומה נכשלו, החליטו בהפועל להחתים שוב את ביטון והפעם על חוזה לשנתיים.

 

ססאר מנדיונדו לא ממש התלהב מההחתמה הזאת, ובמהלך תקופתו של הספרדי בוולפסון, ביטון לא פתח ולו פעם אחד בהרכב וראה איך שחקנים צעירים כמו אנאס מחמיד ורוי מליקה עולים לפניו כמחליפים, בעוד שהוא לא זוכה לדקת משחק אחת.

 

לאחר הפיטורים של הספרדי, חשב החלוץ שהדברים ישתנו אצל ואליד באדיר, אך למעט המשחק בכפר סבא, שבו כבש, הוא המשיך להחמיץ בצורה שלומיאלית מול השער. לצערו גם המאמן הזמני, לא מחזיק ממנו, ושוב מחמיד עולה לפניו כמחליף בעוד הוא מתייבש על ספסל לאורך כל המשחק.

 

ביטון. מנדונדו לא התלהב מהחתמתו (צילום: עדי אבישי)

 

נראה כי החלוץ חסר ביטחון ביכולתו,  ובנוסף האדישות המופגנת שלו במשחקים, שמתבטאת בחוסר לחץ על שחקני ההגנה, העדר תנועה בהתקפה וההחמצות הרבות, שוב גרמו לקהל האדום לצאת כנגדו. האם המאמן הבא של הפועל כשיגיע, יתן לביטון את המפתחות בהתקפה על מנת שהחלוץ ישחזר את יכולתו במדי הפועל רעננה והפועל פתח תקווה שגרמה לו לצאת ולשחק בחו"ל? רק הזמן יגיד.

 

אלי כהן מאמן בני סכנין, שאימן את ביטון בהפועל רעננה מפרגן: "לא ראיתי אותו מתאמן הרבה זמן. זה שחקן עם חוש שערים בלתי רגיל עם רעב גדול להבקיע, אין את זה לכל חלוץ. מעבר לזה, יש לו יכולת טכנית טובה, משחק בשתי הרגליים ומשחק ראש מעולה. בתקופה האחרונה, כמו אצל כל חלוץ שלא מקבל זמן משחק, הוא מאבד את הביטחון, כמו אצל חלוצים שרגילים לשחק ולהבקיע".

 

כהן הוסיף: "מדובר בחלוץ ברמה ישראלית מאוד גבוהה. כנראה שהוא נקלע לתקופה פחות טובה ואיבד את הביטחון. במועדונים גדולים יש את הלחץ הגדול להבקיע, יותר מאשר אצל מועדונים קטנים".

 

ביטון. "אין עניין של לחץ מהקהל" (עדי אבישי)

 

אריק איזיקוביץ', הבעלים של בית"ר טוברוק, סיפר: "ברגע שאני בעלים של קבוצת כדורגל או מאמן, וכשאני לוקח שחקן שהעבר שלו הוא גולים, גולים, גולים, מתפקידי להחזיר לו את הביטחון, וכשעולים לשחק בלי חלוץ, ככה גם הקבוצה נראית. הוא היה סקורר מגיל 4, ואם אף אחד לא ייתן לו את ההזדמנות, אז הוא לא יוכל לתת את מה שמצפים ממנו בחזרה".

 

קובי סגל סוכן שחקנים ושחקן עבר בהפועל תל אביב, מספר: "הוא שיחק בניקוסיה והוא שיחק בפולין, אין פה עניין של לחץ מהקהל, אלא עניין של ביטחון. אם הוא ישחק הוא גם יבקיע. לפני שטס לאירופה, הוא שיחק בקבוצה קטנה בארץ, ברעננה, והבקיע שם הרבה שערים. יש הבדל מהותי בין רעננה, שהיא קבוצה שאין בה לחץ, לבין הפועל תל אביב שיש בה הרבה מאוד לחץ".

 

סגל סיכם: "לדודו ביטון יש בעיה, הוא משחק רק כחלוץ מספר 9. הוא לא יכול לתפקד בשום תפקיד אחר. הוא לא מספיק מהיר בכנף והוא לא מספיק טכני מתחת לחלוץ, ולכן אם יביאו חלוץ נוסף להפועל, קשה לראות איך ימשיך לשחק שם. הבעיה היא שהפועל תל אביב עדיין לא התחברה כקבוצה. לקהל של הפועל אין סבלנות, הם רוצים תוצאות".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ