תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"זו תהיה טעות אם יפטרו את מוריניו"

מוריניו. פרגי מגבה אותו | צילום: Gettyimages
אלכס פרגוסון יוצא להגנת מנג'ר צ'לסי: "הוא ימצא פיתרון"

העיתונים האנגלים קבעו הבוקר שז'וזה מוריניו קיבל שבוע להחזיר את צ'לסי למסלול, אך לפי ה"דיילי מירור" גם אם הוא ינצח את פורטו ויעלה לנוקאאוט באלופות זה עשוי לא לעזור לו. מי שבינתיים יצא להגן על הפורטוגלי הוא אלכס פרגוסון, הנחשב לחבר טוב שלו.

 

פרגי אמנם היה מועמד לפיטורין עם תחילת עבודתו ביונייטד, אבל אף פעם לא סבל ממצב בו זכה באליפות ושנה לאחר מכן ספג שמונה הפסדים ב-15 מחזורים ראשונים. למרות זאת הוא מיהר היום לומר לבעלים של הבלוז שלא יעשה טעות ויפטר את המיוחד.

 

 

"זה יהיה טיפשי מצד רומן אברמוביץ' לפטר אותו. הוא פיטר כל כך הרבה מנג'רים מאז קנה את צ'לסי בעשור האחרון, שאני בטוח שהוא למד מזה לקח. הוא צריך ללמוד לתת אמון במנג'ר שלו ולהאמין שמוריניו יצליח לשנות את כל העלילה. אין פשוט טעם לפטר את אחד המאמנים הכי טובים בעולם שזכה פעמיים בליגת האלופות, ובאליפות בכל מדינה בה עבד. אם יפטר אותו הוא יוכיח ניהול רע וחוסר מנהיגות".

 

פרגי גילה ששוחח עם מוריניו כמה פעמים בתקופה האחרונה. לדבריו זו הפעם הראשונה שהפורטוגלי נתקל במצב כזה. ”הוא תמיד היה בקו עלייה. לאורך כל הקריירה שלו היה רגיל להיות במקום הראשון או להתמודד על הצמרת, אבל ידע גם להתמודד עם ביקורת רעה. לדעתי יש סימנים שהוא מצליח להחזיר את הקבוצה לאיזון למרות ההפסד בשבת".

 

פרגוסון שהרצה בפני חברה מסחרית הוסיף: "ראיתי את ההפסד של צ'לסי לבורנמות' והם יכלו לכבוש כמה שערים, ואז מוריניו גם היה צריך להתמודד עם פרסום שלילי וזה לא קל למנג'ר להתמודד עם המדיה של היום שהיא ענקית. היום הכדורגל הוא ביזנס ענק. יש עיסקאות טלוויזיה במיליארדי ליש"ט, יש תקשורת שמאוד מעורבת, יש לחץ גם מהאוהדים. הממוצע שמנג'ר מחזיק מעמד בקבוצה היום הוא שנה, וזה לא הרבה".

 

על מוריניו אמר: "מנהיגים טובים תמיד מוצאים פתרונות. לדעתי גם מוריניו ימצא ויחזיר את הקבוצה למסלול. אני מכיר אותו ואני יודע איזה עבודה הוא עשה בכדורגל. אני לא מאמין שהמשבר הזה ימשיך עוד הרבה זמן".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ