תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אמסטרדם מציגה: הגלורי של הקיקבוקסינג

אדגבוי. המתח גובר לקראת הגלורי | צילום: Gettyimages
נפלתם טוב במיוחד. זה מסתמן כאירוע השנה בגלורי (23:20, ספורט1)

יש רק שתי קבוצות אוכלוסייה שאני ממליץ להן לצפות באירוע הקיקבוקסינג "גלורי" ביום שישי בלילה:

1.  אוהדי ספורט זירה.

2.  בני-אדם באופן כללי.

 

 

תראו, אני שייך לקבוצה הראשונה. אני חובב קרבות עד הרמה האיזוטרית ביותר. ארבע בבוקר, תגידו לי שעכשיו מתחילות שעתיים של מקבץ הקרבות הבינוניים מעונת 2007 ג'ודו עיוורים אוזבקיסטן לגילאי שלושים ומעלה - אני מתעורר לפחות למספיק זמן בשביל לומר לכם להקליט.

 

אבל אם יש ענף אחד שאני משוכנע שתמיד יספק את הסחורה לכל אחד, זה קיקבוקסינג מקצועני; אוהדי קרבות ותיקים, צופים מזדמנים, מבינים בתחום או לא, מבוגרים, צעירים, גברים, נשים, כל אחד עם עיניים ויכולת ריכוז של אוגר ומעלה – אבל בסדר, בעיקר גברים - ייתפס. שלושה סיבובים של שלוש דקות, מותר להשתמש באגרופים, מותר לבעוט, אסור לחבק.

 

ניקי הולצקן. מוכן לקרב (צילום: gettyimages)

 

האסטרטגיה השלטת היא להרביץ. קרב של 12 סיבובים באגרוף מקצועני זה הרבה פעמים ספר, או משחק שחמט, או כמו קוניאק. "גלורי" קיקבוקסינג זה כמו קראק. הקיקבוקסרים הטובים ביקום במשימה של 9 דקות או פחות להוכיח את זה.

 

תראו עוד משהו, אלת המזל מאירה על פניכם, כי נפלתם טוב במיוחד. שישי הזה מסתמן כאירוע השנה של "גלורי". זה לקח לארגון 25 אירועים ברחבי העולם וקרוב לארבע שנים עד הופעת הבכורה באמסטרדם, הבית הרוחני של הספורט. האסטרטגיה של "גלורי" הייתה להכות שורשים בארה"ב ובשעות הפריים-טיים שם, תוך הסתמכות על בסיס האוהדים היציב שכבר קיים לקיקבוקסינג ביפן, אירופה ובמיוחד בהולנד.

 

שישי (23:20, חי בספורט1), במכה של הקיקבוקסינג יהיה המעמד הגדול בבירה מאז 2008, אז ארגון K-1, האב המיתי של "גלורי", הביא 20,000 צופים ל"אמסטרדם ארנה". השיבה הסמלית הביתה תיחגג באולם מלא במרכז הירידים בעיר, עם שני קרבות אליפות עולם בני חמישה סיבובים: בראשון ניקי הולצקן, ההולנדי האלוף בחצי-בינוני, יפגוש שוב את מרטל גרונהארט, הולנדי ממוצא סורינאמי, שהפסיד לו בהחלטה בקרב צמוד מאד ב-2010, ומאז נמצא במרדף קרוב לקרב חוזר.

 

השני הוא קרב על חגורת המשקל הכבד – קרב חוזר נוסף – בין ההולנדי האלוף ריקו ורהובן, לבנג'מין אדגבוי הרומני-ניגרי. ורהובן הוא לוחם שקול ומחושב ככל שאפשר להיות במסגרת החוקים, אבל בפעם הקודמת שהוא פגש את אדגבוי הוא נראה היה נחוש להוכיח שהוא יכול ללכת עם הבחור הגדול ראש בראש, והוא גם עשה את זה. בסופו של דבר, שני המתמודדים על הכתר, גרונהארט ואדגבוי, עברו באירוע "גלורי" הקודם טורניר של שני קרבות בערב אחד על מנת לזכות בהזדמנות הנוספת הזאת.

 

וזה הדבר הנהדר הנוסף, והלא תמיד הוגן, שיש בספורט הזה: טורנירים של שני קרבות בערב אחד; תיאטרון הבלתי צפוי ודרך בטוחה להתחיל לאהוד לוחם, או לתעב – ההנאה דומה. הפעם ייערך טורניר שנועד למצוא את הטוען הבא לכתר במשקל נוצה. אקשן מרוכז, מתומצת, פוקח עיניים, חולץ וואואים, ידידותי לטלוויזיה.

 

 

תראו משהו אחרון, את זה, הקרב בו ניקי הולצקן זכה בתואר העולמי, במפגש השני שלו מול הקראטיסט ריימונד דניאלס. בעיקרון, מדובר בשעתיים של כזה:

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ