תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

תאמש פרישקין: "זה השער החשוב בחיי"

תאמש פרישקין: "זה השער החשוב בחיי"
החלוץ ששוחרר ממכבי חיפה: "העלייה ליורו היא עבור אזרחי הונגריה"

הונגריה סיימה אתמול 30 שנה יבשות ועלתה לראשונה ליורו מאז 1972 אחרי שעברה את נורבגיה בשני משחקים עם ניצחון 0:1 בחוץ ו-1:2 אתמול בבית. המדינה בטירוף אחרי העלייה, עיתון 'ספורט נמזטי' פרסם תמונת ענק של שחקני הונגריה על הדשא חוגגים בצורות שונות וכתב: "הפעם זה עבד עבורנו". הנבחרת שפעם כונתה "נבחרת הפלא", אבל לא נשאר שום אבק כוכבים ממנה שיחקה לאחרונה בטורניר גדול לפני 30 שנה במונדיאל 1986. 

 

לכל מי שצפה במשחק היתה הפתעה ענקית כאשר תאמש פרישקין ששיחק, לא בהצלחה, במכבי חיפה וכבש שער אחד הבקיע שער מהסרטים והעלה את הונגריה ליתרון 0:1. "זה השער הכי חשוב שהבקעתי בחיי. זה דבר ענק עבורי ועבור כל שחקני הנבחרת והמדינה שהצלחנו לעלות ליורו", אמר החלוץ. פרישקין הוא חלוצה של סלובאן בראטיסלבה וכבש העונה כבר 7 שערים בליגה. הוא שיחק בעבר גם בווטפורד ואיפסוויץ' טאון והוא הונגרי ממוצא סלובקי. זה היה השער ה-17 שלו ב-54 משחקים בנבחרת, אבל ללא ספק הכי משמעותי.

 

 

המאמן שאחראי להצלחה של הונגריה הוא הגרמני ברנד סטורק שהונף כל כתפי השחקנים ועשוי לקבל אזרחות הונגרית כאות כבוד על ההישג העצום שלו ואמר בסיום: "הכרטיס ליורו הגיע לנו. יש לנו הרבה שחקנים שלא משחקים באופן קבוע בקבוצות שלהם, אבל אני בטחתי בהם. הם משחקים עם ביטחון ובלי חשש. רמת האינטנסיביות של המשחק שלהם היתה מדהימה. מגיע לנו במאה אחוז לעלות ליורו. הניצחון נבע מכך שבחרנו באסטרטגיה הנכונה גם באוסלו וגם בבודאפשט".

 

שחקני הוגריה חוגגים. "הכרטיס הגיע לנו" (AFP)

 

המאמן מתברר כקלף המנצח של הונגריה. ההחלטות שלו היו נכונות לאורך הדרך. הונגריה ניצחה 3 מ-4 משחקיה האחרונים והקשר לאסלו קליינהייזלר בן ה-21 ששיחק שנה שעברה בוידאוטון ואקדמיה פושקאש ההונגריות לא הופיע השנה עדיין בליגה ושיחק רק בליגה השלישית שנה שעברה, אבל עדיין קיבל מהמאמן את הגב וכבש במשחק הבכורה שלו באוסלו. 

 

סטורק אמר: "אני מברך את הקבוצה שלי ששיחקה היטב לא רק היום אלא בשבועות האחרונים. לקחתי כמה סיכונים באוסלו כמו קליינהייזלר, אבל זה עבד. הייתי משוכנע שהוא יכול לשחק ברמה הזאת למרות שהוא היה בלי קבוצה ובלי ניסיון בנבחרת".

 

השחקנים מודים לאוהדים. ניצחון עבור המדינה (AFP)

 

אחת ההצלחות של המאמן היתה שהוא התכונן למשחקי הפלייאוף בצורה מושלמת ובין היתר החתים את אנדראס מולר מכוכבי גרמניה כדי שיעזור לו במשחקי הפלייאוף. הוא הודה גם לנשיא ההתאחדות ההונגרית לכדורגל שאנדור צ'אני שלדבריו הקדיש כספים ומרץ לקידום הכדורגל ההונגרי. מדובר באיש עסקים שהשאיפה שלו בעתיד היא להיות אחד הדמויות המרכזיות בכדורגל העולמי. את הצעד הראשון הוא עשה כבר אתמול.

 

הנורבגים ביקשו בסיום סליחה מהאוהדים שלהם על האכזבה העצומה ויישארו בבית לראות את היורו. נוכח האיומים על הביטחון של השחקנים אולי זה לא נורא כל כך.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ