תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

סופית: פיסטוריוס הורשע ברצח חברתו לחיים

פיסטוריוס | צילום: Gettyimages
אצן ה-400 קטוע הרגליים הפסיד גם בערעור: "מדוע הוא ירה 4 פעמים?"
אוסקר פיסטוריוס הורשע ברצח חברתו לחיים ריבה סטינקאמפ וצפוי לחזור לכלא, כך הוחלט בפסק דין בית המשפט העליון בדרום אפריקה. אצן ה-400 קטוע הרגליים, שנודע בכינוי "בלייד ראנר", הפסיד בערעור לערכאה המשפטית העליונה בארצו. 
 
"הוא לא סיפק הסבר סביר מדוע ירה בה דרך הדלת 4 פעמים", נכתב בהחלטת בית המשפט. מדובר בהכרעה שנוגדת החלטה קודמת, במסגרתה התקבלה אפשרות שטענותיו של פיסטוריוס נכוניות והוא לא ידע שזוגתו נמצא בחדר האמבטיה בו מצאה את מותה. 
 
בבית המשפט נכחה גם ג'ון סטינקאמפ, אמה של ריבה, שחזתה בפנים חתומות בהרכב השופטים מכריע פה אחד כי פיסטוריוס רצח את בתה. האצן לשעבר, שנזרק לא מכבר מהסגל האולימפי של דרום אפריקה, נמצא בתקופה האחרונה במעצר בית. 
 
כעת ייאלץ פיסטוריוס לשוב לבית המשפט העליון כדי לשמוע את גזר דינו, לאחר שהורשע ברצח. עדיין לא ידוע אם ישוב לכלא באופן מיידי או שיוכל להמתין במעצר בית עד להחלטה. הוא הועבר לביתו באוקטובר האחרון, לאחר שריצה חמישית מעונש המאסר שהוטל עליו בתחילה. 
 
אוסקר פיסטוריוס בן ה-29 התחרה במשחקים האולימפיים וכן במשחקים הפראלימפיים. יש לו 8 מדליות פראלימפיות, שש מתוכן מוזהבות, וכן הוא מחזיק במדלית כסף באליפות העולם עם נבחרת השליחים של דרום אפריקה ב-4X100.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ