תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"הרמה פה משהו, יש 2 קבוצות מובילות ואותנו"

רואדה. לא התרגש מהמראות בטלוויזיה | צילום: דני מרון
רואדה התראיין בספרד החמיא לישראל ("מדינה יפה") ונבהל מהאוכל ("חריף")

"אני מאוד מרוצה מההחלטה שלי לעבור לשחק בישראל", כך אמר חסוס רואדה לאתר של קבוצת ויאדוליד, קבוצתו לשעבר.

 

הבלם בן ה-28, שעזב את קבוצת האם שלו אחרי 13 שנים לבית"ר ירושלים, הסביר שההחלטה לא התקבלה ביום אחד. "כבר בינואר חשבתי שהגיע הזמן לעשות שינוי ולעזוב את ויאדוליד", אמר רואדה, "אבל עדיין היינו במאבקי עלייה לליגה הראשונה. בסיום העונה כשלא השגנו את הכרטיס לליגה הראשונה, היה ברור לי שאני עוז. השאלה היתה לאן".

 

 

רואדה חיכה להצעות מקבוצות מהליגה הראשונה ובינתיים חוזר נמרצות על ידי בית"ר ירושלים. "מבעד למסך הטלוויזיה רואים כל מיני דברים לא נעימים על ישראל, כמו מלחמה", ממשיך הבלם, "אבל משיחות שקיימתי עם שחקנים ששיחקו בישראל ומשיחות עם אנשי בית"ר הבנתי שהמצב לא כזה נורא כפי שהוא נראה".

 

ואכן בהמשך הראיון מספר רואדה שהקטע המפחיד ביותר שעבר היה כאשר אירוע טרור התרחש בקרבת מתחם האימונים של הקבוצה. "אנשי בית"ר פעלו מהר והעבירו אותי ואת משפחתי לעשרה ימים לעיר חוף (הכוונה לנתניה, ט"ג) עד שהעניינים נרגעו".

 

 

 

מבחינה מקצועית משווה רואדה את ליגת העל שלנו לליגה השנייה בספרד אם כי מחמיא מאוד לקבוצתו שלו. "הרמה לא הכי גבוהה פרט לכמה קבוצות מובילות כמו מכבי תל אביב ואנחנו".

 

לדברי רואדה הוא משתדל לעקוב בקביעות אחרי ויאדוליד וכואב את מצבה של הקבוצה המצויה במקום ה-17 (מבין 22 קבוצות) ומרוחקת 11 נקודות מהמקום השני המוביל לעלייה לליגה הראשונה.

 

"אני קורא כל מה שכתוב באתרים אבל מתקשה להתחבר למשחקים בשידור חי. הצלחתי לראות שלושה ארבעה בלבד".

 

רואדה מלא שבחים על ישראל. "אני מתאמן בבוקר כך שיש לי זמן חופשי להיות עם הילדה שלי ולטייל, להתרשם מהמדינה היפה הזאת", מספר הבלם, "התחברתי מאוד לתרבות כאן. מוצא חן בעיניי שיש כאן יום מנוחה מלא. השבת נכנסת ביום שישי בערב ועד מוצאי שבת יש שקט מוחלט ואין כמעט מכוניות".

 

רואדה עם ואליינטה. שניהם עזבו לישראל, קבוצתם התרסקה בטבלה (Gettyimages)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ