תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כעס בטורקיה על הבוז נגד יוון בדקת הדומייה

אוהדי נבחרת טורקיה | צילום: AFP
הטורקים מסבירים שהקריאות הופנו לאופ"א, שהתעלמה מהפיגוע באנקרה

בכלי התקשורת בטורקיה כועסים על הפרת דקת הדומיה אמש במשחק הידידות נגד יוון (0:0). הכעס מופנה כלפי האוהדים שלא כיבדו את זכר הנספים בסדרת הפיגועים בפאריס, והעדיפו לצעוק "אללה אכבר" באיצטדיון באיסטנבול ולשרוק בוז.

 

"החלטנו לקיים דקת דומיה לזכר הנספים בפאריס, אני לא מבין למה האוהדים שלנו לא יכולים להיות סבלניים לדקה אחת", כך אמר מאמן הנבחרת, פתיח טרים, שבחר לתקוף את האוהדים בסיום המשחקים.

 

 

הטורקים במהלך דקת הדומיה שלא כובדה (AFP)

 

"כשנצא למשחקים בחו"ל לא נוכל להסביר את זה, בייחוד לא כשנשחק ביורו בצרפת שספגה מספר רב של קורבנות. מה נגיד להם? שאין לנו כבוד למתים שלהם? אנחנו לא נראים טוב במדינות אחרות", זעם המאמן.

 

טרים המשיך בשצף קצף: "אחת המעלות שלנו היא לכבד את היריבה שלנו. שני משחקי כדורגל אחרים בוטלו בגלל הטרור, שיכול להגיע ומגיע גם אלינו. הספורט הוא הדבר החשוב ביותר כדי ליצור אחווה עם עמים אחרים".

 

לא נראה טוב. טרים (AFP)

 

במהלך שריקות הבוז ניסו ארדה טוראן ואולצ'י האהאן להפסיק את השריקות וביקשו מהקהל לשתוק ולכבד את דקת הדומיה, אך הדבר לא הועיל.

 

יחד עם זאת, הטורקים טוענים שקיימת התחסדות באירופה, שאינה מודעת לכך ששריקות הבוז של הטורקים נבעו מזעם על הסירוב האירופאי לקיים דקת דומיה לזכרם של מאה טורקים שנרצחו לאחרונה בפיגועים באנקרה. הפיגועים התרחשו מחוץ לתחנת הרכבת המרכזית באנקרה במהלך "צעדה למען השלום" שהובלה על ידי ארגונים כורדיים, שמחו על תקיפות הממשלה נגד המיליציה הכורדית PKK, המוגדרת כארגון טרור.

 

צפו בפיצוץ שהתרחש באנקרה לפני כחודש:

 

טענה נוספת שהועלתה היום בעיתונים כמו 'הורייט' ו'סבאח' בטורקיה הייתה שכמעט אף פעם דקות דומיה באצטדיונים ברחבי המדינה אינן מכובדות. ב'הורייט' נכתב: "כשנרצחו למעלה ממאה טורקים אף אחד באופ"א לא חשב לקבוע דקת דומיה בשום אצטדיון באירופה. הגיע הזמן שיתייחסו למתים בצורה שווה בכל מקום".

 

"אין פלא שיש אוהדים שחשים תסכול מכך שהתגובות לטרור שונות כשמדובר במדינות מסוימות, ולעומת זאת יש אדישות לרצח של אנשים במדינות אחרות. יש להבין שטרור הוא טרור הוא טרור".

 

עוד נכתב בתקשורת הטורקית שאין תמיכה בפעולת האוהדים, אבל גם הקריאות שכביכול הובנו כתמיכה בפיגועי דאע"ש לא הובנו נכון. ב'סבאח' נכתב שרוב הצופים החלו לקרוא קריאות גנאי נגד הטרור שפירושן בטורקית: "הקדושים אף פעם לא ימותו, הארץ אף פעם לא תחולק". העיתון אף סיפר שאחרי האסון בפאריס נערכו כמה טקסי זיכרון ברחבי טורקיה וגשר הבוספורוס הואר בצבעי דגל צרפת כמו אתרים רבים בעולם דוגמת מגדל אייפל, איצטדיון וומבלי והאצטדיון בנתניה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ