תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"עם חיפה והפועל ת"א בצמרת, הכל יתעורר"

"עם חיפה והפועל ת"א בצמרת, הכל יתעורר"
מוטי איוניר מסכם סיבוב: "שחקנים בליגה חושבים על אירופה אחרי שני משחקים"

הסיבוב הראשון בליגת העל הסתיים לו. הרמה לא משהו ולא מעט אנשי המקצוע ופרשנים מותחים ביקורת לא רק על הרמה הירודה ומחסור משמעותי בשערים, אלא גם על הגישות של מאמני הליגה שהפכו הגנתיות מאוד וחששניות, מה שמוביל באופן ישיר לרמת האיכות הירודה.

 

פרשן ספורט1, מוטי איווניר, אחד שיודע היטב מהי איכות אמיתית של כדורגל ישראלי ואירופאי, מסכם בראיון את הסיבוב המאכזב ושם את האצבע על הנקודות המרכזיות שמובילות לאכזבה הגדולה בקרב האוהדים, שמצביעים ברגליים ומגיעים פחות למגרשים.

 

 

מוטי, זה היה סיבוב ראשון לא משכנע.

"זה בהחלט סיבוב משעמם, הרבה קבוצות שלא טובות, לא מספיק טובות. אם ניקח לדוגמא את מכבי חיפה, את הפועל ת"א, אפילו בני יהודה, אלו קבוצות שכאשר הן טובות יש עניין בליגה. עם כל הכבוד להצלחה של מכבי פ"ת והפועל רעננה, שהן קבוצות טובות עם מאמנים שעושים אחלה עבודה, אלו קבוצות שתופסות מקום של קבוצות כמו אלו שציינתי שבעבר היו בצמרת, זה מוציא את העוקץ, ולטעמי זה בעייתי".

 

ראינו ירידה של כמעט 25 אחוזים בכמות השערים ביחס לסיבוב הראשון אשתקד. אין גולים.

"אין גולים ויש הרבה קבוצות שמנסות כל הזמן להסתגר ולא לתקוף. לדעתי גם הזרים בחלקם מאכזבים מאוד ולא טובים או לא מביאים איכות כאשר במקביל יש מאמנים שפוחדים לתת לצעירים את הבמה שהם ראויים לה. כל אלו גורמים לכדורגל שלנו להראות הרבה פחות טוב".

 

קלטינס. נתנו לו והרוויחו (דני מרון)

 

אתה מדבר על צעירים וכישרונות, אבל חוץ מערן זהבי אתה רואה שצומח כאן משהו?

"קודם כל לדעתי כן יש כישרונות, אלא שכמו שאמרתי קודם מאמנים מאוד מפחדים לתת להם לשחק. עובדה שבית"ר לקחו שחקן משום מקום, דוד קלטינס והרוויחו. ראו שאין מה לפחד והוא הפך לשחקן משמעותי. ראינו בדרבי שמכבי חיפה נתנה לנטע לביא לשחק והוא היה מצויין - אין סיבה לא לתת לכישרונות האלו את הבמה".

 

אפרופו ערן זהבי, ראינו את בניון בליברפול, ברקוביץ' שיחק בווסטהאם ושחקן הדגל של הכדורגל הישראלי מבוקש בהאנובר הצנועה. זאת מעיד על מצב הכדורגל שלנו לדעתך?

"אני לא חשוב שזה מראה לכדורגל ולא מסתכל על זה ככה, אני חושב שהבעיה היא שכל שחקן שנותן שני שערים או משחק ארבעה משחקים רצופים בהרכב כבר מדבר על אירופה. השחקנים צריכים להוכיח פה מה הם שווים, זאת אחת המחלות של הכדורגל שלנו, השאיפות של השחקנים לאירופה אחרי משחק או שניים טובים".

 


"כל שחקן חושב על אירופה אחרי שני משחקים" (עדי אבישי)

 

אם נסתכל רגע עם הפנים קדימה לעבר הסיבוב השני, מה לדעתך מצפה לנו ועל מי לשים את העין?

"אין קסם, ברגע שהמועדונים הגדולים כמו מכבי חיפה יידבקו לצמרת זה יעיר את הכדורגל שלנו ויכניס יותר עניין. אותי מדאיגה העובדה שממקום שביעי עד הקו האדום המרחק הוא ניצחון אחד, כלומר כל קבוצה הולכת להתייחס לכל משחק כמשחק ירידה או לחשוב בסגנון הזה והן עלולות לחשוב הגנה ולא התקפה, זו הבעיה הכי גדולה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ