תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כוכבי ים: שחייני הצמרת שיתחרו באליפות אירופה

פיטי. אלוף עולם | צילום: Gettyimages
הבריכה בוינגייט תארח חלק מהשמות הגדולים בעולם. בואו לעשות היכרות

עם שיא של 600 שחיינים ו-48 מדינות, תיפתח בעוד שבוע אליפות אירופה בבריכות קצרות בישראל. הנה רשימה של השמות הנוצצים שייקחו בה חלק. השם הכי לוהט כנראה הוא אדם פיטי הבריטי, ששבר במשך שנתיים (אליפות אירופה ב-2014 והשנה הזו אליפות עולם) את השיאים של עצמו ובעצם מחזיק בשיאי העולם ב-50 ו-100 חזה.

 

הונגריה תשלח 30 שחיינים להתחרות בישראל כששניים מהשמות לוהטים במיוחד: לאסלו צה ו-"גברת הברזל"- קטינקה הוסזו. למרות גילו של הראשון, 30, הוא ממשיך לשמור על מקומו בצמרת העולמית. הוכתר 16 פעמים כאלוף אירופה בבריכות קצרות. מומחה במשחי מעורב אישי ופרפר. הוסזו, שבאליפות העולם בבריכות קצרות שהייתה בקטאר אשתקד, גרפה שלוש מדליות זהב תנסה לעשות זאת גם הפעם כשתתחרה שוב במשחי 100 ו-200 מטרים גב ו-100 ו-200 מעורב אישי.

 

 

נבחרת איטליה מגיעה עם שמות מכובדים למדי כאשר השם הבולט מכולם שייך לפדריקה פלגריני, האלופה האולימפית לשעבר ו-4 פעמים אלופת העולם ב-200 ו-400 מטרים חתירה. גם אלוף העולם המכהן ב-1500 חתירה, גרגוריו פאלטריניירי, יגיע. אחד מוותיקי השחייה ופעמיים אלוף עולם ב-100 חתירה פיליפו מאניני בן ה-33 הוא עוד שם חם שעשוי לשיר את ההמנון האיטלקי.

 

פלגריני. תשלוט בבריכה של וינגייט (gettyimages)

 

שוודיה שולחת את הכוכבת הגדולה שלה שרה שויסטרום לתחרות. שויסטרום היא מחזיקת השיא העולמי במשחים ל-50 ו-100 מטרים פרפר. היא בת 22 ויש לה כבר אוסף של 13 מדליות בהן 7 מזהב. בבריכות קצרות היא מחזיקה בשני שיאים עולם: 200 מטרים חופשי ו-100 מטרים פרפר ומי יודע, אולי תשבור את אחד מהם שוב בתחרות כאן.

 

הכוכבת של נבחרת ליטא במשחה החזה, רוטה מילוליטה, לא תגיע בשל פציעה, אך בגזרה הגברית באותו משחה כן יגיע המדליסט גידריוס טיטניס שבאליפות אירופה האחרונה זכה במדליות בכל משחי החזה: 50, 100 ו-200 מטרים.

 

הולנד שולחת נבחרת שבנויה על שחיינים במשחים מהירים, בניהם ראנומי קרומווידיויו האלופה האולימפית המכהנת ב-50 ו-100 מטרים חתירה. גם אלופת העולם בבריכות קצרות ב-100 חתירה מאותה המדינה פמקה המסקרק תגיע.

 

קבצקי. מהצמרת העולמית (gettyimages)

 

בנבחרת פולין יש שני שמות בולטים בגזרה הגברית. קונרד צ'רניאק הוא אלוף אירופה ב-100 מטרים פרפר וסגן אלוף אירופה במשחה היוקרתי 50 מטרים חתירה. רדוסלב קבצקי הוא האירופי היחיד שהצליח להשתחל בצמרת האיכותית במשחה 200 גב בין האמריקנים ריאן לוכטה וטיילר קלארי לאוסטרלי מיטשל לרקין. באליפות העולם האחרונה הוכתר כסגן אלוף עולם עם מדליית כסף במשחה זה. באירופה, מן הסתם, הוא האלוף המכהן באותו המשחה.

 

***

 

התחרות תחל ביום רביעי (02/12) עד ראשון (06/12) ותכלול 10 הצגות: 5 בוקר (החל מהשעה 9:30) ו-5 ערב (החל מהשעה 17:30). בסיומה של האליפות יחלו ההכנות לשנה האולימפית הקרבה והשמות שיופיעו בבריכה במכון וינגייט יופיעו עם שחייני נבחרת ישראל שוב במאי, באליפות אירופה בלונדון.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ