תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"הספרדים למדו מישראל איך לערוך בדיקות"

שוטרים מחוץ לאיטדיון בהאנובר | צילום: GettyImages
מתח לקראת הקלאסיקו: 3,000 שוטרים ייבדקו רכבים, מגנומטרים יוצבו

הקלאסיקו בשבת בין ריאל מדריד וברצלונה (19:15) לא עומד בסכנת ביטול, אבל עקב אירועי הימים האחרונים באירופה מקדיש העיתון 'אס' לביטחון במשחק את הכותרת הראשית שלו. היום נכתב בעיתון כי את המשחק יאבטחו 3,000 שוטרים, ויהיו בו בדיקות ביטחוניות קפדניות ביותר. לדברי העיתון, הרשויות במדריד למדו מישראל איך עורכים בדיקות מקיפות במגרש.

 

במאי 2002 התפוצצה מכונית תופת במדריד שלוש שעות לפני הקלאסיקו, אך המשחק שוחק כרגיל. שנתיים וחצי לאחר מכן משחק של ריאל מדריד מול סוסיאדד הופסק שש דקות לסיום לאחר התרעה על פצצה באצטדיון. הברנבאו פונה ללא נפגעים.

 

 

כפי שפורסם כבר אתמול בספורט1, אירועי פאריס וביטול שני המשחקים אתמול העמידו את כוחות הביטחון בבירת ספרד במצב כוננות כדי לסכל כל אפשרות של בעיות ביטחוניות בקאלסיקו הקרוב. כמו תמיד, ההתמודדות הזו עומדת תמיד במרכז העניין העולמי, אבל כעת הזרקורים יופנו לעבר מה שקורה ביציעים ומסביב לאצטדיון - החשש הוא כמובן פיגוע טרור בבירת ספרד.

 

המשחק בין גרמניה להולנד בוטל. אתמול (gettyimages)

 

המשחק הוכרז כבעל סיכון גבוה ואמצעי הביטחון שיהיו במקום ישולשו. המשטרה תבחן את האזור סביב לאצטדיון שממוקם במרכז העיר. כל הרכבים החונים ברדיוס של כמה רחובות ייבדקו שהם לא ממולכדים ואנשים חשודים ייעצרו. כלבים מאומנים יובאו למקום על ידי המשטרה למצוא חומרי נפץ והם יהיו נוכחים גם כאשר הצופים יגיעו למשחק בשבת בערב.

 

הספרדים מתכוונים להקים שלושה מעגלי אבטחה למנוע הפתעות. האוהדים יתבקשו להגיע מוקדם יותר, אוהדי ברצלונה במיוחד, ויופנו לאזור מסוים באצטדיון כאשר הרצון הוא לאבטח אותם גם מחוליגנים של ריאל מדריד וגם כאמצעי בטיחות. לישראלים שיגיעו למשחק אמצעי הביטחון יהיו מוכרים. השוטרים ישתמשו במגנומטרים, ובדיקות נוקשות יתקיימו אפילו בכניסה לתא הכבוד, כדי למנוע אפשרות שמחבל ינסה להגיע לשם ולפגוע בראשי הכדורגל ובאורחי ה-VIP.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ