תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

י-ם הפסידה לנפטונאס ולא תלויה בעצמה

| צילום: עדי אבישי
האלופה חזרה מפיגור 19 נקודות, אבל עדיין נכנעה 87:85 בליטא. 26 לפישר

הפועל ירושלים הפסידה הערב (שלישי) 87:85 לנפטונאס בליטא, אחרי דרמה גדולה בסיום, וכעת נראה כי סיכוייה לעלות שלב ביורוקאפ קלושים למדי.

 

המגרעות שכבר למדנו להכיר של האלופה התגלו גם היום. הירושלמים נראו נרפים מאוד בהגנה וחסרי ריכוז בהתקפה, והליטאים ניצלו זאת כדי לקפוץ ליתרון דו ספרתי כבר בסיום הרבע הראשון (16:27).

 

 

ההמשך היה די דומה. שחקניו של פרנקו התקשו להשיג שתי עצירות ברציפות, נראו מבולבלים בהתקפה והמקומיים כבר ברחו ליתרון 19 (20:39) אחרי 14 דקות, ו-14 במחצית (37:51).

 

דיאור פישר היה היחיד שתיפקד אצל האורחים, ועם רבע שלישי נהדר של 10 נק' (24 עד שלב זה), הוריד בעצמו את הפער ל-10 אחרי שלושים דקות משחק. הרבע האחרון היה ארוך ומותח. דווקא פישר נרגע (הוסיף עוד 2 בלבד למאזנו) ובילה את הדקות האחרונות על הספסל, אך אי.ג'יי רולנד ודונטה סמית' המשיכו במומנטום שהעניק הסנטר והפער לאט לאט קוזז. למרות זאת, הכדור - תרתי משמע - היה ביד של הליטאים, אך ביתרון שלוש 17 שניות לבאזר לא הצליחו להכניס כדור חוץ וירושלים נותרה בחיים.

 

מכאן ועד ההתקפה האחרונה החל דו קרב מקו העונשין, כאשר רולנד שומר על קור בעוד זאבאקס נלחץ והחטיא מהקו, מה שהותיר לאורחים כדור אחרון והזדמנות להשוות, שבע שניות לסיום. רולנד הלך מחוף לחוף, החטיא, ג'נינג ניסה בפולו אך גם הכדור שלו קיפץ על הטבעת והחוצה. כמעט כמעט, אך לא יותר.

 

ירושלים נופלת למאזן 5:2 ביורוקאפ, ולמעשה כבר אינה תלויה בעצמה כשנותרו שלושה מחזורים לסיום. ביום שלישי הבא תארח את גלאטסראיי, מוליכת הבית, שבוע לאחר מכאן א.א.ק אתונה מגיעה לארנה וב-16.12 תסיים האלופה את השלב המוקדם בחוץ אצל וולגוגארד. אחרי עונה מקומית מוצלחת והיסטורית, וכישלון אירופי מוחלט, האם פרנקו יהיה 0 מ-2 ביורוקאפ? כך זה נראה כרגע. העיקר שדיברו על היורוליג.

 

קלעו לירושלים: פישר 26 נקודות, רולנד (6 אסיסטים) 19, סמית' (10 ריבאונדים ו-5 אסיסטים) 13, ג'נינג 12, דאנקן 7, טימור 6 וגפני 2.

 

מהלך המשחק

רבע ראשון

למרות חזרתם של הלפרין ואליהו, פרנקו העדיף להתחיל איתם עם הספסל ועלה עם רולנד, ג'נינג, סמית', דאנקן ופישר.
 

הפתיחה הייתה טובה, רולנד מצא את ג'נינג בפינה והקלע האמריקאי העלה אותה ליתרון 0:3. אך בצד השני, דניאל יואינג השתלט על המשחק עם שבע מתשע הנקודות הראשונות של המקומיים שעלו ליתרון.
 

הירושלמים הפעילו את פישר (6 נק'), ג'נינג תרם עוד שלשה אך חוסר ריכוז בהגנה שמר את נפטונאס ביתרון 6 (14:20) שתי דקות לסיום הרבע, ופרנקו שלח את אליהו למגרש לראשונה מאז נפצע לפני כחודש.
 

הליטאים הגבירו את הקצב, ועד סיום הרבע זאבאקס (5 נק') וג'ירדיונאס (סל עם הבאזר) קבעו 16:27 לנפטונאס אחרי עשר דקות.

רבע שני

הליטאים המשיכו להפציץ מבחוץ וכבר עלו ליתרון 19 (16:35), ורק אחרי שלוש דקות דונטה סמית' העניק לירושלים נקודות ראשונות ברבע.
 

למרות דקות טובות של פישר (14 נק' במחצית), יואינג חזר מהספסל ושמר על יתרון של 18 (29:47). ג'נינג בעוד שלשה ורולנד עם חטיפה וסל לפני הבאזר הקטינו את הנזק למינס 14 במחצית, 37:51 לנפטונאס.

רבע שלישי
פרנקו פתח עם חמישייה נמוכה יותר עם סמית' בעמדה מספר 4 ושני מוליכי כדור (טימור ורולנד), אך הליטאים שמרו על יד חמה מבחוץ והירושלמים התקשו לחתוך בהפרש.

אך דיור פישר עם רבע נהדר (10 נקודות בעשר דקות) שלט בהתקפה וכמעט במו ידיו קיזז את ההפרש ל-10 אחרי 30 דקות (58:68).
רבע רביעי
המומנטום היה עם הירושלמים, שלאט לאט הצליחו לקזז עוד בפער, כאשר פישר העייף ירד לספסל עם 26 נקודות. בלי הסנטר, רולנד וסמית' לקחו אחריות, ג'וש דאנקן תרם שלשה גדולה והפער ירד לשלוש בלבד, 17 שניות לסיום.

הלחץ היה על הליטאים שלא הצליחו להכניס כדור חוץ, ופתאום שחקניו של פרנקו יכולים היו להשוות. נפטונאס לא לקחה סיכון ומיד שלחה את רולנד לקו. שתי הקבוצות חיכו שמישהו יחטיא מהקו, רולנד (4 מ-4) היה מספיק מרוכז, אבל זאבאקס סיפק את ההחטאה לה קיווה פרנקו.

שבע שניות לסיום, בפיגור שתיים, רולנד רץ את כל המגרש אך החטיא, ג'נינג כמעט והשווה בפולו, אבל רק כמעט. 85:87 בסיום לנפטונאס.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ