תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

למכבי חיפה אסור להסתנוור מהניצחון

שחקני חיפה חוגגים. לא חוכמה | צילום: ערן לוף
גם כדורגל אקראי יכול לנצח את הפועל. ומה היה עושה המאמן ללא שכטר?

איזה ציון ניתן לאיתי שכטר? הנה לכם דילמה ליום שלישי. אם תיקחו את המשחק נטו, היה לו ערב די פח. לא מדויק, מרביץ, רחוק מהשער, אבל מצד שני אם לא הוא, שני השערים הראשונים של מכבי חיפה לא היו מובקעים. הוא מה שנקרא "החל במהלך". האמת, כל חיפה נראתה ככה. זה מה שקורה כשהיריבה היא הפועל ת"א.

 

מה נעשה עם הפועל הזו? הביאו לה מאמן טוב כמו גיא לוי כדי שיסדר את הרהיטים בחדר. מאמן אינטליגנט עם קבוצה שמציגה את הכדורגל הכי לא אינטליגנטי שיש. כמו משחקי הפליפר שכדורים טסים ממקום למקום, אולי במקרה תהיה שם רגל ותסיט אותם לרשת.

 

מקריות הייתה אתמול (שני) שם המשחק אצל שתי הקבוצות. שתיים שידעו עד לא מזמן לספק ניצוצות של כדורגל איכותי, סידרו במחצית הראשונה קטסטרופה מתמשכת, קונצ'רטו לאיבוד כדור ואכן מכלום בא הגול הראשון. שכטר, שנכנס כמחליף אחרי שקריאף נפצע בפתיחה, הוכשל על ידי גוטליב בדקה ה-29. אוברניאק  הרים כדור חד ומדויק שפגש את הראש של קינן, ומשם רק רשת.

 

קריאף. מה היה קורה אם לא היה נפצע? (ערן לוף)

 

השער הזה לא הדגיש יתרון במגרש ולא בא ממהלך כדורגל נפלא. כולה כדור חופשי ונגיחה. הפועל ת"א לא נפלה מיריבתה, כי לא היה מהיכן ליפול. שני מועדוני הפאר גירדו את התחתית עם כדורגל אפור, חסר יצירתיות ומבולבל. מכאן היה רק לאן לעלות, אבל מסתבר שלא להפועל.

 

לוי אומנם הרים מהספסל את בומבה על חשבונו של נסאר הבינוני, אבל אם כבר רשתות, הן זזו בצד השני. שוב שכטר "החל במהלך", הפעם הוא מסר לאוראל דגני, שהרים לרחבה וגליינור פלט החליק נפלא, כבר 0:2. השלישי הגיע בדקה ה-56 אחרי דחיקה מקרוב פנימה של דקל קינן, שהשלים צמד נדיר.

 

חיפה לא הייתה צריכה להבריק. היריבה שלה לא ממש התקרבה לשער. עם כל הכבוד להגנה הרופסת, להפועל יש בעיה רצינית בהתקפה. דודו ביטון אולי יום אחד יחזיר את ההשקעה, אבל בינתיים חייבים שם חלוץ שיכבוש ועכשיו. קילר אמיתי.

 

גיא לוי. יודע שהקבוצה שלו נראית רע (ערן לוף)

 

אסור לשפוט את המאמן אחרי משחק אחד, אבל גם לוי יודע שהקבוצה שלו נראית רע, איום. עם כל הרמונט שעשו שם בקיץ הטייח מתקלף והרצפה זזה. הוא יצטרך לשבור את הראש איך מוציאים מבן רייכרט יותר, ובטח מערימת הזרים. אתמול זו הייתה מבוכה, השפלה, בושה.

 

גם לחיפה אסור יותר מדי להסתנוור מגודל הניצחון. התוצאה אומנם נפלאה, ישר לפנתיאון, אבל היכולת  רחוקה מכך. הרבה מאוד איבודי כדור וגמגומים מיותרים. אבל מי יודע אולי זה הניצחון שידחוף את הקבוצה לדרך חדשה. עוד לא אבדה התקווה לתקיעת יתד במרכז הטבלה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ