תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נגעה בשמיים: 1:2 דרמטי ליונייטד בווטפורד

נגעה בשמיים: 1:2 דרמטי ליונייטד בווטפורד
דפאיי ועצמי של דיניי בדקה ה-90 סידרו מקום ראשון, החלוץ איזן זמנית בפנדל

זה לא היה קל אך זה הסתיים בהצלחה. מנצ'סטר יונייטד יצאה היום (שבת) בצהריים למשחק חוץ בווטפורד בהרכב חסר, וחזרה עם שלוש נקודות בזכות ניצחון 1:2 דרמטי.

 

ואן חאל חסר את מייקל קאריק ומרסיאל הפצועים, כמו גם את ויין רוני החולה. ההרכב החסר גרם להולנדי להעלות בחוד את בן ארצו, ממפיס דפאי, שלא זכה להרבה קרדיט מתחילת העונה. דפאי לקח את ההזדמנות בשתי ידיים וכבש כבר בדקה ה-11.

 

 

אבטחה כבד מחוץ לוויקארג' רואד (gettyimages)

 

מי שללא ספק יירשם כגיבור הטראגי של היום הוא טרוי דיניי. החלוץ של הצרעות השווה את התוצאה בפנדל גבולי בדקה ה-87, והעניק תחושה כאילו המשחק בדרך לחלוקת נקודות, אך ארבע דקות מאוחר יותר כבש שער עצמי אומלל וקבע את תוצאת המשחק.

 

השדים האדומים עלו למקום הראשון באופן זמני בזכות הניצחון, כשלרשותם 27 נקודות. מנצ'סטר סיטי וארסנל דולקות מיד אחריהם עם 26 נקודות, כשבמקום הרביעי נמצאת לסטר סיטי עם 25.

 

יונייטד פתחה את המשחק בסערה, הגיעה להרבה הזדמנויות וגם לא התקשתה לכבוש בהתחלה מרגלו של דפאי, שניצל הרמה נהדרת של אנדר הררה וכבש מקרוב מהאוויר. האדומים המשיכו ללחוץ אך לא הצליחו לכבוש את השני, ובינתיים הארגנטינאי נפצע והוחלף. המחצית הסתיימה בתחושה חמוצה מעט מבחינת היונייטד, שהיו יכולים לרדת ביתרון של 2-3 שערים.

 

שחקני שתי הקבוצות בזמן ההמנון הצרפתי (gettyimages)

 

אוהד ווטפורד עם דגל צרפת (gettyimages)

 

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה שונה לחלוטין. ווטפורד עלתה נחושה להשיג את השווין, ותקפה מהרגע הראשון. החניכים של ואן חאל נלחצו לשעריהם ויצאו למתפרצות, ולמען האמת לא היו רחוקים מהגדלת הפער, אך הצרעות היו קרובים יותר לשוויון.

 

השוויון היה מגיע מוקדם יותר אלמלא יום נהדר של דה חאה, שהציל את האדומים מספר פעמים. אך גם ההולנדי לא היה יכול לעשות כלום כאשר השופט הצביע על הנקודה הלבנה בדקה ה-87, לאחר שרוחו תפס את איגליו ברחבה, שמיהר ליפול. דיניי נטל את הבעיטה ובעט חזק שמאלה, ובכך הביא לקיצן 641 דקות בהן לא ספגה יונייטד שער בכל המסגרות.

 

מיד לאחר השער יצאה מנצ'סטר קדימה בכוונה להשיג את השוויון, והיא לבסוף השיגה אותו, בצורה מעט ביזארית. כדור תועה ברחבה בדקה ה-91 הגיע לשויינשטייגר, שבעט לכיוון השער מזווית קשה. דיניי, שרק לפני כמה רגעים זכה לתשואות רבות, הפך לגיבור הטראגי של הערב כאשר דחק את הכדור לשערו וקבע את תוצאת המשחק.

 

מהלך המשחק:

 

דקה 2
המשחק נפתח בבליץ של האדומים. כבר בפתיחה מאטה העביר מאגף ימין כדור מסוכן לממפיס שהמתין ברחבה, אך לא הצליח להשתלט על הכדור.
דקה 4
ניום לא מצליח להרחיק כדור פשוט לכאורה בתוך הרחבה. הכדור שלו עלה גבוה, ירד לכיוון השער וכמעט נכנס, אך יצא החוצה לקרן.
דקה 8
יאנג, שפתח בתור מגן ימני, הוביל התקפה מצד ימין וניסה להרים לרחבה. ההרמה הייתה לא טובה והכדור התעופף לכיוון השער וכמעט והפתיע את גומס, אך חמק החוצה.


יאנג, היום (AFP)
דקה 11
0:1 למנצ'סטר! הלחץ של האדומים הניב לבסוף פרי: הרמה נהדרת של אנדר הררה מצד ימין, אלכסונית לרחבה, מצאה את ממפיס דפאי חופשי לחלוטין בתוך הרחבה. ההולנדי לא התקשר לכבוש בטאץ' נהדר לבד מול גומס.


ממפיס כובש (gettyimages)

אחרי השער (AFP)
 
דקה 21
הזדמנות ראשונה למארחים. יאנג עם טעות קשה איבד כדור שהוביל להתקפה מתפרצת של ווטפורד. איגליו קיבל את הכדור ברחבה, בלבל את השומר שלו ומזווית לא קלה שלח את הכדור ליציע.
דקה 25
אנדר הררה נפצע ללא כדור והוחלף במרקוס רוחו.
דקה 28
בלאגן גדול בהגנת ווטפורד, שלא מצליחה להרחיק את הכדור. שניידרליין מקבל לבסוף את הכדור בתוך הרחבה וממצב לא רע ומהאוויר שולח את הכדור לשמיים.


שניידרליין וקפואה (gettyimages)
דקה 31
כמעט שער נוסף לאדומים. קרן מצד ימין הגיעה לראשו של שויינשטייגר, שנגח לכיוון כדור מסוכן אותו לא הצליח דיניי להרחיק בצורה מוצלחת. הכדור המשיך לרוחב השער, לא נכנס והמשיך לבסוף לעבר קו החוץ.
דקה 36
הזדמנות נהדרת לווטפורד. ניום הרים מהאגף, הכדור הרוחק היישר לרגליו של קפואה שמחוץ לרחבה הפציץ החוצה.


סמולינג מקדים את בן ווטסון (AFP)
דקה 39
ממפיס הניע התקפה מצד שמאל, התקרב לרחבה ושחרר כדור חזק ושטוח לעבר השער. גומס ירד אל הקרקע והדף לקרן.
דקה 44
טעות גדולה של גומס, שמוסר בטעות את הכדור לממפיס. ההולנדי ניסה למסור למאטה למצב של 1 על 1, אך הספרדי היה בנבדל גבולי.
דקה 47
המחצית נפתחת עם הזדמנות ענקית לאורחים. ממפיס מצא את לינגארד בכדור גדול, האנגלי התקדם ומול גומס בעט חזק אך השוער הדף לקרן.


לינגארד כמעט כובש (AFP)
דקה 49
שויינשטייגר קיבל כדור במרחק של 25 מטר ושחרר בעיטה, אך הכדור הלך גבוה מעל השער.


שויינשטייגר ואיגליו במאבק על הכדור (gettyimages)
דקה 56
התקפה נהדרת של ווטפורד, שכמעט משווה. איגליו קיבל את הכדור ברחבה והוריד אותו בנגיעה לדיניי, שמרחוק הפציץ את השער. דה חאה הדף בקושי.
דקה 59
ווטפורד מתקרבת לשוויון. קרן מצד ימין הגיעה לאיגליו, שעל קו החמש בעט לכיוון השער, אך הכדור לא נכנס.


איגליו מתקרב לשער (gettimages)
דקה 67
אמנם היא מתגוננת, אך מנצ'סטר עדיין מסוכנת. בתום התקפה מתפרצת נהדרת של האדומים מסר מאטה ללממפיס את הכדור. ההולנדי קיבל בצד שמאל, העביר לרגל ימין ובעט כדור מסוכן מאוד שחלף סנטימטרים ליד העמוד.
דקה 70
הצלה גדולה של דה חאה, שמשאיר את יונייטד ביתרון. בעיטה מתוך הרחבה של עבדי פוגעת בראש של סמולינג ומשנה כיוון, אך השוער ההולנדי הגיב בזמן והצליח להדוף לקרן.
דקה 76
ווטפורד ממשיכה להתקרב לשוויון. דיניי שחרר פצצה מקצה הרחבה, אך דה חאה קלט ללא הרבה בעיות.
דקה 84
כדור ארוך של בלינד עבר את ההגנה ומגיע ללינגארד, שניצב מול גומס. הברזילאי יצא מהשער והאנגלי ניסה להקפיץ מעליו, אך לא הצליח.
דקה 86
פנדל לווטפורד! איגליו קיבל את הכדור עם הגב לשער, רוחו תפס אותו והפיל אותו, השופט שרק לפנדל גבולי.
דקה 87
1:1! דיניי לקח את הכדור, בעט חזק שמאלה ולמרות שדה חאה זינק לכיוון הנכון, לא היה לו שום סיכוי.


דיניי משווה את התוצאה (AFP)
דקה 90
עקב מדהים של סמולינג מכדור קרן סחט הצלה נהדרת של גומס, שהדף לקרן נוספת.
דקה 91
1:2 למנצ'סטר!!! איזו דרמה! ממפיס בעט מתוך הרחבה, גומס הדף, שויינשטייגר עט על הריבאונד ומזווית קשה מאוד בעט לכיוון השער, ודיניי דחק לתוך שערו. שער עצמי אומלל לגיבור הטראגי של הערב.


דה חאה חוגג את הניצחון הדרמטי (gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ