תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כפ"ס: ברבנשיקובה לא הורשתה להיכנס לקוסובו

ברבנשיקובה (שלישית מימין) | צילום יוסי לזרוף
רק לאחר הנחיתה התגלה כי היא זקוקה לוויזה: "חברת התעופה לא עדכנה אותנו"

אלופת המדינה בכדורעף לנשים הפועל כפר סבא תשחק מחר (שלישי, 17:00 שעון ישראל), מול אלופת קוסובו סקנדראז' במשחק הגומלין בגביע האתגר האירופי, כאשר מהסגל תעדר אנסטסיה ברבנשיקובה, אשר לא קיבלה ויזה והוחזרה לישראל לאחר שהעבירה לילה בשדה התעופה של פרישטינה בירת הרפובליקה.

 

כפר סבא שניצחה ברביעי האחרון בארץ 0:3 בצורה חלקה ומשכנעת הקדימה לצאת לקוסובו כבר ביום א' בטיסה לאיסטנבול ומשם בטיסת המשך לפרישטינה. לישראל ולקוסובו אין יחסים דיפלומטיים וקודם לטיסה בררו ראשי כפר סבא, עם חברת התעופה, האם יש צורך באשרות כניסה לרפובליקה ונענו בשלילה.

 

 

אמש, כאשר הקבוצה נחתה בקוסובו התברר כי כניסה למדינה ללא ויזה אינה גורפת ואזרחים רוסים כן זקוקים לאשרה. שוטרי ההגירה הודיעו לאנסטסיה ברבנשיקובה כי לא תוכל להיכנס לרפובליקה וכי עליה לשוב מיד לטורקיה. ראשי קבוצת סקנדראז' ניסו לסייע ואף הפעילו קשרי בממשל, אבל ללא הועיל. ברבנשיקובה נותרה בשדה התעופה ועשתה את הלילה בשדה, הבוקר הועלתה על טיסה חזרה לאיסטנבול והערב היא תנחת חזרה בישראל.

 

הימלפרב. "נשחק גם בשביל אנסטסיה" (באדיבות מכבי רעננה)

 

גרי אברמוביץ' יו"ר כפר סבא: "אנחנו מצרים על כך שאין הוראות ברורות לגבי אשרות כניסה למדינה החדשה והצעירה הזו. מצדנו עשינו את כל הבדיקות וברור שלו היה נאמר לנו שיש צורך להנפיק ויזה לאנסטסיה היינו עושים זאת מבעוד מועד. התקלה הזו גרמה לנו לאי נעימות גדולה וברור שהיא גם פוגעת בנו מקצועית, למרות יחסי הכוחות הברורים, אנו מופיעים למשחק מחר בהרכב חסר. אבל מעבר לאי הנעימות שלנו, נוצרה אי נעימות גדולה לאנסטסיה שהיא חלק מאתנו, לא נעים לעבור לילה בשדה התעופה".

 

מאמן הקבוצה חן הימלפרב: "אנחנו נשים את המקרה הלא נעים הזה בצד ולהתרכז במשחק שמצפה לנו. המקרה שלך נסטיה לא נעים, עשינו מבחינתנו את כל המאמצים לשנות את ההחלטה. חברת התעופה עשתה שגיאה גדולה. מחר נשחק גם בשבילה, היא חלק בלתי נפרד מאתנו. למרות הניצחון המשכנע בארץ נתייחס למשחק ברצינות רבה. אנחנו יודעים בדיוק מה צריך לעשות כדי לנצח ולעלות לשלב הבא".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ