תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"אלמוני התקשר למשטרה והזהיר מפני פיגוע"

דקת הדומייה לזכר הקורבנות באצטדיון בבולוניה | צילום: AFP
ברומניה מדווחים כי משחק הנבחרת בחוץ מול איטליה היה בסכנת ביטול
"פרוספורט" הרומני פרסם היום (רביעי) בצהריים שמשחק הידידות שנערך אמש בבולוניה בין המארחת איטליה לרומניה (2:2), היה בסכנת ביטול 45 דקות לפני פתיחתו בשל איום שהתקבל במשטרת בולוניה.
 
למעשה, בתחנת המשטרה "דוה-טורי" התקבלה שיחה מאלמוני דובר איטלקית אך עם מבטא כבד, שאמר לפי הדיווח: "תבטלו את המשחק" ולאחר מכן הוסיף בערבית "אללה וכבר".
 
 
העיתונאים האיטלקים ידעו על שיחת הטלפון, אך נמנעו מלדווח כדי לא ליצור פאניקה. לאחר התלבטות לא קלה של שירותי הביטחון, התקבלה החלטה לקיים את המשחק כמתוכנן.
 
מלבד 250 השוטרים ו-150 הסדרנים שאבטחו את האירוע, המשטרה המקומית גייסה עוד 1,000 שוטרים שהיו בכוננות למקרה שיהיה צורך. מסביב לאיצטדיון "דאל-ארה" היו שוטרים, בלשים ואנשי קומנדו ששמרו על המקומות הרגישים וכל צופה שנכנס לאיצטדיון נבדק בקפידה. 
 
גם בבתי המלון של הנבחרות נעשו חיפושים ובדיקה מיוחדת כדי לשלול כל תרחיש. יו"ר ההתאחדות הכדורגל הרומנית, רזבאן בורליאנו, טען היום שאיש לא התריע לפני המשחק על סכנות. בורליאנו רק ידע שמנכ"ל ההתאחדות ראדו וישאן קיבל מהמשטרה את תוכנית המילוט אם וכאשר יתבצע פיגוע. כמובן שבסיום ההתמודדות נשמו כוחות הבטחון האיטלקיים לרווחה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ