תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נופל וקם: לאן נעלם איתמר ניצן?

| צילום: אסף קליגר
הוא היה השוער הטוב בליגה, אך איבד את מקומו. שטראובר: "יעבור את זה"

לא קלים חייו של שוער כדורגל. עונה שלמה בה אתה יוצר לעצמך שם ומציג יכולת גבוהה יכולה להיהרס בשבריר שנייה של חוסר ריכוז ובכלל, אפשר להגיד ששוער זה התפקיד הכי כפוי טובה.

 

את סיום העונה שעברה איתמר ניצן לא ישכח עוד הרבה זמן. השוער בן ה-28 אשר הצטרף בתחילת העונה שעברה למכבי פתח תקוה ביחד עם רן בן שמעון היה אחד הגורמים המשמעותיים לאחת העונות המוצלחות של המועדון בעשור האחרון ובאופן אישי סיפק את העונה הטובה ביותר בקריירה שלו.

 

 

עם מבט לדף הסטטיסטיקות, הגיעה ההבנה כמה גדולה הייתה עונתו של השוער שגדל במכבי הרצליה: ניצן היה השוער השלישי בטיבו באירופה מבחינת ממוצע לספיגות (0.60 למשחק) תוך כדי שהוא מקדים שוערים כמו טיבו קורטואה שוערה של צ'לסי ודויד דה חאה שוערה של מנצ'סטר יונייטד. גם אחוז המשחקים ללא ספיגה של השוער היה מהגבוהים באירופה (60%), כשגם בנתון הזה היה ממוקם שלישי.

 

עם נתונים כאלה אין פלא שגם מכבי ת"א כבר התעניינה בו ואפילו הדיבורים על מקום בסגל הנבחרת של אלי גוטמן החלו. ניצן החליט להישאר בקבוצה של רן בן שמעון ואמר: "חשוב לי להמשיך מאיפה שהתחלתי. פ''ת האמינה בי ואני רוצה להמשיך להחזיר לה. התאכזבתי שלא קיבלתי זימון לנבחרת אבל אני אמשיך להוכיח את עצמי כדי שבעונה הבאה אקבל את הזימון".

 

גוטמן. כבר חייג את המספר (ערן לוף)

 

עם פתיחת העונה היה נראה שניצן ממשיך עם המומנטום. בארבעת משחקי הליגה הראשונים ספג ניצן שער אחד בלבד וקבוצתו התבססה במקום הראשון בטבלה, אך משם החלה הירידה. הקבוצה החלה לאבד גובה ושני הפסדים לסכנין והפועל ב''ש, אשר לניצן היה חלק גדול בהם, הובילו את רן בן שמעון להדיח את השוער שנתן לו כל כך הרבה אל הספסל וצחי גיגי קיבל את המקום בין הקורות.

 

במשחקים האחרונים גיגי מציל יכולת גבוהה וניצן ממשיך לחכות אל ההזדמנות מהספסל. אבל אל תיתנו לזה להטעות אתכם: ניצן הוא מסוג השחקנים שלא יוותרו בקלות. גם את העונה שעברה המוצלחת פתח ניצן בהרכב אך פינה מקומו לגיגי. אז, במחזור ה-15 חזר לשער המלאבסים וסיים את העונה עם סימן קריאה. שנשאל על פתיחת העונה שעברה אמר ניצן: "בימים כאלה עוברות מחשבות שהקריירה לא הולכת לאן שאתה מתכנן. היו לי שתי ברירות: לוותר, שזאת לא אופציה בעיניי או להילחם ולהראות לרן בכל אימון שהוא עושה טעות ושאני צריך לקבל את המקום בהרכב".

 

גיגי. "איתמר מפרגן לצחי" (עדי אבישי)

 

גם בחדר ההלבשה של הקבוצה, שופעים במחמאות לניצן: "איתמר שוער מצוין. מתמודד עם זה כמו שחקן מקצוען שיודע שצריך להילחם על המקום שאיבד. הוא יודע להתמודד עם ספסל וצריך לראות אותו באימון כדי להבין את זה. יש לנו בסגל שני שוערים מצוינים והמלחמה על ההרכב ביניהם אמתית. כמו בכל תפקיד בקבוצה, גם בעמדת השוער חשוב שתהיה תחרות וייאמר לזכות שניהם שהם מוכיחים את עצמם כל שבוע באימונים ובמשחקים. היחסים ביניהם טובים מאוד והם כל הזמן עושים תחרויות ביניהם באימונים. איתמר מפרגן לצחי על היכולת שלו. היחסים ביניהם מעולים ואין מה לצייר את זה אחרת".

 

"הוא שוער מצוין שהוכיח שהוא גם ראוי לליגת העל", אומר שוער העבר לירן שטראובר. "הוא שוער עם עבודת רגליים, אינסטינקט והבנת משחק. יש לו קצת בעיה בכדורי גובה אבל הוא שולט ברחבה וחזק מאוד על קו השער. הוא צריך לתקוע יתד כמו שצריך במכבי פ''ת, היו לו הרבה תנודות בקריירה".

 

ניצן. "צריך להמשיך לעבוד קשה" (אסף קליגר)

 

"יכול להיות שמכבי והנבחרת השפיע. אתה צריך לעבוד על עצמך ברמה הפסיכולוגית. אתה קרוב מאוד למשהו ובסוף לא. לכל שוער יש את התקופה שיש טיפה ירידה השאלה היא כמה קשה הוא מסוגל להתמודד עם המצב, זה חלק מתהליך ההתבגרות. הוא בחור רציני מאוד ואני בטוח שגם את זה הוא יעבור. המצב בקבוצה יכול לעבוד לטובתו כי יש שם קצת חוסר סבלנות כלפי שוערים. הוא חייב להמשיך לעבוד קשה".

 

אז כאמור, ניצן הוא לא מסוג השוערים שמוותרים. לאורך מרבית הקריירה הגיע למועדונים כדי להילחם על מעמדו ולהוכיח שמקומו בהרכב הראשון. אחרי שבעונה שעברה סוף סוף קיבל את הבמה, הוא לא מתכוון לוותר על כך בקלות. ידוע שרן בן שמעון מאמין בשני שוערים ברמה דומה כדי להגביר את התחרות. אז אל תתפלאו אם במחזור ה-15 שמתקרב בצעדי ענק ניצן עוד יחזור לשער. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ