תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קידום הכדורגל? רק צוות זר לטווח ארוך

יוקאנוביץ'. עדיין יכול לחתום בפולהאם | צילום: דני מרון
הרכבת במכבי ת"א מחייבת אותם בכל פעם לבנות מחדש. זיו מציע פיתרון

לפני כמה שבועות החל באנגליה ובישראל פסטיבל סלבישה יוקאנוביץ'. כאילו הליגה הישראלית לא נמצאת בעיצומה, כאילו מכבי ת"א לא באמצע קמפיין ליגת האלופות. הידיעות זרמו בלי הפסקה וסיפרו על כך שבלקבורן, פולהאם וק.פ.ר רוצות את המאמן הסרבי של הצהובים. גם כיום עדיין יכול יוקאנוביץ' לחתום בפולהאם, מכיוון שהיא מתקשה להחתים בינתיים מנג'ר חדש.

 

אז נכון שליוקאנוביץ' יש שם נפלא בצ'מפיונשיפ, שהיא אחת הליגות החזקות באירופה, ונכון שהוא העלה את ווטפורד לפרמיירליג וטבעי ששמו יוזכר בכל קבוצה בליגת המשנה באנגליה ברגע של משבר. אבל זה גם אומר משהו רע מאוד על הליגה שלנו, ובמיוחד על מכבי ת"א.

 

 

מאז שג'ורדי קרויף הגיע לישראל עברו במכבי שלושה מאמנים זרים (לא כולל יוקאנוביץ' והקדנציה השנייה והקצרצרה של גארסיה), ואף אחד לא החזיק יותר מעונה. ככה לא בונים אימפריה. התוצאה של החלפת המאמנים היא שבכל עונה צריך להתחיל למעשה מחדש.

 

אמנם קרויף מתווה את מדיניות הרכש ומביא לכאן את השחקנים שהוא רוצה כמנג'ר מקצועי, אבל תסכימו שמאמן זר המגיע לכאן חייב להיות שותף בבנייה מהרגע הראשון, ולא יכול להיות בשום אופן בובה. 

 

יוקאנוביץ'. מחפש היכן פיטרו מאמן כדי שיוכל לברוח מכאן (דני מרון)

 

הקיץ יהיה המבחן של הצהובים בנושא המאמן. אחת הסיבות שקבוצות מצליחות בליגת האלופות היא לא רק חיזוק טוב יותר וזרים משובחים יותר, אלא אג'נדה של מאמן שמחליט להגיע לפחות לשנתיים-שלוש ולא רואה בקבוצה שלו רק מקפצה לעתיד טוב יותר.

 

 צריך להסיר את הכובע בפני פאולו סוזה, שאכן עשה קפיצה מטאורית מאחת הליגות הקטנות באירופה לטופ של הליגה האיטלקית, אבל מכבי חייבת למצוא מאמן שיסכים להקדיש לה קצת יותר מעשרה חודשים ויבנה כאן מורשת של מועדון כדורגל עם קו ברור לאורך זמן.

 

אם כבר מאמן זר, לא חסרות דוגמאות של מאמנים צעירים באירופה שעתידם לפניהם ושיסכימו להקדיש כמה עונות למועדון כמו זה מקריית שלום. רק בצורה כזאת נתקדם. הרי לא נסבול שום מצב שבו מאמן יגיע ואחרי שבועיים יתלונן שההנהלה הבטיחה לו להביא שחקנים מסוימים ולא כך קרה. מאמן צריך להגיע לליגה שלנו עם מחויבות להצעיד קדימה את הקבוצה שלו, ולא לחפש בכל יום היכן פיטרו מאמן אחר באירופה כדי שיוכל לברוח מכאן.

 

גוטמן. מאמן ישראלי זאת טעות (אודי ציטיאט)

 

הליגה הישראלית תוכל להתקדם רק עם החתמת שלושה-ארבעה מאמנים זרים ובעלי רצון להתקדם, שירצו להשקיע בליגה שלנו ולמצוא את השמות הנכונים. הקריאות להחתים מאמן ישראלי במכבי ת"א הן טעות. הזרים תמיד יוכלו ללמד אותנו הילידים ולהעניק את הערך המוסף.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ