תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ארד לגל נבו ב-400 מטר מעורב אישי: "רגע מיוחד"

נבו. מדליה שניה לישראל | צילום: Gettyimages
הישג באליפות אירופה: הישראלי סיים עם 4:04.68 דקות וקטף מדלייה

יומה השני של אליפות אירופה בבריכות קצרות שנערכת בישראל סיפק הערב (חמישי) עוד מדליית לישראל.

 

גל נבו, שזכה במדליית כסף ב-400 מ' מעורב אישי באליפות שנערכה לפני שנתיים, סיים במקום השלישי בגמר עם זמן של 4:04.68 דקות, זמן שהספיק לו למדליית ארד. בזהב זכה דויד וראשטו ההונגרי עם 4:02.43 דקות ואחריו הגיע הבריטי, רוברטו פאבוני עם זמן של 4:02.64 דקות.

 

 

נבו המאושר אמר לאחר הזכייה בתוכנית הספורט של FM103: "זו המתנה הכי טובה שאפשר לקבל ליום ההולדת של בתי. היה שילוב של לחץ ענק וכיף גדול לפני המקצה ובכלל לפני התחרות, ואני שמח שהצלחתי לקחת את זה לכיוון החיובי".

 

"בבוקר היה לי קצת קשה, אבל אני מאוד שמח שכך היום הסתיים", המשיך נבו הנרגש וסיפר על המקצה, "הבנתי היכן אני נמצא וידעתי שיש שניים מאחוריי שמתחרים איתי על המקום השלישי. ב-25 המטרים האחרונים כבר לא היו לי כוחות, זה היה נטו בזכות הקהל. שמעתי אותם מהרגע הראשון והם נתנו לי פוש ענק".

 

על כך שזכה במדליה בישראל: "לראות כל כך הרבה אנשים שמלווים אותך ורוצים בהצלחתך, שגם לא יוצא להם לראות אותי בתחרות בינלאומית, זה מאוד מיוחד. אולי מבחינה מקצועית היו לי רגעים יותר חזקים או גדולים, אבל בהרגשה ובחוויה כולה אין משהו שיכול להשתוות לזה".

 

השחיין נשאל על כך שמיקי חליקה היה בין מחלקי המדליות: "הוא היה המודל שלי הרבה שנים בתור שחיין צעיר. מאוד התרגשתי לקבל ממנו את המדליה, זה היה רגע מאוד מיוחד".

 

לסיום נשאל על האפשרות שייזכה במדליה נוספת: "יש סיכוי ב-200 מטר מעורב, הולך להיות שם קרב מאוד צפוף. יש שחיין גרמני שהוא אולי יותר פייבוריט, אבל ממקום שני ועד הסוף זה יכול ללכת לפה או לשם. אני אנסה בעיקר לעשות את הכי טוב שלי ולנסות להגיע שוב לפודיום כי אני לא ארצה לפספס הזדמנות כזו בתחרות כזו".

 

עברי בגמר ה-100 מטרים מעורב אישי

 

במשחה 100 מ' מעורב אישי לנשים העפילה עמית עברי לגמר עם 59.34 שניות בחצי הגמר. לפניה סיימה ההונגריה קטינקה הושו עם 57.49 שניות. 

 

קודם לכן, במשחה 200 מטר חופשי השתתפו טום קרמר ועידו הבר. אף אחד מהם לא העפיל לשלב הבא. טום קרמר קבע שיא ישראל חדש כשעצר את השעונים על 1:45.30 דקות.

 

אצל הנשים, עמית עברי העפילה לחצי-גמר 100 מעורב אישי (לא אולימפי) מהמקום השלישי אחרי 59.49 שניות. במשחה 50 פרפר התחרו מיכל ליברמן ואניה גוסטמלסקי. שתיהן לא העפילו לשלב הבא. גוסטלמסקי בת ה-34, המתחרה הוותיקה ביותר בתחרות הזו, חזרה ללבוש את בגד-הים אחרי שהפכה לאמא.

 

במשחה 100 מטר חופשי העפילה לחצי-הגמר אנדי מורז, שזו עבורה ההופעה הראשונה תחת דגל ישראל. העולה החדשה סיימה במקוםה-11 הכללי בזמן של 53.59 שניות. היא תתחרה יחד עם עברי בחצי-הגמר הערב.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ