תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

פישונט: "להיות מאמן בית"ר יעשה אותי מאושר"

אישטוון פישונט במדי בית"ר | עדי אבישי
כוכב העבר התייחס ב-103FM להעפלת הונגריה ליורו. וגם: הגעגועים לישראל

בניגוד לישראל, הונגריה עשתה את הבלתי יאמן והעפילה ליורו לראשונה מזה 44 שנים ולטורניר גדול אחרי 30 שנים.

 

בעבר שטפו את הכדורגל שלנו לא מעט הונגרים שגם זכו להיות שחקנים מובילים. אחד מהכוכבים הבלתי נשכחים שדרכו במגרשי ליגת העל הוא אישטוון פישונט, אקס בית"ר ירושלים והפועל ת"א. פישונט התראיין בתוכנית הספורט של FM103, הסביר את ההצלחה ההונגרית וגם התגעגע.

 

 

על המשחה לאחר ההעפלה אמר: "היינו ב-1972 ביורו, אחר כך ב-1986 היינו במקסיקו. לא היינו הרבה זמן בטורניר גדול. היה מאוד מרגש ושמח".

 

מדובר בהפתעה גדולה. "בשנה האחרונה היו שלושה מאמנים בנבחרת. היו פילוסופיות אחרות, שחקנים אחרים. זה גם השפיע. שאלוי עבד עם פאל דרדאי שמאמן בהרטה ברלין והוא יכול להעיד על כך. אחרי שבבית המוקדם עברנו את יוון האמנו. רומניה היו הכי חזקים. המקום השלישי הגיע לנו".

 

על היריבה נורבגיה ציין: "לדעתי זו לא מהנבחרות החזקות האחרות בפלייאוף. הם היו אופטימיים מאוד, וחשבנו שזה ניצחון קל. ניצחנו 0:1, והיינו יותר טובים".

 


פרישקין והונגריה חוגגים העפלה ליורו (Gettyimages)

 

הכוכב? "בלאש דז'ודז'אק. למרות שהיו לו הרבה קבוצות שלא הבנו למה הוא בחר בהן כמו עכשיו בבורסהספור. הוא לא היה בולט בנבחרת, במשחק השני אולי היה טוב יותר. מבחינת כיבושים הוא נתן שער אחד במוקדמות. יש לו רגל שמאל טובה מאוד".

 

על תמאש פרישקין שלא התאקלם במכבי חיפה אמר: "הוא שחקן טוב, עם בעיטות ומשחק ראש טוב".

 

הונגריה תהיה הכי חלשה ביורו? "רומניה, נורבגיה ואחרות זה נבחרות באותה רמה, לא כל כך גבוהה. אנחנו נעשה את שלנו".

 

תרצה לאמן את בית"ר ירושלים? "אני מאמן נערים, וילדים. אני מאוד ארצה לאמן בישראל, אין ספק. להיות מאמן בבית"ר זה יעשה אותי שמח מאוד".

 


אוהדי בית"ר. פישונט מתגעגע (דני מרון)

 

למה אתה מתגעגע בבית"ר? "הקהל, האצטדיון. לפני שבועיים שמעתי את ההמנון של ישראל וזכרתי בתקווה ששרים בטדי. ההחלטה להגיע לישראל היתה ההחלטה הכי טובה בקריירה שלי – השנים הטובות ביותר שלי היו בבית"ר".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ