תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מוקי חגג ארד: "דגל ישראל תמיד אצלי בלב"

מוקי. פטריוט | צילום: באדיבות הוועד האולימפי בישראל
בשל סוגיית אבו דאבי הג'ודוקא התרגש. רגב תזמן כינוס חירום בנושא

תחרות לא פשוטה עברה על הג'ודאים הישראלים בגראנד סלאם אבו דאבי היוקרתי. הם עלו למשטח הג'ודו כשדגלי ישראל המוטבעים על החליפות שלהם הוסתרו, הדגל שהופיע בעת הצגתם היה בכלל דגל התאחדות הג'ודו הבינלאומית וגם השם ישראל כלל לא נכתב על הלוח.

 

הנימוק להסתרת כל הסממנים הישראלים היה ביטחוני, ואיגוד הג'ודו הישראלי החליט בכל זאת לא לוותר על השתתפותם בתחרות. לצד התקרית הלא נעימה, נרשמו הישגים יפים לג'ודו הישראלי שכללו שתי מדליות ארד שבהן זכו שגיא מוקי וירדן ג'רבי.

 

 

בתום התחרות כתבה הג'ודאית בחשבון הפייסבוק שלה כי למרות הכאב שהרגישה להתחרות ללא דגל ישראל, זכייה במדליה על האדמה הזאת חשובה יותר מלא להתחרות כלל, ולכן בכתה עם סיום הקרב.

 

שרת הספורט, מירי רגב, התייחסה גם היא לפרשה וכתבה כי בכוונתה להילחם בחרם המקומם על ישראל בספורט ובתרבות. לדבריה: "נבחרת ישראל זכאית לייצג את המדינה עם הדגל וההמנון בכל תחרות ובכל יבשת". היא ציינה שכשהמשלחת תשוב לארץ היא תבדוק את ההתרחשויות שם. כמו כן, תזמן רגב כינוס חירום עם ראשי האיגודים בנושא משלחות ישראל לתחרויות בעולם.

 

הג'ודוקא שגיא מוקי, שכאמור זכה במדליה, אמר בתכניתנו "בוקר טוב ישראל" עם אסף ליברמן: "כשאמרו לי שאני לא יכול להתחרות עם הדגל של ישראל זה ללא ספק נתן תחושה לא טובה. הדגל נמצא אצלי בלב, עליתי איתו לכל קרב עם תמונה שמדינת ישראל תמיד על המפה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ