תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות
כללי

קסורלה ופברגאס: זה שעולה וזה שיורד

ססק וסנטי. דווקא האפור מתלבט ומוכשר צולע | צילום: Gettyimages
שכנר על שני ספרדים, שני חברים ושני סיפורים מנוגדים. ומי ינהיג את הלה רוחה בקיץ?

בין ססק פברגאס (28) לסנטי קסורלה (בחודש הבא 31) מפרידות שנתיים וחצי. ססק תמיד היה ילד הפלא של ספרד, בעוד סנטי הוא האנדרדוג של הלה רוחה.

 

ססק חצה לא מזמן חצה את גבול 100 ההופעות בנבחרת ומאיים על השיאן צ'אבי (133). לסנטי יש 76  הופעות - חצי מהן כמחליף - וגם 11 שערים, אבל גם בתקופת הזוהר שלו חסה בצילם של צ'אבי, אינייסטה, סילבה, אלונסו, ואפילו של ססק היותר זוהר ומוכשר ממנו.

 

אלא שהעונה עושה רושם הכל ישתנה. קסורלה, קשר ארסנל, חווה תקופה נהדרת בעוד פברגאס, קשר צ'לסי דועך. ססק המנהיג, הפליימייקר, הטבח שבישל 18 פעמים בעונה שעברה בליגה והיה בעצם כמו מאמן על הדשא - פשוט לא קיים העונה.

 

פשוט לא קיים העונה (gettyimages)

 

בברצלונה פברגאס תמיד היה ליד המנהיג, ליד הכוכב, בצד. בארסנל הוא היה מנהיג צעיר שהוביל קבוצה לשום מקום, אבל בצ'לסי של מוריניו הכל התחבר לו. ססק גילה מנהיגות, שהביאה בסופו של דבר גם אליפות.

 

העונה, ההתרסקות של הבלוז מתחילה אצל פברגאס. הוא לא פוגע ונמצא כרגע בכושר הגרוע בקריירה שלו. וכל זה מגיע בפתיחתה של העונה שתסתיים ביורו.

 

ססק תמיד היה בצל הכוכב בברסה. ססק ומסי (gettyimages)

 

בנבחרת כבר החל עידן חילופי הדורות: אין צ'אבי,  אינייסטה נפצע ומקרטע וססק הוא ללא ספק המנהיג גם של דל בוסקה. אלא שאם צ'לסי תמשיך ככה, וססק לא יתעורר, מאמן ספרד יעשה חישוב מחדש.

 

נכון, יש בספרד כל כך הרבה כישרון ואופציות בלי סוף, אבל יתכן שהפתרון לחולשה של פברגאס נמצא לא רחוק מסטמפורד ברידג'.

 

אם הוא לא יתעורר, יכול להיות שדל בוסקה יחשב מסלול מחדש (gettyimages)

 

עבור ארסן ונגר, החודש האחרון הוא סיפור הצלחה: הניצחון על באיירן מינכן; ההצגה מול יונייטד; וחמישה ניצחונות ליגה רצופים. ארסנל נראית פתאום שונה. את השינוי הזה ניתן לייחס למספר גורמים - אלכסיס סאנצ'ס בטירוף, מסוט אוזיל מגשים את ייעודו, אוליבייה ג'ירו פוגע מכל מצב, אבל את השינוי המרכזי הוא השינוי בתפקוד של קסורלה.

 

סנטי הוזז מעט לאחור, לצדו של הקשר האחורי קוקלאן, ופתאום ארסנל התקפית וחדה הרבה יותר. קסורלה הוא הברומטר על הדשא ונדמה שכרגע הוא לא רק האיש של ונגר בקישור, אלא יחד עם בוסקטס – הצמד האולטימטיבי בנבחרת

 

תפקוד יעיל. בוסקטס וסנטי, יחד עם ההשראה (gettyimages)

 

ההסטה לאחור לא זרה לקסורלה, אבל כבר כמה שנים שהוא משחק בעמדה קדמי יותר. בתפקיד הזה, כמנווט מאחור - בדיוק התפקיד שמילא צ'אבי בבארסה - הוא יעיל פי כמה.

 

השניים האלה לא אמורים לבוא אחד על חשבון השני בנבחרת. אם ססק יהיה טוב, מקומו כחלוץ מדומה או כקשר מתחת לחלוץ עדיין מובטח. אבל העונה של צ'לסי וארסנל מושפעת בדיוק מהתפקוד של פברגאס וקסורלה. ובינתיים, ההבדל עצום. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ