תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

עדיף לי-ם להפסיד בליגה בשביל להצליח באירופה

לא פחות משש בעיות מהותיות. פרנקו | צילום: אודי ציטיאט
מעבר לפציעות יש לפרנקו לא מעט בעיות. הדגש: העפלה לשלב הבא

מרוב התעסקות בבעיות של מכבי ת"א (ויש כל כך הרבה כאלה), לא ממש שמנו לב שגם אלופת המדינה הטרייה פתחה את העונה רע מאד. הפועל ירושלים הייתה רחוקה בשבוע שעבר החטאת דאנק אחת מסיום סיבוב יורוקאפ במאזן זהה לזה של מכבי ביורוליג, והיא תשחק הערב (21:00) נגד ניז'ני בסיבוב השישי של המפעל האירופי.

 

האדומים, שרשמו ביום ראשון בנהריה את הפסד הליגה השני ברציפות, פשוט מציגים העונה כדורסל לא טוב, למעט משחק הניצחון בהיכל מנורה מבטחים (שלהזכירכם הושג מול מכבי נטולת רנדל, קבוצה בינונית אפילו במונחים מקומיים).

 

 

בגזרת התירוצים המצב לא רע: היעדרם של הלפרין ואליהו הופך את הקבוצה להרבה פחות אינטליגנטית ואת הרוטציה שלה לבעייתית מאד בגזרת הישראלים. אבל ישנן גם בעיות מהותיות שלא יפתרו עם שובם של צמד הישראלים.

 

היעדרותם פוגעת, אך יש בעיות שלא ניתן לתרץ בכך. הלפרין ואליהו (דני מרון)

 

הראשונה: היעדר משחק פנים ראוי לשמו, כשאף אחד מארבעת הגבוהים של הקבוצה אינו ספק נקודות יציב עם הגב לסל. השנייה: מחסור בשחקן ישראלי נוסף שיחפה על הפציעות הרבות מהן סובלים ועוד עתידים לסבול ארבעת המובילים. רפי מנקו, שהיה אמור למלא את המשבצת אכזב מאד בנהריה (שתי נקודות ב-18 דקות).

 

השלישית: התלות המוגזמת בדונטה סמית' בדקות ההכרעה. הפורוורד אמנם החזיר בנהריה במו ידיו את קבוצתו לעמדת ניצחון אך כמעט בכל משחק בו הולכת ירושלים בסיום לאופציית "ניתן את הכדור לדונטה, נזוז הצידה ונתפלל לטוב" היא הפסידה.

 

התלות בו בדקות ההכרעה מוגזמת. סמית' (דני מרון)

 

הרביעית: חוסר היציבות ממנו סובל הרכז אי ג'י רולנד, ממשחק למשחק ותוך כדי משחקים. הבעיה החמישית, שקשורה לא מעט לקודמת: נפילות חדות במחציות השניות של משחקים, שעלו לקבוצה באיבודי יתרון משמעותי מספר פעמים. נהריה לדוגמה הפכה בקלות מפתיעה פיגור תשע לפלוס שבע תוך מספר דקות בתחילת הרבע האחרון, כשרולנד נעלם באותו פרק זמן.

 

השישית, ואולי הקשה מכולן: השילוב הלא מוצלח של ג'וש דאנקן. הפורוורד הכל כך מוכשר, שפתח רע את העונה, מתקשה לייצר רצף משחקים טובים, לא מעט גם באשמת מאמנו. נכון שבשל שיקולי החוק הרוסי מצטמצמות הדקות שלו בליגה, ושהרכב הכולל את פישר ודאנקן אינו אידיאלי בעיקר מבחינה הגנתית, אך פרנקו חייב למצוא דרך לשלב אותו הרבה יותר מ-13 דקות בממוצע למשחק. אמש, במשחק מזעזע של טוני גפני, נשאר דאנקן דקות רבות על הספסל למרות שהיה מצוין כששיחק, בדומה למשחק ההפסד בראשון לציון.

 

פרנקו צריך לשלב אותו יותר מ-13 דקות למשחק. דאנקן (אודי ציטיאט)

 

המון בעיות, וטרם דיברנו על הקליעה הבעייתית מעבר לקשת והתפקוד הלקוי באופן כללי במשחקי היורוקאפ. ישנם גם לא מעט פתרונות, ויתכן מאד שאופציית גל מקל תצוץ בקרוב בפעם המי יודע כמה, אבל האלופה חייבת להתעשת ומהר בעיקר בכל הקשור לגזרה האירופאית.

 

בליגה המקומית ירושלים היא עדיין הקבוצה האיכותית ביותר, ובפער לא קטן. למרות כל בעיותיה היא חייבת לשים דגש על ההעפלה לפחות לשלב השני של היורוקאפ. אם לשם כך תצטרך הקבוצה להעניק מנוחות משמעותיות לכוכביה בליגה שיעלו לה בכמה הפסדים אז זהו מחיר שהיא יכולה לעמוד בו. הדחה מוקדמת נוספת מן המפעל האירופי תהיה מכה קשה יותר לשאיפות ההתקדמות של המועדון האדום.

 

הדחה מהיורוקאפ תהיה מכה קשה. הניצחון על קראסני (דני מרון)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ