תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"לא בטוח שרוצ'סטי ופרמאר יכולים לשחק ביחד"

טבק. משימה לא פשוטה | צילום: עדי אבישי
ז'אן טבק אמר לקראת צסק"א: "צריכים לשחק אגרסיבי ומהר יותר"

רק אתמול הוצג ז'אן טבק כמאמנה החדש של מכבי ת"א וכבר הוא יאלץ להתמודד עם צסק"א מוסקבה, אולי המשחק הקשה ביותר שהיה יכול לבקש. הצהובים הפסידו את המשחק הראשון במוסקבה בתוצאה 100:69.

 

"לא יהיה שינוי בין לילה, שחור לא יהפוך ללבן", פתח המאמן את מסיבעת העיתונאים לקראת המשחק שיפתח את משחקי הסיבוב השני של שלב הבתים ביורוליג . "כבר דיברתי עם כמה שחקנים והשינוי חייב להיות מנטאלי".

 

 

"בכל פעם שיש תוצאות לא צפויות, הביטחון יורד, אבל אבי עשה עבדוה טובה בלהרים את השחקים. הם מסתכלים אלי ומחפשים תשובות לפתרון המצב. רוצ'סטי ופרמאר יכולים לשחק ביחד, השאלה אם השחקנים שמסביבם מתאימים אליהם ולא להפך. אם לא נצליח להגיע למצב הזה, הם לא ישחקו ביחד".

 

טבק ואבן. "אבי עשה עבודה טובה" (עדי אבישי)

 

"מה צריך לעשות כדי להשתפר? אנחנו צריכים לשחק אגרסיבי ומהר יותר. אנחנו צריכים ריווח בהתקפה. נוכל לעשות את זה רק באמצעות עבודה קשה ושינוי בשיטת המשחק. לפי המשחקים שראיתי הם לא היו אגרסיביים כמו בימים שאני שיחקתי נגדם, זה חייב להשתנות".

 

המאמן סיפר על השבוע האחרון שלו: "שיחקתי סן סבסטיאן, לקחתי טיסה ישירות לישראל ולאחר יומיים ישנתי הלילה לראשונה. זה חלק מהעבודה שלנו כמאמנים, אנחנו חייבים להתאים את עצמנו למקום שאנחנו נמצאים, אבל הכדורסל נשאר זהה".

 

לגבי המשחק מול צסק"א: "אתה לא יכול לשחק טקטית נגד צסק"א, אתה חייב לשמור הגנה אישית כל המשחק. אי אפשר לצפות מה הם הולכים לעשות, יש להם יותר מידי כלים. הם אחת משלוש הקבוצות הטובות ביורוליג. יש להם שישה שחקנים מובילים והם משחקים כדורסל בסיסי וטוב. אם נצמצם את משחק הפיק נ' רול שלהם יש לנו סיכוי".

 

וויצ'יץ'. שאלה קשה (עדי אבישי)

 

בסיום נשאל המאמן מי ינצח במשחק התיאורטי בינו לבין ניקולה ווייציץ': "זאת שאלה קשה, כי כרגע אף אחד לא יכול לזוז... אף פעם לא שיחקנו אחד נגד השני במהלך הקריירה אז אני לא יכול לענות על השאלה הזאת".

 

מוקדם יותר קיים, דימיטריס איטודיס, מאמן צסק"א מסע"ת משלו ואמר: "השינוי בצוות האימון של מכבי ת"א, יכול לנער את הקבוצה ולחולל שינוי. אני יודע שמכבי מתכוננת למשחק נגדנו בצורה מיוחדת והיא אפשרה למספר שחקנים לנוח במשחק הליגה האחרון שלה. מכבי קבוצה מאד מוכשרת באופן אינדיבידואלית וכצוות. ז'אן טבק יכול להוסיף לקבוצה דברים חדשים. אנחנו  חייבים להתאושש מההפסד האחרון למלאגה ולחזור למעגל הניצחונות. אם נשחק חזק בהגנה לכל אורך המשחק ננצח הערב".

 

הקפטן ויטלי פרידזון הוסיף: "שינוי בעמדת המאמן יכול לדחוף את הקבוצה ולכן אנחנו חייבים להיות מוכנים לכמה הפתעות גם בטקטיקות וגם ברמת המוטיבציה של מכבי ת"א. במשחקים נגד מכבי הוכח שלא משנה המיקום שלה או שלנו. המשחקים בין שתי הקבוצות היו תמיד מיוחדים. אנחנו יודעים בדיוק למה מכבי מסוגלת ולכן נגיע למשחק  ממוקדים ורציניים".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ