תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שני משחקים בוטלו, שאר המחזור התקיים כמתוכנן

המשטרה בלגית | צילום: AFP
ההתאחדות הבלגית החליטה לשחק למרות ההתרעות לפיגוע, ההסבר בפנים

משחק הכדורגל בין לוקרן לאנדרלכט לא יערך הערב (שבת) למרות החלטת ההתאחדות הבלגית להתעלם מאזהרת הרשויות במדינה ולקיים מחזור משחקים רגיל. נכון לעכשיו שאר המשחקים הערב (ברוז' - וארחם, לובן - גנק, בוורן - סנט טרוידן) מתקיימים כרגיל, אך גם המפגש מחר בין מוסקרון לשרלרואה גם כן נדחה.

 

כוחות הביטחון בבלגיה העלו את רמת הכוננות במדינה לרמה 4 – הגבוהה ביותר, ואף הזהירו את הציבור מהסתובבות בקבוצות גדולות עקב איום לפיגוע "רציני ומיידי". האזהרה כללה המלצה למנהלת הליגה לבטל את משחקי הכדורגל בשתי הליגות העליונות  בשל ההתרעות, אולם לבסוף הוחלט שלא לבטל אותם שכן ההתרעה מתמקדת בבריסל בה לא מתקיים שום משחק במהלך סוף השבוע, וההחלטה הועברה לקבוצות עצמן.

 

 

"דירקטוריון מנהלת הליגה החליט לא לבטל אף אחד משבעת משחקי המחזור ה-16 בליגה", הודיע מנכ"ל ההתאחדות הבלגית, פייר פראנסוי, במסיבת עיתונאים. "הכוננות הגבוהה רלוונטית רק לאזור בריסל, שם לא מתקיים אף משחק במהלך סוף השבוע. כל בקשה מצד הרשויות תכובד, אם אלו שיחליטו אם לנקוט בצעדים כלשהם".

 

"כל המדינה בטירוף", סיפר לספורט1 גורם בקבוצת שרלרואה. "הכל בוטל וכל הרחובות מלאים בחיילים. אנחנו לא רגילים לזה. מזל שלא מתקיימים משחקים בבריסל בסוף השבוע הזה, כי היו מבטלים אותם וזה היה יוצר כאוס".

 

"המלצתנו לציבור היא להימנע מלהגיע למקומות בהם ישנה התכנסות גדולה של אנשים", נמסר בהודעה חסרת תקדים מהמשטרה. "אנו מתכוונים למקומות כגון מרכזי קניות, הופעות שונות, אירועים ואפילו תחבורה ציבורית אם יתאפשר".

 

הכוננות במדינה הועלתה כבר לפני כמה ימים לרמה 3 עקב הפיגועים בפריס והחשש לפיגועים נוספים במדינה. כעת, החשש נעשה מוחשי, ככל הנראה בשל התרעות קונקרטיות, והכוננות הועלתה. בלגיה עצמה נקשרה לפיגועים בצרפת שכן חלק מהמחבלים שתכננו או ביצעו את הפיגועים התכוננו אליהם משטחה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ