תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"לעבוד עם מוריניו? יש לו יותר מצבי רוח מלאשתי"

מוריניו | צילום: ערן לוף
אנדי דילון מ"הסאן" הגיע לארץ עם צ'לסי ונצמד למנג'ר. הצצה מבפנים
עזבו רגע בצד את המשחק בין מכבי תל אביב לצ'לסי, הסיפור הוא ז'וזה מוריניו. המנג'ר הכי שנוי במחלוקת בעולם. מסיבות העיתונאים שלו מרתקות מיליונים. אחד המאמנים הכי הפכפכים הוא גם אחד מהכי מבריקים. גם בגוש דן, הוא ממשיך להיות ההצגה הכי טובה בעיר. 
 
עכשיו כתב "הסאן" אנדי דילון, שהגיע לישראל ומסקר את צ'לסי עבור העיתון ואתר האינטרנט של גוף התקשורת האנגלי, מגלה בראיון איך זה לעבוד עם הפורטוגלי: "זה כמו להיות נשוי לו, יש לו יותר מצבי רוח מלאשתי. בתחילת העונה הוא היה מאושר וכשהוא מאושר הוא מצוין בלדבר על הכל, לא רק על כדורגל. הוא אוהב לדבר על אישתו, על בנו ובתו". 
 
 
"כשגביע העולם ברוגבי נערך לאחרונה באנגליה, מוריניו סיפר שהיה לו שיפוצניק בבית מוויילס שהצליח לשכנע את כל המשפחה לאהוד את וויילס בעוד הוא עצמו אהד את אנגליה", מספר דילון. "לפורטוגלי היו כרטיסים למשחקים, אבל הוא לא יכול היה ללכת כי צ'לסי שיחקה במועדים האלה. מוריניו גם סיפר שביום החופשי שלו הוא היה צריך ללכת לסופר לעשות קניות עם אשתו והיא היריבה הכי קשה שהייתה לו אי פעם. הוא רב איתה על קניות". 
 

מוריניו, הכי קשה לו מול אשתו (ערן לוף)
 
מורינו מאוד נעלב מהסיפור שהופיע ב"סאן" לפיו הוא היכה שני ילדים שהטרידו אותו ברחוב וצילמו אותו. "המיוחד" הודיע לכתבים שמעתה לא ידבר איתם על דבר חוץ מכדורגל. "הוא אוצר לעיתונות האנגלית, כי הוא לבדו יכול למלא עמודים שלמים", מתאר העיתונאי בשיחה נינוחה בחיפה. 
 
"בניגוד למנג'רים אחרים, הוא אומר דברים שאיש לא חשב עליהם", מסביר דילון. "כששאלו אותו אם צ'לסי יכולה לזכות באליפות אחרי הניצחון על נוריץ', הוא אמר שרק טום קרוז ב'משימה בלתי אפשרית' יוכל לעשות זאת. לעולם לא תדע איזה מוריניו יופיע למסיבת העיתונאים. לפעמים השאלה הכי מוזרה תגרור אחריה את התשובה הכי מרתקת". 
 
הוא אמר שמכבי היא הכי חלשה באלופות, לדעתך הוא הגיע לישראל לחצי חופשה? 
"ברגע זה לא. יש לו ג'וב חשוב להחזיר את הבטחון לצ'לסי. ניצחון חוץ באלופות יעניק להם עוד בטחון, כי היה ברור שבניצחון על נוריץ' זו עדיין לא צ'לסי במיטבה. מוריניו טיפוס שאוהב לטייל בכל העולם והוא היה גם בישראל". 
 

לא בא לישראל לחופשה ((ערן לוף)
 
הוא היה קרוב לאחרונה לפיטורים?
"לא. גם אחרי שהורחק מול ווסטהאם טענו בעיתון שלנו שהוא לא יפוטר. התיאוריה אומרת שהוא מקבל גב עד סוף העונה לנסות להחזיר את הקבוצה למסלול, אחרת בקיץ הקרוב יהיה שינוי גדול בצ'לסי. רבים יעזבו, כולל מוריניו, אבל הוא יודע שיש לו זמן וצ'אנס לשנות מסלול. אם זה לא יעבוד, מוריניו ומייקל אמנלו יעזבו. כשהוא הגיע הוא אמר שהוא בא רק בגלל שהוא יודע שיש שינוי גדול בקבוצה ושזה לא מועדון שמפטר מנג'רים יותר והוא רוצה לקדם צעירים כמו לופטוס-צ'יק".
 
הזכרת את הצעירים, אבל מוריניו אף פעם לא קידם צעירים.
"הוא אמר שהמועדון השתנה. הוא דיבר על פייר פליי כלכלי, אבל החוקים האלה הוגמשו כעת. אני זוכר שישבתי איתו באוסטריה במחנה אימונים והוא אמר שהמטרה שלו לקדם צעירים ואם לא יעשה זאת זה יהיה כשלון עבורו. הם השקיעו כל כך הרבה כסף על האקדמיה".
 
מוריניו גם אמר שהוא לא יביא רכש בינואר.
"לא, זה שקר לבן. כל מנג'ר אומר שיש לו את הסגל הכי טוב וקונה. אני מאמין שהוא מחפש מגן ימני, אבל לא מאמין שהוא יביא את ג'ון סטונס. אני בטוח שיביא חלוץ. פלקאו חסר תועלת ולואיק רמי די חלש. גם דייגו קוסטה לא בשיאו. היו לו שלוש הזדמנויות לכבוש חול נוריץ', הוא כבש רק שער ויש שמועות שהוא לא מרוצה באנגליה ורוצה לחזור לספרד". 
 
על הסיפור הכי טוב שסיפר לו מוריניו אומר דילון: "היינו במחנה האימונים באוסטריה ושאלתי אותו מי משלם את כל הקנסות שהוא סופג מההתאחדות לכדורגל. הוא אמר שהמועדון משלם את הקנסות ואז מוריד אותם מהמשכורות שלו. שאלתי אותו: 'קיבלת קנס של 26 אלף ליש"ט מההתאחדות, אבל איך אתה מסתיר זאת מאשתך?'. הוא אמר לי: 'אני לא מספר לה, לא מראה לה, היא לא יודעת'. זה הזכיר לי מהמר שמפסיד 100 ליש"ט ולא אומר לאשתו, אבל מוריניו מולטי-מיליונר ולא מספר לאשתו. כשהם זכו בגביע הליגה בשנה שעברה ברגע שהייתה שריקה מוריניו נעלם במנהרה. שאלתי אותו: 'למי אתה מתקשר?'. הוא ענה לי: 'לאשתי, כי היא לא יודעת בכלל שהיה משחק. אמרתי לה שזכינו בגביע'".
 

הקנסות יורדים מהמשכורת. מוריניו (ערן לוף)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ