תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לא קניתם פינת אוכל? תאכלו על הספה

פרמאר | צילום: עדי אבישי
לייזי לא אוהב את השילוב של פרמאר, רוצ'סטי ואוחיון. לטבק הוא דווקא בוחר להחמיא

אם תקראו את טור ה"היררכיה" מהשבוע שעבר, כאשר אבי אבן עוד אימן, היה כתוב במפורש על הרבע הרביעי בו באופן עקבי מכבי לא בכושר, ושכדאי שיבדקו מי אחראי על הקטע הזה.

 

גם אתמול (חמישי) נגד קבוצת פיינל-פור מובהקת, צסק"א מוסקבה, לא משנה כמה שיחקו בשיניים, בלב והנשמה, תוצאה נמוכה והקרבה קבוצתית בחצי הראשון. ויש לי חדשות בשבילכם, הרבע הרביעי חסר האונים של מכבי, בכל המסגרות, התחיל כבר ברבע השלישי. זו בושה לשחק אזורית? הרי שחקנים הם הקובעים את סגנון המשחק של המאמן פיזית.

 

 

אני מסכים עם ז'אן טבק שהקבוצה צריכה להתאמן בצורה אגרסיבית כדי שהמלחמה תהיה בלתי פוסקת ולשחק כך במשך ארבעה רבעים. אך על זה היו צריכים לעבוד בקדם העונה, כשיש למאמן מספיק זמן גם למשוך פיזית את כל הקבוצה לסיגנון והחזון שלו.

 

אך במצב הקיים, בו מכבי רצתה להביא נס כאן עכשיו ואיכשהו להציל המון כסף ולהגיע לטופ-16, אין זמן להיכנס לכושר. לא ביומיים ואפילו לא בשבועיים. אז הקהל הריע, וכולם היו מרוצים מהתוצאה הצמודה במחצית, אבל כדורסל משחקים 40 דקות.

 

מאד אהבתי איך טבק מתנהל על הקווים ואיך העמיד את אבי אבן במקומו על "מתי לא להגיד מילה לשחקנים", במיוחד אחרי הסבר שלו. אין צורך במתורגמנים. תודה. אך הבמאי הראה גם איך טבק עושה את זה עם מרות מתחשבת ולא מתנשאת, דמות עם קלאסה ותרבות מועדפת עליי כצופה וכאיש כדורסל.

 

טבק. דמות עם קלאסה ותרבות (עדי אבישי)

 

טבק הוא גם איש פתוח. הוא פירגן ונתן את המושכות למי שחשב שהיה טוב כמו רוצ'סטי, למרות שלפני כמה עונות שלח אותו הביתה בוויטוריה. הפעם הייתה תקשורת טובה בין השניים, וזה סימן מעודד לבאות.

 

רבים שאלו אותי איך העזתי לכתוב בשבוע שעבר שיוגב הופך לרכז 3 ברוטציה, למרות שכשהוא על המגרש הוא מגן מצוין. הסבר פשוט: רוצ'סטי ופארמר ישראלים יותר טובים מיוגב. למעשה, אם יוגב לא ישראלי, הוא לא היה נהנה ממעמד אדיר בקבוצה. אירופה לא הייתה מכירה אותו מכל החשיפה הזו.

 

אם כבר בניית הקבוצה הייתה מטופשת כמו קניית שני סטים של סלון בייתי, ללא פינת אוכל. אז אוכלים על הספה. מצטער. ובמקרה של יוגב זאת אחריות ההנהלה בלבד כי הם אלו שהביאו "ישראלים" ברמות התקפיות מעליו ושילמו להם סכומי שיא. אתה משלם על מה שאתה מקבל.

 

אוחיון. האחריות היא על ההנהלה (עדי אבישי)

 

לא לשכוח שהקבוצות מולן מכבי משחקות יותר מאובזרות באיזון ובמירקם קבוצתי. לא קל לראות את דווין סמית' לא עומד על הרגליים בהתקפה, או מתקשה להתרומם כמו פעם בצעד וחצי. הוא פדה בשנה שעברה את חוזה העתק עליו חתם במשחק אחד בו העלה את מכבי להצלבה.

 

ראינו יותר נחישות קבוצתית, פירגון בין שחקנים - למרות איבודים אומללים של פארמר - ראינו הקרבה גופנית לכל כדור. זה גרם לקהל להיות יותר מסור ומלא אמונה שאולי עוד פעם הם יוכלו לשיר ("או אה מה קרה..."). אך כשנגמר הגז במחצית השנייה, הרוסים הניעו היטב את הכדור ובגלל שמכבי – שכמעט נפלה מהרגליים - לא הייתה יכולה לסגור את המרווחים בהגנה, האורחים עשו לה בית ספר לכדורסל.

 

סמית'. מתקשה לעמוד על הרגליים (עדי אבישי)

 

אולי כאשר הציפיות נמוכות, זה יותר טוב לקהל של מכבי. אז מקבלים ניסים של מכבי ומעריכים יותר את ההישג. לנצח הפעם את צסק"א זה 1 מ-10 ביום מדהים. אולי זה גם טוב גם לחיים. הנמכת ציפיות. אולי זה יותר בריא לנפש.

 

נ.ב

הישראלים של מכבי יצטרכו לסחוב את הקבוצה לאליפות השנה בליגה. (איפה אלכס טיוס הישראלי שמשחק בספרד?). פה בארצנו הליגה אפילו יותר מהירה מאשר היורוליג. שחקנים יכנסו לכושר, ועם חלוקה נכונה של דקות משחק שמתחילה עם היררכיה, וממשיכה עם הטובים שמוכיחים את עצמם במאני טיים, מכבי יכולה לגרום לעונה הזאת להיות אפילו טובה ומהנה עם זיכרונות טובים ובנייה להמשך. פשוט , כמו בבחירות אצלנו, אין מי שייקח במקומם. אני אולי אלך לאימון של מכבי כדי לבדוק אם טבק העלה את האינטנסיביות באימונים עצמם. ולא רק מול הקהל.

 

נ.ב. 2

הציוות של וויצ'יץ' וטבק על הספסל שובר שיאים של גובה לצוות אימון באירופה, במילא וויצ'יץ' היה צריך להיות עוזר ראשון של טבק. או הפוך.

 


טבק ו-וויצ'יץ'. ציוות שובר שיאים (עדי אבישי)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ