תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ז'אן טבק: "מי שלא יעבוד בהגנה, לא ישחק"

טבק. \כדורסל זה החיים שלי | צילום: עדי אבישי
הקרואטי הוצג כמאמן מכבי ת"א: "גאה שבחרו בי. המטרה להיות בטופ 16"

עידן ז'אן טבק במכבי תל אביב יצא לדרך. המאמן הקרואטי, שרק הלילה (בין שני לשלישי) נחת בישראל, העביר אימון בכורה בצהוב ואחר הצהריים הוצג במסיבת עיתונאים חגיגית לצדו של עוזר המאמן, אבי אבן.

 

אמנם ההתכנסות הייתה לכבוד הצגתו של טבק כמאמן מכבי ת"א, אך משימתו הראשונה תהיה כבר בעוד יומיים, כשצסק"א מוסקבה תתארח בהיכל "מנורה מבטחים" - במשחק קריטי עבור סגנית אלופת ישראל, שבמאזנה ארבעה הפסדים וניצחון יחיד.

 

 

"מבחינתי, מאז שהייתי בן 14, כדורסל הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. זו הייתה בחירה לחיים וכשאתה אומר את השם 'מכבי' אתם יודעים עד כמה יש לשם הזה משקל", הבהיר ז'אן טבק בפתיחת דבריו. "אני גאה בכך שארגון כמו מכבי בחר בי להיות המאמן הראשי".

 
"אם לא הייתה בעיה, לא הייתי מגיע לכאן", הזכיר המאמן. "לזהות מרחוק בווידאו ולראות ישירות זה לא אותו הדבר. צריך לדבר עם אנשים ואז לזהות באמת מה הבעיה. ממבט בצילומים אני יכול להגיד שהבטחון הושפע מהמשחקים שלא הניבו תוצאה טובה. אנחנו צריכים לטפל בכל אחד כדי לקבל תוצאות טובות יותר". 
 
טבק. "היורוליג הכי חשוב" (עדי אבישי)
 
"נצטרך לפשט את הדברים על המגרש ולא להפוך אותם למסובכים יותר", הדגיש טבק. "הפילוסופיה שלי מבחינת הגנה שונה מאוד מזו שהייתה פה. מבחינתי, כדי לגרום לשינוי צריך להאמין במה שעושים ולשם כך נצטרך לשנות את הגישה בהגנה".
 
"הדבר הכי חשוב הוא קודם כל היורוליג", הכריז המאמן החדש של הצהובים. "עם השחקנים שיש לנו פה ננסה לחולל מהפך ולצאת קדימה. אני לא חושב שקריירה של מאמן בנויה על שנה אחת והיא לא תתבזבז בגלל שנה אחת. כשקבוצה כמו ריאל מדריד, צסק"א, מכבי או פנאתינייקוס קוראת לך, אתה מגיע. מגיל 14 לימדו אותי להתחרות. אני מודה לפואנלברדה ששחררה אותי, מבחינתי זו התקדמות להגיע לכאן". 
 
"החלטנו להמשיך עם השחקנים שיש לנו ועם הבסיס. אם רוצ'סטי היה זר, הוא לא היה כאן", הסביר טבק כשנשאל על ההבדל מתקופתו בוויטוריה, אז ניפה את הגארד מהסגל. "לוקחים כמובן מאליו שמכבי תהיה בצמרת, שתנסה לזכות בכל תואר. לוקחים את זה כמובן מאליו, צריך לגרום לזה לקרות".
 
"כשמכבי קוראת לך, אתה מגיע" (עדי אבישי)
 
"גדלתי בספליט, אבל יש דבר אחד בו אני שונה", השיב המאמן לשאלות על סגנון האימון שלו. "עזבתי את קרואטיה בגיל 22 ועברתי בהרבה מדינות. אני שילוב של הרבה מדינות. אני חושב שצריך להקשיב לשחקנים כדי לגרום לדברים לזוז, לצד עבודה קשה. צריך להיות מוכנים להקשיב. אני תמיד מנסה לחשוב מה עבד עבורי כשחקן, וזה היה שהמאמן תמך בי לחלוטין". 
 
"הפעם הראשונה בה פגשתי את ניקולה (ווייצ'יץ') כשחקן הייתה באליפות אירופה בטורקיה. אני מכיר אותו יותר במישור האישי מאשר במקצועי", סיפר טבק על הקשר שלו עם מנהל מכבי ת"א, והתייחס גם לדראגן בנדר: "אני אוהב שיש לי שחקנים צעירים בקבוצה, העיקר שתהיה למנטליות מתאימה. אני לא אחד נותן הזדמנויות, הוא צריך להראות שזה מגיע לו. אם בנדר יראה לי בהגנה שהוא נותן לי מה שאני דורש, הוא ישחק. אם לא, הוא לא ישחק. זה נכון גם לגבי האחרים".

 

אבי אבן, ששימש כמחליף הזמני של גיא גודס, הצהיר: "למדתי הרבה מכל המאמנים שעבדתי תחתם. אני כאן כדי לעזור למאמן ולקבוצה כמה שאני יכול". טבק סיכם: "אל תצפו שהכדורסל ישתנה בן לילה, אנחנו צריכים להרים את כולם מנטלית ואת הבטחון".

 

טבק ואבן במסיבת העיתונאים. "הכדורסל לא ישתנה בן לילה"

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ