תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כווית: ספורטאים יתחרו אך ורק תחת דגל המדינה

משלחת כווית בלונדון 2012. פגיעה קשה | צילום: GettyImages
הוועד הבינלאומי גינה. אלכס גלעדי: "הספורט הישראלי החליט אחרת"

ממשלת כווית החליטה בתחילת השבוע לאסור על הספורטאים שמגיעים מהמדינה להתחרות בתחרויות בינלאומיות לא תחת דגל כווית, והדבר מעורר גלים ברחבי העולם.

 

החלטתה של המדינה הקטנטנה והעשירה מהמפרץ הפרסי הגיעה לאחר תקופה של מגעים בין הוועד האולימפי הבילאומי לבין הוועד המקומי, שהושעה מכל פעילות לפני כשלושה שבועות עקב חילוקי דעות בין הצדדים. למרות ההשעיה, הורשו הספורטאים הכוויתים להמשיך ולהתמודד לא תחת דגל המדינה.

 

 

נציבות הוועד הבינלאומי גינתה את החלטת הרשויות: "אנו מגנים בכל תוקף כל ניסיון מצד הרשויות בכווית למנוע מאתלטים לממש את הפוטנציאל שלהם ולנסות להשיג את הקריטריונים לאולימפיאדת ריו 2016. מעולם לא התכוונו להעניש את האתלטים בכווית. להיפך, מטרת ההחלטה הייתה להגן על האתלטים מהשפעה ממשלתית".

 

ההחלטה עוררה הדים גם אצלנו. "כווית, מדינה טוטליטרית, החליטה למנוע מספורטאיה להתחרות אם הדגל לא יוצג. הספורט הישראלי החליט אחרת", כך הגיב להחלטה אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי".

 

"כבר מאולימפיאדת מוסקבה 1980, בה הומצא הפתרון לפיו ספורטאים יתחרו תחת הדגל האולימפי, הובהר העיקרון: השתתפות הספורטאים חשובה לנו מכל!", ציין גלעדי, שכזכור ביקר את שרת התרבות והספורט מירי רגב והאשים אותה כי היא מנסה לעשות הון פוליטי על חשבון הספורט הישראלי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ