תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כוכב שביט: ג'ושוע רוצה להפוך לאלוף העולם

כוכב שביט: ג'ושוע רוצה להפוך לאלוף העולם
קטגוריית המשקל הכבד מתחממת, הבריטי רוצה מקום בפסגה

בעולם האגרוף אחת לכמה עשרות שנים יש כוכב שביט שמגיח ומאיר ובאותה מהירות דועך ונשכח. הגילוי המתועד הראשון היה של ג'ון סליבן וג'ק ג'ונסון, אחריהם הגיע ג'ק דמפסי ואז מקס בר, ג'ו לואיס, מקס שמלינג ורוקי מרציאנו. בעידן הזהב היו לנו מוחמד עלי, ג'ו פרייז'ר וג'ורג' פורמן. טייסון בער בואקום עד שהגיעו איוונדר הוליפילד ולנוקס לואיס. כולם אלופי עולם במשקל הכבד.

 

בעבר הרחוק, האמרה הייתה שענף האגרוף הולך לאן שהמשקל הכבד הולך. כשהוא סיפק עניין, זה חלחל אל המשקלים הנמוכים. ב-2015 האמרה הזאת נשכחה מזמן; המחלקה עברה עשור מהחלשים בהיסטוריה – ומהצד השני, המתאגרפים אוסקר דה לה-הויה, פלויד מייוות'ר, מני פאקיאו ו"קאנלו" אלוורז הרוויחו בחצי-בינוני יותר מכלל האלופים הכבדים בכל הזמנים.

 

 

אשמור לפעם אחרת את הסיבות למחסור ההיסטורי בכבדים מצוינים, ולהחרפת המחסור במילניום הנוכחי. מה שמשנה ברגע הזה בזמן הוא שנראה שהשביט הכבד חוזר. התצפית האחרונה נערכה לפני כשבועיים: הנווד-האירי הלא מנוצח טייסון פיורי הפך לאלוף העולם עם הניצחון בגרמניה על ד"ר ולדימיר קליצ'קו, המחזיק הוותיק בתואר ואחד הדומיננטיים אי פעם.

 

פיורי. ניער את הקטגוריה (gettyimages)

 

בשבת הקרובה צפוי אחד הטוענים הצעירים לכתר, אנתוני ג'ושוע, להיתקל בהתנגדות המשמעותית הראשונה שלו בדרגים המקצועניים (שידור ישיר בספורט 1, החל מ-22:30). ג'ושוע בן ה-26 הוא אלוף מחלקת הכבד-על באולימפיאדת לונדון 2012, הבריטי האחרון שזכה במדליה אולימפית.

 

מאז חתם כמקצוען הוא גבר על 14 "יריבי מדרגה" עם 14 נוקאאוטים שהגיעו עד הסיבוב השלישי. בשבת הזאת, באולם ה-O2 בלונדון, באירוע המרכזי של לילה מבטיח של קרבות, הוא יפגוש את דיליאן ווייט, שכיר ותיק בזירה ולא מנוצח ב-16 קרבות אגרוף – לקרב על האליפות הבריטית. מנגד, ג'ושוע טוען שהוא מוכן לפיורי אלוף העולם כבר עכשיו. אני נוטה להאמין.

 

בצללים אורבים וצוברים ביטחון מתמודדים ראויים נוספים. מתמודדים חדשים, עם רקורד נקי, ומתמודדים שכשלו מול קליצ'קו אבל עומלים עתה על גאולה, ולא נוסו מול פיורי מעולם; הניצחון של פיורי פתח מחדש מחלקה שהייתה נעולה במשך עשור. ובאור הזרקורים ממתין ברעש דאנטיי וויילדר, האמריקאי שמחזיק בתואר הבכיר הנוסף, עם רקורד של 34 נוקאאוטים ב-35 ניצחונות, ללא הפסדים.

 

ווילדר. אורב בצללים (gettyimages)

 

ב-19 בחודש ייפגשו שניים נוספים למשחק של סולמות וחבלים בטופ 20 במחלקה: בריאנט ג'נינגס האמריקאי ולואי אורטיז מקובה (שישודר בשידור ישיר בחבילת הערוצים ש לספורט1). הנה שאר השמות בסביבה: דומיניק בריזל וצ'רלס מרטין האמריקאיים, אלכסנדר פובטקין הרוסי, קוברט פולב הבולגרי, אנדי רויז המקסיקני (כן, כן, מקסיקני כבד), ארקן טפר הגרמני, לוקס בראון וג'וזף פרקר מאוסטרליה.

 

כולם יאלצו להמתין מעט. האלוף לשעבר קליצ'קו הודיע שיפעיל את סעיף הקרב החוזר בחוזה מול פיורי. האלוף החדש הודיע שיסכים לקרב שייערך באירלנד או באצטדיון אולד טראפורד – במנצ'סטר שם הוא מתגורר. פיורי הוא קצת מטורלל, אבל נראה שבקרב המקורי הוא באמת נכנס לראש של קליצ'קו. מישהו היה צריך אחרי כל כך הרבה שנים. לאחר שהעניין ביניהם ייסגר סופית, כל המעורבים הראשיים מצהירים על רצון בקרב איחוד תארים כללי.

 

האלוף הבלתי מעורער האחרון במשקל כבד היה לנוקס לואיס, עד שנת 2000. ככל שהמילה "אמור" אומרת משהו באגרוף, אם התפרים לא ייפרמו, עד סוף 2016 אמור שוב להיות אלוף בלתי מעורער אחד במשקל הכבד. אני לא חושב שזה יהיה טייסון פיורי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ