תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

צ'לסי נכנעה 1:0 לבורנמות'

צ'לסי נכנעה 1:0 לבורנמות'
הכחולים הפסידו בבית לעולה החדשה. המנג'ר מתעקש: "נכוון לטופ 6"

האם חזינו במשחקו האחרון של ז'וזה מוריניו כמאמן צ'לסי? יתכן. הבלוז שברו שיא שפל נוסף, כשהפסידו בבית 1:0 לבורנמות' החלשה משער בדקה ה-82 של המחליף גלן מראיי, שהיה על הדשא 99 שניות בדיוק.

 
ז'וזה מוריניו המאוכזב אמר בסיום המשחק: "כמובן שאני מודאג, אבל אין סיכוי שאנחנו נקלע למאבקי ירידה. המטרה שלנו היא לסיים בטופ 4. לפני המשחק זה היה ריאלי להגיד שהאיכות שלנו תיקח אותנו לשם, כעת אנחנו מכוונים לסיים בין שש הראשונות". המיוחד התייחס ליכולת הירודה של שחקניו: "אם הם לא מסוגלים לתת 100% מעצמם אז כמובן שיש לנו בעיה גדולה".
 

על כך שבהיסטוריה של הפריימרליג לא נרשמה פתיחת עונה כה מבישה של קבוצה אלופה נכתב כבר רבות. אולם, בהפסד לדובדבנים צויינו עוד כמה נקודות שפל.

 
הפסד מביך (gettyimages)
 
מוריניו מביע את דעתו על המשחק (gettyimages)
 

 

ראשית, מדובר בהפסד הליגה השמיני של צ'לסי העונה, והיא סופרת 15 נקודות בלבד אחרי 15 מחזורים. הבלוז הגיעו למשחק במצב טוב יחסית, לאחר שלא הפסידו מאז תחילת נובמבר ולא ספגו בשלושת משחקיהם האחרונים. יתרה מכך, הם גם קיבלו בחזרה את אחד השוערים הטובים בעולם, טיבו קורטואה, שנעדר מהמגרשים מאז ספטמבר.

 

קורטואה עולה מעל כולם (AFP)

 

אולם, למרות הנתונים הנחמדים, ההפסד הערב היה ההפסד הליגה השמיני העונה של צ'לסי, שלא הצליחה לכבוש נגד הקבוצה שספגה הכי הרבה שערים העונה – 30 (יחד עם ניוקאסל). הדובדבנים עצמם שברו רצף מאוד לא מחמיא, לאחר שלא ניצחו מאז ה-16 בספטמבר. כמה טוב שיש את צ'לסי ומוריניו. באופן כללי, הבלוז לא הפסידו ב-43 המשחקים האחרונים שלהם מול עולות חדשות.

 

מוריניו בחר שוב לספסל את קוסטה, וההרכב הפותח לא כלל שום חלוץ טבעי (הזאר תופקד מקדימה). המחצית הראשונה הייתה מנומנמת למדי, והמיוחד החליט להוסיף מחץ להתקפה והכניס את החלוץ העצבני במחצית. עשרים הדקות הראשונות של המחצית השנייה היו סוחפות – צ'לסי שטפה את המגרש והגיעה ללא מעט הזדמנויות, אך לא הצליחה לכבוש.

 

קוסטה לא מרוצה על הספסל מאחורי מוריניו, במחצית הראשונה (gettyimages)

 

ככל שהמשחק התקדם העצבים שלטו, ואז, בדקה ה-82, הגיע השער היחיד במשחק. קרן מצד שמאל הובילה לערבוביה ברחבה, בסיומה נגח לרשת המחליף הטרי גלן מוריי, שנכנס רק 99 שניות קודם לכן. בצ'לסי טוענים עד לרגע זה שהאנגלי בן ה-32 היה בנבדל כי קורטואה בכלל לא היה בשער, אבל את השופט זה לא כל כך עניין. הניסיונות האחרונים של צ'לסי היו עקרים, ומוריניו רשם עוד שיא בעונתו הגרועה ביותר בקריירה (כהגדרתו, כן?). To be Continued?

 

 

מהלך המשחק:

 

דקה 2
הזאר מצא את עצמו עם הכדור בתוך הרחבה לאחר חילופי מסירות עם וויליאן. הבלגי ניסה לכבוש את מזוית לא קלה, השוער בורוץ' הדף.
דקה 15
הזדמנות ראשונה לבורנמות'. סטניסלאס מצא את ג'ושואה קינג בתוך הרחבה בכדור טוב, הנורבגי בעט לפינה הקרובה אך קורטואה התמקם טוב והדף.


וויליאן מנסה לעצור את סורמן (AFP)
דקה 29
דן גוסלינג ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה, הכדור פגע במאטיץ', הטעה את קורטואה אך התעופף מעל השער. רק קרן לאורחים.
דקה 31
ניתן להגיד אחרי חצי שעה שבורנמות' ייצבה את ההגנה שלה אחרי דקות ראשונות לא מסודרות. ככל שהמשחק מתקדם הדובדבנים מרגישים יותר בנוח ותוקפים יותר, בעוד צ'לסי מתקשה לבצע פעולות פשוטות.


מוריניו לא מרוצה ממה שהוא רואה עד כה (gettyimages)
דקה 37
הזדמנות נהדרת לצ'לסי: פדרו מצא את הזאר מימין, הבלגי חתך לאמצע, העביר לרגל שמאל ושחרר בעיטה חזקה ושטוחה - בורוץ' מתח את האיברים והדף.
דקה 40
צ'לסי מתחילה להתקרב. פדרו קיבל את הכדור בקצה השמאלי של הרחבה ובעט לכיוון השער. הכדור נהדף בהגנה והגיע שוב לספרדי שבעט שוב, הפעם הבעיטה הלכה לפינה הרחוקה אך בורוץ' הדף גם אותה לקרן.


פדרו מתקשה לעבור (AFP)
דקה 43
עוד הזדמנות טובה לבלוז. הזאר מסר כדור גדול לאוסקר בצד השמאלי של הרחבה, הברזילאי בעט לשער אך בורוץ' היה גם הפעם במקום.
דקה 46
מוריניו בחר לפתוח את המחצית השנייה עם חילוף: דייגו קוסטה הממורמר החליף את אוסקר.


יביא שינוי? קוסטה (gettyimages)
דקה 47
וואו, איזו הזדמנות לבורנמות'.התקפה של האורחים כמעט והסתיימה עם כדור אובד, עד שהגיע ארטר וממרחק של 25 מטרים שחרר פצצה אדירה שחלפה סנטימטרים מהעמוד. אם הכדור היה הולך למסגרת הוא גם היה נכנס!
דקה 49
פדרו ניסה לכבוש במספרת אך בורוץ' לא התקשה לקלוט.


ניסיון לא מוצלח (gettyimages)
דקה 54
צ'לסי מגבירה את הלחץ ומתקרבת לשער. וויליאן הרים כדור נהדר מצד ימין, הכדור הגיע היישר לראש של מאטיץ' שממרחק של מטרים ספורים לא הצליח לנגוח כמו שצריך והכדור טס ליציע.
דקה 57
איבאנוביץ' קיבל את הכדור בתוך הרחבה וניסה לבעוט לשער, אך הכדור נהדף.
דקה 63
זה היה באוויר. לא, לא שער, אלא כרטיס צהוב לדייגו קוסטה. החלוץ העצבני שלח את ריצ'י האורח לעבר הדשא ולא הותיר לשופט הרבה ברירות.
דקה 68
תוך כמה זמן יסיים קוסטה את המשחק? הספרדי המוצהב רדף אחרי הכדור שיצא החוצה, וכשהגיע אליו בעט אותו בעצבים לעבר היציע. השופט העלים עין, אבל לא בטוח שהוא יעשה את זה גם בפעם הבאה.
דקה 82
0:1 לבורנמות'!!! בלתי נתפס! הקרן הראשונה של האורחים במחצית השנייה הורמה לרחבה, איבאנוביץ' התקשה להרחיק ומוראי, שנכנס רק דקה קודם לכן, נגח פנימה ממרחק של שני מטרים.

מוריי כובש (gettyimages)

 

שחקני בורנמות' חוגגים עם הקהל (gettyimages)

 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ