תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שנה בתפקיד: בגאנה משבחים את אברם גרנט

גרנט מחייך - ויש לו סיבה לכך | צילום: Gettyimages
המאמן הישראלי החזיר לאוהדי "הכוכבים השחורים" את הצבע ללחיים

לפני שנה בדיוק חתם אברם גרנט כמאמן נבחרת גאנה, "נבחרת ברזיל של הכדורגל האפריקאי", וזה הזמן לבחון את עבודתו של המאמן הישראלי ב-365 ימים כמאמן "הכוכבים השחורים".

 

מינויו של גרנט לווה בלא מעט קולות ותגובות, חלקן טובות וחלקן כנגד המאמן הישראלי, אבל במהרה הייתה לו הזדמנות להוכיח את עצמו במסגרת אליפות אפריקה 2015.

 

 

חודש בלבד בתפקיד וגרנט התייצב באליפות החשובה של יבשת אפריקה, וההגרלה זימנה לו לא פחות מ"בית מוות" – שכלל את סנגל, אלג'יריה ודרום אפריקה. המשחק הראשון היה מול סנגל, הסתיים בהפסד 2:1 והוכתר ע"י התקשורת הגנאית כמשחק ש"אין דבר טוב לכתוב עליו".

 

המשחק השני בעידן אברם גרנט בגאנה לא היה טוב יותר, אבל הסתיים בניצחון על אלג'יריה בזכות שער של הכוכב אסמואה ג'יאן בתוספת הזמן. המשחק השלישי והמכריע בשלב הבתים היווה נקודת מפנה – משחק בו גאנה פיגרה 1:0, הסתיים בניצחון 1:2 של "הכוכבים השחורים" והעלה אותם כמובן לשלב הבא בטורניר.

 

אם הזכרנו בפתיחת הכתבה את הכינוי "ברזיל של הכדורגל האפריקאי", אז בשלבים המכריעים הנבחרת של גרנט הבהירה מדוע זכתה לו והעניקה לאוהדי הנבחרת תחושה טובה, שהכדורגל החיובי והצבע חזר ללחיים. לצערם, הם נעצרו רק במשחק הגמר בו נכנעו לחוף השנהב לאחר דו קרב פנדלים – אבל בגאנה שיבחו את השיפור הניכר שהציגה הנבחרת תחת הישראלי, שהורגש בייחוד בעמידה הטקטית בהגנה ובסגנון כדורגל התקפי ומהיר יותר.

 

ארבעה שערים בלבד ספגה נבחרת גאנה תחת הדרכתו של גרט, שלושה מהם הגיעו כבר במשחקיו הראשונים באותה אליפות אפריקה שהוזכרה לעיל. בהתקפה, להבדיל, 20 שערים כבשו כוכביו. למרות הכל, חשוב להזכיר שביקורות רבות נשמעו במהלך השנה האחרונה על כך שהישראלי מבלה בעולם, לא עוקב אחר שחקני הליגה הגנאית ומאחר לשוב למדינה בהתאם להתחייבויותיו.

 

כפי שהגדירו זאת באתר "גאנה סוקרנט", רק מזל רע ודשא גרוע יכול למנוע מגרנט וגאנה זכייה באליפות אפריקה. בעוד למעלה משנה נדע האם העבודה של גרנט תספיק כדי לעשות צעד אחד נוסף – ולהניף גביע שברח לו בשנייה האחרונה בבעיטות הכרעה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ