תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

גונדוגאן: "פחדנו, אבל אמצעי הבטיחות ניצחו"

המשחק בוטל. משטרת האנובר | צילום: AFP
גרמניה עדיין סוערת לאחר ביטול משחק הידידות נגד הולנד

דווקא גרמניה, שמנסה להעמיד פנים שהיא אחת המדינות החזקות שנלחמות לטרור, נכנעה אתמול לאיום טרור שהגיע מצרפת וביטלה את המשחק בהאנובר בין נבחרתה לבין הולנד. לפי הדיווחים השונים, התקבלו איומים לפוצץ את המשחק תרתי משמע כבר 30 שעות לפני שריקת הפתיחה.

 

הקנצלרית אנגלה מרקל תכננה לבוא ולדבר עם השחקנים בחדר ההלבשה לפני המשחק ולעודד אותם, אבל ביטלה את התוכניות אחרי שהמשטרה הודיעה לצופים ללכת הביתה ופינתה את המגרש. מרקל ושר הפנים תומאס דה מאייזרה הוטסו במטוס מיוחד למשחק, אבל קצין משטרה בכיר הודיע להם כמה דקות אחרי הנחיתה שהמגרש מפונה.

 

 

בשעה 18:30 נאמר לשר הפנים שעדיין קיים סיכוי לקיום המשחק, אבל ב-20:00 שעון ישראל הוא בוטל סופית. לבסוף גם התברר שלא הייתה פצצה.

 

מבחינת נבחרת גרמניה ביטול המשחק היה הדבר הגרוע ביותר עבורם. אחרי ההפסד 2:0 לצרפת הם אומנם שקלו את עצם קיום המשחק, אבל ברגע שהחליטו בחיוב המטרה הייתה לקיים משחק טוב שיוציא אותם מהתקופה הלא טובה שלהם.

 

פחד. גונדוגאן (AFP)

 

העיתון 'בילד' פירט הבוקר שנבחרת גרמניה נפגעה מהטרור בפעם השנייה. הנשיא הזמני של ההתאחדות לכדורגל, ריינר ראובל, הודיע למנהל הנבחרת אוליבר בירהוף על אפשרות ביטול המשחק וזה העביר אותה למאמן יוגי לב. שתי הנבחרות נאלצו לחכות שעה להחלטה סופית כשהן נמצאות תחת שמירה משטרתית והשחקנים שוב חוו את בעיות הטרור. לפי ה'בילד', יוגי לב בילה את שאר הערב במסעדה איטלקית בהאנובר.

 

קשר בורוסיה דורטמונד, אילקאיי גונדוגאן, אמר: "מראש ידענו שהמשחק הזה יהיה לנו קשה מאוד אחרי מה שקרה בפאריס. היו לנו פחדים, כי אנחנו לא מכונות אלא בני אדם עם רגשות. רצינו להתאחד עם ההולנדים להראות שאנחנו בעד השלום. בסופו של דבר אמצעי הבטיחות הם שניצחו".

 

העיתון ההולנדי 'דטלחראף' מתח ביקורת על ההתנהלות של הגרמנים בפרשה בעיקר מכיוון ששר הפנים סירב לגלות במסיבת עיתונאים מה הייתה הסיבה לביטול המשחק. מאוחר יותר אחרי שהמשחק בוטל גם תחנת הרכבת של האנובר פונתה מחשש לחפץ חשוד.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ