תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות
כללי

תקציב הספורט יעמוד על 540 מיליון שקלים

רגב. תקציב שיקדם באופן משמעותי את הספורט העממי וספורט הנשים | צילום: דני מרון
מירי רגב: "יש תקציב חברתי בספורט". באופוזיציה ביקרו: "הממשלה הזו לא תומכת"

המועצה הלאומית לספורט אישרה היום (שלישי) פה אחד את עיקרי תקציב הספורט, שיעמוד על 540 מיליון ש"ח, לעומת שנה שעברה בה הוא עמד על 445 מיליון ש"ח.

 

במשרד התרבות והספורט, בו מסמנים את התקציב כהצלחה גדולה, נמסר בתגובה לאישור כי התקציב "מדגיש את הגדלת התקציב לאיגודים והתאחדויות, הקמת מתקני ספורט הדגש על הפריפריה, המשך המאבק למניעת אלימות בספורט, קידום ספורט הנשים וטיפוח ומינוף הספורט העממי".

 

 

"אני מאוד גאה ושמחה לבשר את תקציב חברתי בספורט הישראלי", מסרה שרת התרבות והספורט, מירי רגב. "מדובר בתקציב שיקדם באופן משמעותי את הספורט העממי וספורט הנשים, תקציב שיצעיד קדימה את הספורטאים המקצועיים והחובבניים, תקציב שירחיב את העוסקים בספורט וכך גם יבטיח יותר ספורטאים אולימפיים וגם יחזק את הקהילה המקומית".

 

למרות השבחים העצמיים, תקציב הספורט זכה לביקורות חריפות מכיוון האופוזיציה. יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב, ביקר לפני כשבוע את התקציב וטען כי הוא משרת ציבור מצומצם ולא באמת משקיע יותר בספורט.

 

רזבוזוב. "בממשלה לא תומכים בספורטאים" (יח"צ, מפלגת יש עתיד)

 

"מאות אלפי ילדים, בעיקר מהפריפריה, נשארים ללא מסגרת ספורטיבית כי ההורים והרשויות המקומיות לא מסוגלות לסבסד להם את החוגים. מנהל הספורט מקצה לרשויות המקומיות בישראל 42 מיליון שקל - פי 7 פחות ממה שמשרד הדתות מתקצב את המועצות הדתיות", תקף הח"כ מיש עתיד במסיבת עיתונאים שכינס בשבוע שעבר. "בממשלה יודעים לעשות סלפי עם הספורטאים אבל לא לתמוך בהם. אבל אתם מעדיפים לקחת את הכסף לאינטרסים הצרים שלכם במקום לראות את טובת המדינה כולה".

 

בשנתיים האחרונות חל גידול ניכר בתקציב משרד הספור שעמד ב-2014 על 143 מיליון ש"ח בלבד. בשנים האחרונות בוצעו מספר שינויים בחלוקת התקציב כשהעיקרי בהם מאפשר לשרה גמישות רחבה יותר של חלוקת התקציב. זאת בניגוד לשנים קודמות, אז חולק סטטיסטית על פי מספר הספורטאים הפעילים בכל ענף - כשהענפים הקבוצתיים קיבלו עדיפות מובנית. כמו כן, ראוי לציין כי מועבר תשלומים נוספים ממועצת הטוטו שאינם נכללים במסגרת תקציב המשרד.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ