תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"להיזהר מהיהודים ולהשאיר אותם בשליטה"

\עשו עלי מניפולציה\. טאבקיו | צילום: Gettyimages
נשיא ההתאחדות האיטלקית לכדורגל עורר סערה. "ניסיון לסחוט אותי"

נשיא ההתאחדות לכדורגל באיטליה, קרלו טאבקיו, הסתבך בפרשייה חדשה של ציטוטים מעוררי מחלוקת. העיתון 'קוריירה דה לה סרה' פרסם התבטאויות חדשות של הנשיא, שכבר צוטט בעבר כמי שאמר על שחקני החיזוק מאפריקה שהם "אוכלי בננות".

 

הפעם טאבקיו נשמע אומר מילת גנאי על צ'זרה אנטיקולי, חבר בהתאחדות האיטלקית לכדורגל בעל רקע יהודי, ועל מעורבותו ב'לגה נאציונאלה', עם מילת גינוי ליהודים. הוא אמר גם: "אין לי כלום נגד היהודים, אבל צריך להיזהר מהם ולהשאיר אותם בשליטה". הוא גם דיבר שוב נגד אנשי הקהילה גאה כשאמר: "זה נכון שנישא ההתאחדות הקודמת היה הומו? אין לי כלום נגד הומוסקסואלים, אבל תרחיקו אותם ממני. אני נורמלי לחלוטין".

 

דבריו התקבלו בקהילה היהודית באיטליה, שתשחק נגד ישראל במוקדמות המונדיאל, בכעס גדול. טאבקיו מצדו טען שהוא תמך בישראל במאבק שלה בקונגרס פיפ"א האחרון, נגד התביעה הפלשתינאית להרחיקה מהארגון.

 

"אני קורבן לניסיון לסחוט אותי. לא זוכר בדיוק מה היו המילים בהם השתמשתי בשיחה, אבל עשו עלי מניפולציה" אמר טאבקיו והוסיף: "הכרתי מישהו שלא ראיתי אותו זמן רב ודחיתי את הבקשה שלו לממן פרויקט שלו. יש לי יחסים מצוינים עם הקהילה היהודית באיטליה וכל ניסיון לעקוץ אותי בנושא ייתקל בנקיטת באמצעים הדרושים".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ